Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Frid

Mesaj gönderen Frid » Prş Eki 14, 2010 4:28 pm

[quote]berrak tutkum tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar pasaportumu aldim,calisma izni vermemisler sadece,yakin zamanda gidiyorum ben,bana burada yardimci olan arkadaslara cok tesekkur ediyorum,bu site iyi ki kurulmus,vize bekleme sirasinda cok ise yariyor,vize bekleyen arkadaslarda vizelerini almasini diliyorum kisa zaman icinde.[/quote]

Gozun aydin Berrak!Umarim sira bizdedir.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Prş Eki 14, 2010 11:18 pm

Tesekkur ederim Frid,sizde umarim mutlu sona erersiniz benim gibi.Hepinizin vizesinin cikmasini kalpte diliyorum.Iyi geceler...

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cum Eki 15, 2010 10:22 pm

Merhaba Serdar,konsoloslugu arayarak,vizenin nerede ne durumda oldugunu ogrenebilirsin....

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Cmt Eki 16, 2010 1:05 am

46 gun oldu halen ses yok vizede..nalet gelsnn bole sisteme kardesim bukadar zmn nye bekletion bide turkiyede isler yavas yurur derizz..bunlar yaptigi adilik..insan bi haber veriri ..hic bi ise basvuramioz beklemktnn..

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cmt Eki 16, 2010 7:36 pm

sabrimiz sinaniyor sanirim. sonucta kimsenin senin, benim yada herhangi birine bi mecburiyeti yada ihtiyaci yok almanyada. bunlar bizim hayatlarimiz ve verdigimiz kararlar, hayaller.. bizler tabiki cok istiyoruz onlara yani amac ve hayallere ulasmayi ama sorun su ki onlarin yaptiklari hayalleri gerceklestirmek degil yada bilemez eger ben oraya gidersem hayatimda neler degisecek. belki isleri bu ama tabi ki biraz fazla abartiyorlar ihtiyatli olmaya calisirken kuruyla birlikte yasi da yakiyorlar.. sebep ne? zamaninda somurulmek mi? bu dogru belki ama onlar bizi kat be kat somurmuslerdir oyle bi hesap yapacaksak.
yine de olan oluyor iste siteden hangi yonetici hatirlamiyorum ama dogru yazmis zamaninda, bizi bu kapilarda bu hallere dusurenler...

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Cmt Eki 16, 2010 8:29 pm

artik vize ciksin veya cikmasinn..adm gibi bi cevb yollasnlarr ..bunlar yuzundn bi suru firsati kacirdimm..

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cmt Eki 16, 2010 9:20 pm

kastettigim tarihsel bisey degildi, oraya yerlesen turklerin (genelleme olarak algilamasin kimse ama bi cogu) kotu etkiler birakmis olmasi. bunu hepimiz biliyoruz. dediginiz gibi biz sirtimizi O\'na dayayalim. Allah herkesi emellerine kavustursun. umarim ilerde bu sikintilar biraz olsun azalir.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Pzr Eki 17, 2010 12:21 am

[quote]serdargl tarafindan yazilan metin:
Ya arkadaslar hakikaten elcilikte cekilen rezillik cok fazla, sanki acaba mahsus mu yapiyorlar diye adamin aklina geliyor.

Ben elcilikten randevu aldigimda (ankara) saat 10:15 fakat yarim saat erken orada olmami istediler. Benim elcilik icine girmem 11 i buldu, vize gorusmesi yapmam 13:00 a dogru daha sonra bana saat 2 de tekrar gel dediler, (gerci zaten vize gorusmesinden ciktigimda saat birbucuk falandi) sonra 2 de orada olmama ragmen beni cagirmalari 3:30u buldu. Elcilikten cikmam 4 e dogruydu. Ya sabahtan aksama kadar Allah rizasi icin olacak sey mi bu??? Simdi de kac gun oldu hala ses yok :([/quote] Serdar merhaba,cok gerilmissin ve endise icindesin bu cok belli,bende vizem cikmadan once bu sekildeydim,bende 1 ayi gecen bir sure beklemek zorunda kaldim,formada ki yazilarimi okuduysan basimdan gecenleri biliyorsundur belki,konsoloslukta bekleme konusuna gelince bu sanirim sadece ankara icin olagan bir durum,biz istanbul da boyle bir sorun yasamadik,benim vize gorusmem ve beklemem toplasam yarim saat bile degildir,ankara da neden boyle isliyor bunu bi arastirmak lazim veya sormak lazim,yogunluktan kaynaklanan bir durum mu var bunu siz daha iyi bilirsiniz,abim amerikaya gitti dil egitimi icin,amerika konsoloslugu da randevu ile calismasina ragmen,yogunluk nedeni ile cok uzun surdu gorusmesi.Sen garantor ile gidiyorsan eger garantorun evraklarini yabancilar polisine sorsun,evraklarin eksiksizse eger kotu bir sonuc gelmez diye dusunuyorum....

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Eki 17, 2010 11:25 pm

Iste boyle Berrakcim,Evrene olumlu mesajlar gondermek gerek:ap Ankara bu konuda cok sikintili.Ev arkadasimin gorusmesi Ankara\'da tam 3 saat surmus:@ Istanbuldaki de bi o kadar kisahmmm

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Pzt Eki 18, 2010 3:53 pm

Arkadaslar vize herzamanki gibi pasaportada isleniyormu (ogrenci vizesi) yada ayrica bir kagit olarakmi yollaniyor?B)

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Pzt Eki 18, 2010 10:22 pm

Pasaporta isleniyor,benim ki islenmis.

lessien

Mesaj gönderen lessien » Çrş Eki 20, 2010 6:52 pm

merhaba dostlar!:)
bgn 17:05 itibariyle bence vize alanlar kervanina katilmis bulunmaktayim! :D
vize gecmisim soyle:
5 ekim 2010 de sabah 11 de istanbul konsoloslugundaydi randevum. iceri girdim, ups parasini yatrdim ve belgeleri duzenleyen amcaya gittim. sonra 11:30 gibi girdim o ufak odaya. belgelerimin fotokopilerini verdim. ne vizesi istiyrsun dedi. bende ogrenim dedim dil kursu var mi oncesinde dedi evet dedim. sonra benden garantor belgemi, kurs kayit belgemi ve uni basvuru teyidimin orijinalini istedi. bi goz atti. garantor belgem haric digerlerini geri verdi. cok enterasan ki nerde okucan nerde kalcan niye almanya vs. gibi hicbir soru sormadi. sadece daha once aileden biri almanyada bulundu mu diye sordu. birde garantorun kim dedi. bende tanimiyrm annmin bi arkadasinin tanidigi dedim. onun disinda bisi sormadi. sonra gidebilirsin dedi. ve ben saskin bir vaziyette ciktim disari. bi ton soru sormasini beklerken hicbisey sormamasini once garipsedim baya. ama sonra iyiye yordum ve dusundum ki heralde belgelerimi yeterli gordu o yuzden sormadi. ve tam 14 gun sonra 19 ekimde onaylamislar vizemi:lol
bgn 14 gibi ups den msj geldi kuryeniz var diye. sonra dedim ya red bu yada eksik belge bu kdr erken vize cikmaz heralde diye.hmmm sonra 17:05 te geldi pasaportum hem de vizeylen birlikte!:)
nasil sasirdim ve sevindim anlatamam!
biraz da nicin gittigimden bahsedeyim. almanyaya dil kursu+tip okumak iicin gidiyrm. okul kabulum olmamasina ragmen sprachkurs+studium vizesi vermisler:D hem de kursum 6 aralikta basliyor!
artik sira ucak biletinde sanirim!
darisi vize bekleyen herkesin basina ins!

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eki 20, 2010 7:07 pm

Tebrik ederim lesien,sevindim adina vizeni gercekten de kisa zaman icinde alman cok iyiymis,bu konuda sansliymissin diye bilirim.Bende aldim vize mi yarin ucuyorum,sana ucak bileti konusunda bir onerim olacak,bu ay biletler firlamis durumda diger ay 213 tl ye kadar iniyor ona gore elinii cabuk tutup yerini ayirttir.:)

lessien

Mesaj gönderen lessien » Çrş Eki 20, 2010 7:19 pm

cok tesekkur ederim, berrak tutkum:)
sun express cok uygun 49.99 euroya biletleri var kasim ayinda. yrn alicam ins biletimi de.

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Prş Eki 21, 2010 9:38 am

tekrardan herkese merhaba sonunda isleri yoluna koydum internee baglanmak anca nasip oldu

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Prş Eki 21, 2010 10:18 am

25 EKIM saat 10:15 e vize randevusu aldim 4 numarali kapidan girilmek uzere :)):D

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Prş Eki 21, 2010 2:26 pm

lessien hayirli olsun cok sevindim senin adina. ben de senden 1gun sonra girmistim gorusmeye hemen hemen ayni gecmis, eksik evrak olmasaydi belki benimde gelirdi :help neyse biz beklemeye devam. simdiden hayirli yolculuklar sana.
mesutkucuk, senin de gazan mubarek olsun :) olumlu gecer insAllah..

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Prş Eki 21, 2010 2:53 pm

tesekkurler tanzim...

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Eki 21, 2010 3:16 pm

hayirlisi olsun almanyadaki egitim hayatinizda basarilar. bende ayni sekilde ilk basta girmistim vizeye 1 ton soru sordular okul kabulu yok diye vermemislerdi vize anca ikinci giriste aldim :) baya sansliymissin.

lessien

Mesaj gönderen lessien » Prş Eki 21, 2010 6:31 pm

tesekkurler tanzim ve gurhan;)
bu arada pasaportla birlikte garantor belgesini de geri gondermisler sagolsunlar:D orijinalini aldilar diye baya takilmisti kafama.
biletimi de aldim bgn 23 kasimda ucuyrm ins:lol

Kilitli