Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Au pair - Vize

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Burak99

Re: Au pair - Vize

Mesaj gönderen Burak99 » Cmt Mar 25, 2023 1:52 am

ZeynoGo yazdı: Prş Mar 23, 2023 3:18 pm Faydalı bilgi için teşekkürler Burak Bey , Bu 26 - 27 yaş olayı hep kafa karıştırıyor çünkü. Ama şimdi gayet net oldu . Kural 27 full bitip 28 den gün almamak o zaman.
Doğrudur

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Çrş Mar 29, 2023 6:47 pm

Merhaba , Benim gibi Au Pair olmak isteyen bir arkadaşım kendisi Ankara da olduğu için oradan başvurmuş. 16 Kasımda vize randevusu talep etmiş. Hala vize randevusundan haber yok. Bu normal mi ? Nerdeyse 5 ay olacak . Hatta 1 ay önceden haber verdiklerini varsayarsak 5 ayı kesin geçecek. Yani gerçekten bunu anlamak mümkün değil: Amerika 'da Ağustosa veriyormuş randevuları. Çoğu aile bu süreleri duyunca Türk au pair almaktan vazgeçiyormuş. Kayıtlı olduğum acenta portföylerinden çok aile olduğu için böyle bir sorun olmayacağını söylediler. Umarım doğrudur. Çünkü çok gitmek istiyorum.

selin34

Mesaj gönderen selin34 » Pzt Nis 03, 2023 11:47 am

Maalesef Ankara çok geç veriyor. eskiden böyle değilmiş. Ukrayna savaşında zaten kötüleşen süreler depremden sonra depremzedelere öncelik vermeleri ile iyice kötüleşmiş. :((

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Prş Nis 06, 2023 11:25 pm

Çok can sıkıcı .. Umarım yakında normale döner..

selin34

Mesaj gönderen selin34 » Prş Nis 13, 2023 7:51 pm

Nisan Sonu normale dönecek diye haberler dolaşıyor. Ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.

selin34

Mesaj gönderen selin34 » Cmt Nis 22, 2023 7:57 pm

Herkesin Ramazan bayramını kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim...

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Pzt May 01, 2023 11:55 am

selin34 yazdı: Prş Nis 13, 2023 7:51 pm Nisan Sonu normale dönecek diye haberler dolaşıyor. Ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.
Bende duydum ama hala pozitif bir gelişme yok.

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Pzt May 08, 2023 12:57 pm

Ankara'dan yakın bir tarihte randevu alan bir arkadaş var mı acaba ?

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Pzr May 21, 2023 1:20 am

Bir aile ile eşleştim... Goethe sertifikamı da aldım. 2 önemli engeli aştım diye düşünüyorum. Vize randevumda geldi mi son engel vize almak kalacak önümde. Hadi hayırlısı....

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Pzr Haz 11, 2023 1:01 am

Sonunda vize randevum geldi... Darısı randevu bekleyenlerin başına

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Sal Haz 20, 2023 7:00 pm

Vizemde onaylandı... Rüyam gerçek oldu . Uzun bir süreç oldu ama sonunda başardım. Umarım Almanya da da her şey yolunda gider. Tüm arkadaşlara iyi şanslar dilerim. Au Pair Almanya programı ile ilgili sormak istedikleriniz olursa buradan bana yazabilirsiniz.

selin34

Mesaj gönderen selin34 » Prş Haz 22, 2023 12:17 am

Hayırlı olsun... Darısı başıma...

brokoliikafa

Mesaj gönderen brokoliikafa » Cum Tem 07, 2023 12:44 pm

Burak99 yazdı: Sal Haz 20, 2023 7:00 pm Vizemde onaylandı... Rüyam gerçek oldu . Uzun bir süreç oldu ama sonunda başardım. Umarım Almanya da da her şey yolunda gider. Tüm arkadaşlara iyi şanslar dilerim. Au Pair Almanya programı ile ilgili sormak istedikleriniz olursa buradan bana yazabilirsiniz.
Burak Bey merhaba, süreçle alakalı birkaç bir şey sormak istiyorum.

*Vize başvurunuzu (idata üzerinden) ne zaman ve hangi temsilcililkten yaptınız?
*Ne kadar beklediniz?
*Konsolosluk size neler sordu?
*Ailenin size gönderdiği kontrat vize sürecini kısalttı mı?

Cveaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Aynı zamanda tebrikler...

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Cum Tem 21, 2023 12:55 am

Merhaba , İdata İstanbul üzerinden başvurdum. Yani oldukça uzun bekledim. 4 ayı buldu diye hatırlıyorum. Öncelikle aileyi nerden buldunuz dedi. Halbuki görüyor Türkiye de danışmanlık aldığım firmanın Alman ortağı RAL sertifikalı bir acenta olduğu için Almanyadan gelen tüm evraklarda onların logosu vardı . Buna rağmen sordu. Alman aileyi sordu , nasıl iletişim kurdunuz dedi. Klasik dönünce ne yapacaksınız dedi. Çok da zorlamadı açıkçası. Arada RAL sertifikalı Alman acentası olması bence vizemi kolaylaştırdı. Kontratı Aile değil Alman acenta gönderdi. Tabii Ailenin imzaları vardı . Şöyle kısalttı. Alman acenta olduğu için arada evrakların orijinaline gerek kalmadı. PDF olarak gönderdiler ben çıktı aldım sadece. Ayrıca vize sürecini kolaylaştırdı. Türk danışman firmamda çok yardımcı oldu. Burada hazırlanacak tüm evraklar konusunda yönlendirdiler. Özelikle motivasyon mektubu vize için çok önemli. Danışman firmam bana uygun taslağı verdi ben onu kendime göre uyarladım. Sonra Alman acentada kontrol etti bazı değişiklikler yaptılar. Vize evrakları oldukça fazla ve karmaşık . Hepsinin tam eksiksiz ve hatasız olması lazım. Vizeye başvuracak tüm arkadaşlara başarılar dilerim. Sormak istediğiniz başka sorular olursa yardımcı olmaya çalışırım. Çok sık girmiyorum . Geç cevap verirsem kusura bakmayın.

brokoliikafa

Mesaj gönderen brokoliikafa » Cum Tem 21, 2023 3:33 pm

Burak99 yazdı: Cum Tem 21, 2023 12:55 am Merhaba , İdata İstanbul üzerinden başvurdum. Yani oldukça uzun bekledim. 4 ayı buldu diye hatırlıyorum. Öncelikle aileyi nerden buldunuz dedi. Halbuki görüyor Türkiye de danışmanlık aldığım firmanın Alman ortağı RAL sertifikalı bir acenta olduğu için Almanyadan gelen tüm evraklarda onların logosu vardı . Buna rağmen sordu. Alman aileyi sordu , nasıl iletişim kurdunuz dedi. Klasik dönünce ne yapacaksınız dedi. Çok da zorlamadı açıkçası. Arada RAL sertifikalı Alman acentası olması bence vizemi kolaylaştırdı. Kontratı Aile değil Alman acenta gönderdi. Tabii Ailenin imzaları vardı . Şöyle kısalttı. Alman acenta olduğu için arada evrakların orijinaline gerek kalmadı. PDF olarak gönderdiler ben çıktı aldım sadece. Ayrıca vize sürecini kolaylaştırdı. Türk danışman firmamda çok yardımcı oldu. Burada hazırlanacak tüm evraklar konusunda yönlendirdiler. Özelikle motivasyon mektubu vize için çok önemli. Danışman firmam bana uygun taslağı verdi ben onu kendime göre uyarladım. Sonra Alman acentada kontrol etti bazı değişiklikler yaptılar. Vize evrakları oldukça fazla ve karmaşık . Hepsinin tam eksiksiz ve hatasız olması lazım. Vizeye başvuracak tüm arkadaşlara başarılar dilerim. Sormak istediğiniz başka sorular olursa yardımcı olmaya çalışırım. Çok sık girmiyorum . Geç cevap verirsem kusura bakmayın.
Burak Bey öncelikle geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Her şeyi oldukça kolaylıkla ifade etmişsiniz zaten bende durum biraz farklı bir acenta ile değilde kendim bu süreci yönetmek istedim. Çünkü danışman firmalar çok yüksek meblağlar talep ediyorlar. Ayrıca motivasyon mektubu konusunda bana müsait olduğunuzda destek olabilir misiniz?

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Cmt Tem 22, 2023 10:58 am

Merhaba , Rica ederim. Yazdıklarımın faydası olduysa ne mutlu. Vallahi acentasız ben cesaret edemedim. evet danışmanlık ücreti biraz yüksek gibi ama red alma riskini göze alamadım. Birde önce bende bazı sitelerden aile aradım ama Erkek Türk aday olarak hiç talep gelmedi. Yazan tiplerinde bazıları dolandırıcı çıktı. Vizeni biz alırız para gönder gibi yaklaşımları oldu. Aman bu tiplere dikkat edin. Bu sebep ile danışmanlık kullanmaya karar verdim. Red alıp oraya gidememektense ödediğim miktarı orada 2 - 3 ayda çıkartırım nasılsa. Hatta program sonrası kalıp mesleğimi Almanyada yapmayı düşünüyorum. Acenta ücretini bir yatırım gibi düşündüm. Bu dediklerim gerçekleşirse zaten 1 maaşım bile bu yaptığım masraflarımı çıkartmaya yeterde artar bile. Motivasyona gelince tabii her adayın farklı bir motivasyonu vardır. Şu an Almanyadayım ve motivasyon mektup örneklerim Türkiye deki bilgisayarımda kaldı. Birde tam ben yazmadığım için sadece taslağa kendi bilgilerimi monte ettim. Detayı çok iyi aklımda değil ama hatırlayabildiğim kadarı ile kendimi tanıttım , ne mezunu olduğumu , neden Almanca öğrenmek istediği dönünce ne yapacağımı yazdım. Alman aileden bahsettim. Alman aileyi Alman acenta kanalı ile bulduğumdan bahsettim. Zaten vize de de sordular Alman aileyi nasıl buldunuz diye. Çünkü bazı kişiler bu programı sadece vize almak için kullanıyorlarmış. Danışıklı döğüş ( anlaşmalı evlilikler gibi ) para karşılığı davetiye gönderen aileler oluyormuş. Yada aday Almanya da ki bir tanıdığından rica ediyormuş bir davetiye göndermesi için. Bu sebeple de arada Alman acenta olunca vize memuru pek kurcalamadı aile konusunu. Yine yardımcı olabileceğim bir şeyler olursa yazarsan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

ZeynoGo

Mesaj gönderen ZeynoGo » Pzt Tem 24, 2023 11:28 pm

Burak99 yazdı: Sal Haz 20, 2023 7:00 pm Vizemde onaylandı... Rüyam gerçek oldu . Uzun bir süreç oldu ama sonunda başardım. Umarım Almanya da da her şey yolunda gider. Tüm arkadaşlara iyi şanslar dilerim. Au Pair Almanya programı ile ilgili sormak istedikleriniz olursa buradan bana yazabilirsiniz.
Hayırlı olsun. Bende kayıt dondurup gitmeye karar verdim. Sizin acenteyi aradım. Erkek aday gönderebildiklerine göre bayağı aile potansiyelleri yüksek ve işlerini iyi yapıyorlar diye düşündüm. Hayırlısı bakalım. Bana vereceğiniz tavsiyeler olursa sevinirim.

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Çrş Tem 26, 2023 1:14 pm

Merhaba , Vallahi Erkan Bey çok yardımcı oluyor. Onun dediklerine harfiyen uyarsanız aile bulunmasında da , vize konusunda da hiç bir sıkıntı çıkmıyor.. Almancanızı gidene kadar ne kadar ileri seviyeye taşıyabilirseniz sizin için o kadar iyi olur. Kolay gelsin... Yine sormak istedikleriniz olursa buradan yazabilirsiniz.

selin34

Mesaj gönderen selin34 » Cum Tem 28, 2023 1:10 am

Merhaba Burak ; Öncelikle tekrar hayırlı olsun. Bende sayende Timoti ile gidiyorum. Aile ile eşleştim. Goethe sertifikamı aldım. Vize randevumda belli oldu. Motivasyon mektubumu Erkan Bey ile beraber hazırladık. Alman acenteden Svenja Hanımda çok yardımcı oldu. Umarım benim vizem de senin ki gibi onaylanır. Biraz stres yaptım. var mı bana tavsiyen ?

Burak99

Mesaj gönderen Burak99 » Prş Ağu 03, 2023 12:44 am

Kusura bakma Selin ,çok sık girmiyorum foruma. Umarım vize randevun tarihinden önce yazmışımdır.