Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yüksek lisans başvurularında ortalama şartı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bfbc2

yüksek lisans başvurularında ortalama şartı

Mesaj gönderen bfbc2 » Sal May 02, 2023 10:44 pm

Arkadaşlar merhaba. Almanya'da almanca yüksek lisans bölümlerine şarlı kabul almak kaydı ile başvurmak istiyorum. Fakat lisans ortalamam düşük olduğu için(2.37) her araştırdığım yüksek lisans bölümünde alman puanlama sistemiyle en az 3.0 ortalama istiyor ve türk sisteminde 2.67'ye karşılık geliyor. Neredeyse istisnasız puan ortalaması şartı var. Bu ortalama ile kabul alma şansım var mıdır? Ortalama yetmese bile yine de başvurup şansımı deneyeyim mi? Hangi üniversiteler ortalama konusunda daha esnek olabilir? Teşekkürler şimdiden.

inspector44

Re: yüksek lisans başvurularında ortalama şartı

Mesaj gönderen inspector44 » Çrş May 03, 2023 3:18 pm

bfbc2 yazdı: Sal May 02, 2023 10:44 pm Arkadaşlar merhaba. Almanya'da almanca yüksek lisans bölümlerine şarlı kabul almak kaydı ile başvurmak istiyorum. Fakat lisans ortalamam düşük olduğu için(2.37) her araştırdığım yüksek lisans bölümünde alman puanlama sistemiyle en az 3.0 ortalama istiyor ve türk sisteminde 2.67'ye karşılık geliyor. Neredeyse istisnasız puan ortalaması şartı var. Bu ortalama ile kabul alma şansım var mıdır? Ortalama yetmese bile yine de başvurup şansımı deneyeyim mi? Hangi üniversiteler ortalama konusunda daha esnek olabilir? Teşekkürler şimdiden.
Ben 2.50 ortalama ile iki okuldan İngilizce ile kabul aldım. Gerekirse tüm okulların kabul şartlarına tek tek bakın. Ortalamanızın neden düşük olduğunu açıklayın motivasyon mektubunda.

bfbc2

Mesaj gönderen bfbc2 » Çrş May 03, 2023 7:25 pm

inspector44 yazdı: Çrş May 03, 2023 3:18 pm Ben 2.50 ortalama ile iki okuldan İngilizce ile kabul aldım. Gerekirse tüm okulların kabul şartlarına tek tek bakın. Ortalamanızın neden düşük olduğunu açıklayın motivasyon mektubunda.
Denemekten zarar gelmez diyorsunuz anladığım kadarıyla. Dediğiniz gibi bütün okullara bakayım ben. Peki sizin 2.50 ile kabul aldığınız üniversitelerde ortalamanızın yetmemesi gibi bir durum var mıydı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 04, 2023 2:03 pm

Sansinizi deneyin mutlaka. Cok düsük ortalamalarla da kabul alinabiliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bfbc2

Mesaj gönderen bfbc2 » Prş May 04, 2023 4:25 pm

teşekkürler yorumlarınız için