Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VPD belgesi için soru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
deutschequalitat

VPD belgesi için soru

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzt May 15, 2023 3:35 pm

Merhabalar, ben de TUM a makine için başvuracağım da ilk olarak vpd başvurusu yapacağım vpd için gerekli olan dokümanlar olarak copy of your university entrance qualification diyor ben ÖSYM Ankara merkezinden belgenin aslını almak yerine E-devletten çıktı olarak alıp noter tasdikli çevirisini yaptırdım vpd için yeterli olur mu? Bir de Hochschulzugangsberechtigung dediğimiz şey sadece ÖSYM yerleştirme belgesi mi yoksa sonuç belgesi mi? Aydınlatırsanız çok sevinirim iyi günler.

deutschequalitat

Re: VPD belgesi için soru

Mesaj gönderen deutschequalitat » Sal May 16, 2023 12:13 pm

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi vpd zaten geç geliyor başvuru tarihini kaçırmak istemiyorum :(((

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Sal May 16, 2023 12:16 pm

deutschequalitat yazdı: Pzt May 15, 2023 3:35 pm Merhabalar, ben de TUM a makine için başvuracağım da ilk olarak vpd başvurusu yapacağım vpd için gerekli olan dokümanlar olarak copy of your university entrance qualification diyor ben ÖSYM Ankara merkezinden belgenin aslını almak yerine E-devletten çıktı olarak alıp noter tasdikli çevirisini yaptırdım vpd için yeterli olur mu? Bir de Hochschulzugangsberechtigung dediğimiz şey sadece ÖSYM yerleştirme belgesi mi yoksa sonuç belgesi mi? Aydınlatırsanız çok sevinirim iyi günler.
merhaba cuma günü vpd belgesine kavuşmuş biri olarak yaptıklarımı söyleyeyim.E-devletten çıktı alıp almancaya çevirttim yerleştirme belgemi (yeminli tercümandan) ve noter onayı yaptırttım.Noter onayını sadece lise diplomama ve ösym yerleştirme belgesine yaptırdım.

Diğer sorunuza gelecek olursak araştırmış biri olarak söylüyorum ösym yerleştirme belgenizi yükleyeceksiniz.Zaten aldığınız puan orada yazıyor.

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Sal May 16, 2023 12:22 pm

beyaz23 yazdı: Sal May 16, 2023 12:16 pm merhaba cuma günü vpd belgesine kavuşmuş biri olarak yaptıklarımı söyleyeyim.E-devletten çıktı alıp almancaya çevirttim yerleştirme belgemi (yeminli tercümandan) ve noter onayı yaptırttım.Noter onayını sadece lise diplomama ve ösym yerleştirme belgesine yaptırdım.

Diğer sorunuza gelecek olursak araştırmış biri olarak söylüyorum ösym yerleştirme belgenizi yükleyeceksiniz.Zaten aldığınız puan orada yazıyor.
Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim, bir de VPD biz ne kadar süre içinde açıklandı acaba ve hangi okulun VPD si, çünkü her okul farklı işliyor da.

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Çrş May 17, 2023 9:40 pm

deutschequalitat yazdı: Sal May 16, 2023 12:22 pm Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim, bir de VPD biz ne kadar süre içinde açıklandı acaba ve hangi okulun VPD si, çünkü her okul farklı işliyor da.
Rice ederim ne demek.Ben 9 ya da 10 Nisan'da VPD için başvurdum 11 Mayıs'da VPD elimde idi.OTH'ya başvurmuştum.

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Cum May 19, 2023 2:24 pm

Tekrardan merhabalar TUM için VPD başvurusu yaptım parayi da ödedim ancak mandatory questions kısmı var ya kendimiz hakkında bilgileri yazdığımız oraya gerekli bilgileri girdim ödeme tamamlandıktan sonra alfabe farklılığından dolayı bazı yerlerde şöyle sıkıntılar çıkmış : sorulardan birinde ülkende girdiğin sınavın adı ne diyor ben "Yükseköğretim kurumları Sınavı" yazdım ama ğ ve küçük ı harfleri yerine "?" Yazmış yani
Yüksekö?terim kurumlar? S?nav? Olarak gözüküyor, üni asisst e mail attım sorun çıkar mı eğer çıkarsa ne yapmam lazım diye cevap gelmedi, sorun çıkartır mı eğer cikartirsa ne yapmam lazım?

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Cum May 19, 2023 2:27 pm

deutschequalitat yazdı: Cum May 19, 2023 2:24 pm Tekrardan merhabalar TUM için VPD başvurusu yaptım parayi da ödedim ancak mandatory questions kısmı var ya kendimiz hakkında bilgileri yazdığımız oraya gerekli bilgileri girdim ödeme tamamlandıktan sonra alfabe farklılığından dolayı bazı yerlerde şöyle sıkıntılar çıkmış : sorulardan birinde ülkende girdiğin sınavın adı ne diyor ben "Yükseköğretim kurumları Sınavı" yazdım ama ğ ve küçük ı harfleri yerine "?" Yazmış yani
Yüksekö?terim kurumlar? S?nav? Olarak gözüküyor, üni asisst e mail attım sorun çıkar mı eğer çıkarsa ne yapmam lazım diye cevap gelmedi, sorun çıkartır mı eğer cikartirsa ne yapmam lazım?
Merhabalar sorun olacağını çok sanmıyorum Şöyle ki ben 2020 yılında YKS ye girdim ve o sorulardan birinden ayt tarihini istiyordu.O yıl da hatırlae mısınız bilmiyorum ama önce sınav 20-21 Haziran da idi sonra temmuza ertelendi sonra geri alındı 27-28 hazirana.Ben bunu unutup 21 haziran yapmıştım hatta arkadaşımla aynı anda başvurduk ve o 28 haziran yazmıştı. Bende bir sıkıntı çıkmadı

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Sal May 23, 2023 6:03 pm

Uni assist ten cevap geldi sorun olmuyormus