Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VPD ve Posta

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
deutschequalitat

VPD ve Posta

Mesaj gönderen deutschequalitat » Cmt May 20, 2023 12:54 pm

Merhabalar, TUM Icin Vpd basvurusunu yaptim, Uni-assist TUM Icin "online-only VPD procedure" diyor Yani VPD Icin yukledigim noter onayli tercume edilmis belgeleri kargoyla bir daha gondermeme gerek var mi? Bir de Vpd Icin basvururken online olarak Lise diplomasi ve HZB yukledim, posta ile gonderirken bunlari + Passport fotokopisi gonderecegim, Dil belgesinin gelmesine 1 ay var Daha, Vpd Icin Dil belgesi lazim mi?

cactusjack

Re: VPD ve Posta

Mesaj gönderen cactusjack » Prş May 25, 2023 10:31 pm

Merhaba, acaba öğrenebildiniz mi postaya gerek olup olmadığını? Ben de aynı yerde takıldım. Önceki senelerde başvuranlar hep göndermiş ama sanırım bu sene yeni sistemde göndermek gerekmiyor. “Reine online bewerbung” diyor. Benim de kafam karışık

sarpaltunel

Mesaj gönderen sarpaltunel » Cum May 26, 2023 4:26 pm

Merhaba, başvuru türü üniversiteden üniversiteye değişiyor. Uni-assist'te bu linkten https://www.uni-assist.de/en/tools/uni- ... 5940395547 üniversitelerin başvuru türlerine bakıp ona göre başvurabilirsiniz.

Örneğin benim başvurmak istediğim bölümlerin hiçbiri VPD veya posta ile gönderim istemiyordu. Online-only yazdığında sadece belgeleri online olarak sisteme yüklemeniz yeterli oluyor. Ben de bu şekilde yaptım ve kabul edilip üniversiteye başvurularım iletildi, şimdi sonuç bekliyorum.

Daha önceden yazılan gönderilere ya da bilgilendirme videolarında posta ile gönderimden bahsediliyor ama sanırım çoğu üniversite artık online-only şeklinde ilerliyor. Yine de emin değilseniz üniversiteye mail atmakta fayda var.

Umarım yardımcı olmuştur, herkese kolay gelsin. :)

sarpaltunel

Mesaj gönderen sarpaltunel » Cum May 26, 2023 4:55 pm

Ayrıca dil belgesi gerekmiyor bildiğim kadarıyla VPD için. Sadece not ortalamasını belirledikleri için öyle olduğunu düşünüyorum. Uni-assist'e mail atabilirsiniz en doğru bilgiyi verirler.

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Cum May 26, 2023 8:01 pm

sarpaltunel yazdı: Cum May 26, 2023 4:26 pm Merhaba, başvuru türü üniversiteden üniversiteye değişiyor. Uni-assist'te bu linkten https://www.uni-assist.de/en/tools/uni- ... 5940395547 üniversitelerin başvuru türlerine bakıp ona göre başvurabilirsiniz.

Örneğin benim başvurmak istediğim bölümlerin hiçbiri VPD veya posta ile gönderim istemiyordu. Online-only yazdığında sadece belgeleri online olarak sisteme yüklemeniz yeterli oluyor. Ben de bu şekilde yaptım ve kabul edilip üniversiteye başvurularım iletildi, şimdi sonuç bekliyorum.

Daha önceden yazılan gönderilere ya da bilgilendirme videolarında posta ile gönderimden bahsediliyor ama sanırım çoğu üniversite artık online-only şeklinde ilerliyor. Yine de emin değilseniz üniversiteye mail atmakta fayda var.

Umarım yardımcı olmuştur, herkese kolay gelsin. :)
anlaşıldı çok teşekkürler size de kolay gelsin :)