Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Farklı Bölüm Okumak ve diğerleri

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
itsemin53

Farklı Bölüm Okumak ve diğerleri

Mesaj gönderen itsemin53 » Sal May 09, 2023 8:40 pm

Merhaba arkadaşlar sizi uzun zamandır takip ediyordum artık benim de aranıza katılma vaktimin geldiğini düşünüyorum. Kendimi tanıtacağım, 5-8 sınıf arası Almanyada okudum. 8 bitince Lisede buraya geldim. Üniversiteyi kazandım, Almanca Mütercim Tercümanlık 2.sınıf öğrencisiyim. İkinci Üniversite olarak da Uluslararası Ticaret okuyorum. TestDaf TDN3 belgem var (3433). Apostil, tercüme vesaire her şey hazır, TestDaf belgem de bugün geldi. Sorularıma geçeyim:
1 Almanyada okumuş olmamın orda yaşamış olmamın başvuru ve vize esnasında faydası olur mu?
2 Örnek veriyorum başvururken bu bölümlerin dışında, Uluslararası İlişkiler, Uluslarası Ekonomi, Rehberlik, İşletme (aklınıza ne gelirse örnek verebilirsiniz) gibi bölümlere de başvurabilir miyim ?
3 Yeşil pasaportum var hali hazırda eğer ki kabul alırsam ve Türkiyede vize görüşmesi bulamazsam tarih açısından, belgelerimi alıp Almanyada yabancılar şubesinden başvurumu yapabilir miyim ?
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum, iyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Farklı Bölüm Okumak ve diğerleri

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 11, 2023 11:05 am

Merhaba

1- Hayir
2- Sadece dil ile ilgili bölümlere basvuru yapabilirsiniz, tercümanlik kazandiginiz icin.
3- Hayir, Türkiye den vize alabiliyorsunuz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fireside

Mesaj gönderen fireside » Prş May 11, 2023 1:46 pm

Physiker yazdı: Prş May 11, 2023 11:05 am Merhaba

1- Hayir
2- Sadece dil ile ilgili bölümlere basvuru yapabilirsiniz, tercümanlik kazandiginiz icin.
Yeşil pasaport vize alırken kolaylık sağlamaz mı?

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cum May 12, 2023 10:04 am

Physiker yazdı: Prş May 11, 2023 11:05 am Merhaba

1- Hayir
1.soruya ithafen, Stuttgart Ateşeliği ile bu konuyu konuştuğumda "Almanyada okumuş olman ve 8.sınfta mezun olmuş olman başvuruda olmasa bile vize esnasında kabul olarak 1 adım öne taşır en az seni" demişti. Bilginiz var mı?

bardamu

Mesaj gönderen bardamu » Cmt May 13, 2023 10:42 am

itsemin53 yazdı: Sal May 09, 2023 8:40 pm Merhaba arkadaşlar sizi uzun zamandır takip ediyordum artık benim de aranıza katılma vaktimin geldiğini düşünüyorum. Kendimi tanıtacağım, 5-8 sınıf arası Almanyada okudum. 8 bitince Lisede buraya geldim. Üniversiteyi kazandım, Almanca Mütercim Tercümanlık 2.sınıf öğrencisiyim. İkinci Üniversite olarak da Uluslararası Ticaret okuyorum. TestDaf TDN3 belgem var (3433). Apostil, tercüme vesaire her şey hazır, TestDaf belgem de bugün geldi. Sorularıma geçeyim:
1 Almanyada okumuş olmamın orda yaşamış olmamın başvuru ve vize esnasında faydası olur mu?
2 Örnek veriyorum başvururken bu bölümlerin dışında, Uluslararası İlişkiler, Uluslarası Ekonomi, Rehberlik, İşletme (aklınıza ne gelirse örnek verebilirsiniz) gibi bölümlere de başvurabilir miyim ?
3 Yeşil pasaportum var hali hazırda eğer ki kabul alırsam ve Türkiyede vize görüşmesi bulamazsam tarih açısından, belgelerimi alıp Almanyada yabancılar şubesinden başvurumu yapabilir miyim ?
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum, iyi forumlar.
1- Bu soruya verilecek subjektif olmaktan oteye gecemez ama bana kalirsa CV"nizde boyle bir ayrintinin olmasi son derece olumlu etki edecektir: hem vize hem basvuru acisindan
2-Yuzde yuz emin olmamakla birlikte bildigim kadariyla cevap verecegim. Bu konudaki onemli nokta Transkriptiniz. Eger saydirabileceginiz, birbirini karsilayan dersler varsa bu mumkun diye biliyorum. Birbirini karsilayan dersler varsa o dersleri Almanya"da tekrar almazsiniz ve gerisini almaya devam edersiniz.
3-Fikrim yok.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 15, 2023 11:26 am

itsemin53 yazdı: Cum May 12, 2023 10:04 am 1.soruya ithafen, Stuttgart Ateşeliği ile bu konuyu konuştuğumda "Almanyada okumuş olman ve 8.sınfta mezun olmuş olman başvuruda olmasa bile vize esnasında kabul olarak 1 adım öne taşır en az seni" demişti. Bilginiz var mı?
Sayet almancaniz iyi degilse dezavantaj bile yaratabilir. Almancaniz iyiyse tabiki dogal olarak sansiniz yüksek olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Çrş May 17, 2023 9:28 am

Physiker yazdı: Pzt May 15, 2023 11:26 am Sayet almancaniz iyi degilse dezavantaj bile yaratabilir. Almancaniz iyiyse tabiki dogal olarak sansiniz yüksek olur.
Hocam Almanyada yaşadım 5 sene okulda okudum türkiyeye geldikten sonra her sene en az 3-4 ay Almanyaya geldim yazın ferienjob yaptım şuan bile almanyadayım, C1 goethe ve Testdaf 3433 belgem var ki, belgeyi vesaire geçtim anadilim gibi konuşuyorum nasıl bir dezavantaj olabilir hangi akılla söylüyorsunuz, hadi dilim çok kötü diyelim. En azından orda önceden yaşamış, kültüre uyum sağlamış alışmış biri olmam bile avantaj sağlar dendi, ki mantıklı olanda bu. Neyse teşekkür ederim.