Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da üniversite okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ilaydabl1

Almanya'da üniversite okumak

Mesaj gönderen ilaydabl1 » Pzt May 15, 2023 3:45 pm

Merhaba ben İlayda anlık olarak İstanbul Işık Üniversitesinde %60 burslu psikoloji 1.sınıf öğrencisiyim aynı zamanda Türkiye ve Almanya vatandaşlıklarına sahibim. Çift vatandaşım. Çok yüksek ihtimalle seneye Almanya benden bir seçim yapmamı isteyecek ve bende Alman vatandaşlığına geçeceğim fakat hayatım boyunca sadece Türkiye'de yaşadım ve sadece buradaki sisteme hakimim. Almanya Frankfurt-Wiesbaden bölgesindeki üniversitelerde psikoloji bölümü var mıdır? Buralara hem bir çift vatandaş hem de ileride sadece alman vatandaşı olarak nasıl başvurabilirim. Bilgi verebilirseniz çok çok memnun olurum. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'da üniversite okumak

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 16, 2023 11:03 am

Merhaba, ilk olarak almancayi C1 seviyesine kadar ögrenip daha sonra dsh, testdaf veya telc C1 hs gibi sertifikalardan birini gectikten sonra Almanya genelinde asagidaki linkte yer alan bütün üniversitelere basvuru yapabilirsiniz:

https://www.hochschulkompass.de/studium ... chaft%5D=1
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aysunt

Mesaj gönderen aysunt » Çrş May 17, 2023 10:30 am

Gürkan bey merhaba, ben bir süredir forumda üniversite başvurularına ilgili olan sayfayı görüntüleyemiyorum. Yardımcı olur musunuz?

ilaydabl1

Mesaj gönderen ilaydabl1 » Cum May 19, 2023 11:30 pm

peki ingilizce okuyabileceğim dil gerekliliği olmayan seçeneklerim var mı 4 aydır almanca öğreniyorum fakat c1 e gelmem çok uzun sürebilir c1 ingilizcem var