Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize İçin Uygun Zaman

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nachtigal

Vize İçin Uygun Zaman

Mesaj gönderen nachtigal » Pzt May 22, 2023 11:01 am

Merhaba arkadaşlar,
Yakın zamanda 41F için vize başvurusunda bulunmayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bazı şeyler var.
Vize işlemlerinin uzun sürdüğünü düşünürsek şu an 1 Ekim'de başlayacak dönem için başvuru yapmalı mıyım?
İstanbul'dan başvuracağım fakat henüz kabul belgem yok ve kabul belgem büyük ihtimalle temmuz ayında gelecek. Şu an başvuru yapıp kabul mektubunu almadan randevumun verilmesinden korkuyorum. Benim için en ideali yaklaşık 15 Temmuz tarihinde randevu almak olur. Sizce bunun için şu an başvuru yapmak için uygun bir zaman mı?

isilwen

Re: Vize İçin Uygun Zaman

Mesaj gönderen isilwen » Pzt May 22, 2023 11:19 am

41F vize ve randevu atama sürecini bilmiyorum ancak, evraklarınız tamamlanmadan randevunuz gelirse erteleyebildiğinizi biliyorum. Şu an başvursanız büyük ihtimalle temmuza kadar atamanız bile yapılmamış olabilir :D

zeynep_

Re: Vize İçin Uygun Zaman

Mesaj gönderen zeynep_ » Çrş May 24, 2023 2:58 pm

nachtigal yazdı: Pzt May 22, 2023 11:01 am Merhaba arkadaşlar,
Yakın zamanda 41F için vize başvurusunda bulunmayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bazı şeyler var.
Vize işlemlerinin uzun sürdüğünü düşünürsek şu an 1 Ekim'de başlayacak dönem için başvuru yapmalı mıyım?
İstanbul'dan başvuracağım fakat henüz kabul belgem yok ve kabul belgem büyük ihtimalle temmuz ayında gelecek. Şu an başvuru yapıp kabul mektubunu almadan randevumun verilmesinden korkuyorum. Benim için en ideali yaklaşık 15 Temmuz tarihinde randevu almak olur. Sizce bunun için şu an başvuru yapmak için uygun bir zaman mı?
Bence erkenden randevu talebinizi olusturun. Ben 15 Nisan`da talep olusturdum 41F icin Istanbuldan, hala randevu atanmadi. Eger size randevu atanan tarihte hala kabul belgeniz gelmemis olursa randevunuzu erteleyebilirsiniz.