Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu vizesini Uzatma

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
romeno

Dil Kursu vizesini Uzatma

Mesaj gönderen romeno » Prş May 11, 2023 4:35 pm

Selamlar yaklaşık 11:30 ay boyunca Almanya’da ikamet ediyorum bu süre zarfında dayım tarafından almanyaya geldim dayım ve beni buraya getiren arkadaşı bana sürekli yaklaşık bi buçuk sene kalma hakkımın olduğunu söyledi ancak ben neredeyse 12. ayıma girecekken sadece 12 aylık bir zamanım olduğunu öğrendim yaklaşık bir buçuk ay içerisinde telc b2 sınavına girmeyi planlıyorum bunu auslander behörtede kanıt olarak sınava gireceğimi göstersem vizem uzatılır mı, şu anda elimde sadece bir buçuk sene önce aldığım goethe a1 belgesi var benim için herhangi bir tavsiyeniz var mı?

emsalszz

Re: Dil Kursu vizesini Uzatma

Mesaj gönderen emsalszz » Cmt May 13, 2023 3:47 pm

Eğer lisans mezunu iseniz , iş arama vizesine başvurmak istediğinizi söyleyin. aynı zamanda dil kursuna devam edeceğinizi ve yakında b2 sınavına gireceğinizi söyleyin. İş arama vizesi ile 1 yıllık daha oturum veriyorlar.