Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İkinci Lisans için Şartlı Kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
millie

İkinci Lisans için Şartlı Kabul

Mesaj gönderen millie » Sal Mar 28, 2023 6:23 pm

Selam herkese,

Forumda birçok başlığı okudum ve çok kişiyle konuştum, sanırım bunun etkisiyle biraz kafam karıştı. :(

Ben Türkiye'de YBS son sınıf öğrencisiyim. Eylül-Ekim gibi Almanya'ya dil kursuna gitmek istiyorum. Uni Bremen Informatik için şartlı kabul başvurusu yapmak istiyorum fakat lisans'tan henüz mezun olmadığım için başvururken uni-assiste ÖSYM belgesi göndereceğim. 2018'de yerleştim, bu açıdan sorun yaşar mıyım?

Vizeye yazın başvuracağım; o sırada A2 sertfikam olacak ve birinci lisansımdan da mezun olmuş olacağım. Bu anlamda ikinci lisansa gidecek olmamın vizede sorun çıkarma ihtimali nedir?

Profilimin kötü olduğunu düşünmüyorum. 1 yıldır kendi alanımda tam zamanlı çalışıyorum, uni not ortalamam 2,8 üstü geleceği kesin. Informatik de kendi bölümümden çok farklı değil, informatik'in alt alanını okuyorum aslında.

Ek olarak, dil kursum Bremen'de olmak zorunda mı acaba? Forumda genel olarak olmadığı söyleniyor.
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

cain

Re: İkinci Lisans için Şartlı Kabul

Mesaj gönderen cain » Sal Mar 28, 2023 8:21 pm

millie yazdı: Sal Mar 28, 2023 6:23 pm Selam herkese,

Forumda birçok başlığı okudum ve çok kişiyle konuştum, sanırım bunun etkisiyle biraz kafam karıştı. :(

Ben Türkiye'de YBS son sınıf öğrencisiyim. Eylül-Ekim gibi Almanya'ya dil kursuna gitmek istiyorum. Uni Bremen Informatik için şartlı kabul başvurusu yapmak istiyorum fakat lisans'tan henüz mezun olmadığım için başvururken uni-assiste ÖSYM belgesi göndereceğim. 2018'de yerleştim, bu açıdan sorun yaşar mıyım?

Vizeye yazın başvuracağım; o sırada A2 sertfikam olacak ve birinci lisansımdan da mezun olmuş olacağım. Bu anlamda ikinci lisansa gidecek olmamın vizede sorun çıkarma ihtimali nedir?

Profilimin kötü olduğunu düşünmüyorum. 1 yıldır kendi alanımda tam zamanlı çalışıyorum, uni not ortalamam 2,8 üstü geleceği kesin. Informatik de kendi bölümümden çok farklı değil, informatik'in alt alanını okuyorum aslında.

Ek olarak, dil kursum Bremen'de olmak zorunda mı acaba? Forumda genel olarak olmadığı söyleniyor.
Erkeklere ikinci lisans başvurusunun vize konusunda çok yüksek ihtimalle red geldiğini okudum şuana kadar. Özellikle erkekler için çok riskli bir süreç. Kadınlar için de şans normalden çok daha düşük oluyor diye biliyorum. Bence master için başvurursanız vizeniz çok büyük ihtimalle gelecektir. Ek olarak, dil kursunun yeri farketmez.

millie

Mesaj gönderen millie » Sal Mar 28, 2023 11:22 pm

cain yazdı: Sal Mar 28, 2023 8:21 pm Erkeklere ikinci lisans başvurusunun vize konusunda çok yüksek ihtimalle red geldiğini okudum şuana kadar. Özellikle erkekler için çok riskli bir süreç. Kadınlar için de şans normalden çok daha düşük oluyor diye biliyorum. Bence master için başvurursanız vizeniz çok büyük ihtimalle gelecektir. Ek olarak, dil kursunun yeri farketmez.
Çok teşekkürler öncelikle.

Masterda da üniversite diploması/mezun olabilir belgesi gibi şeyler isteniyor ama sorun şu ki benim finallerim haziran sonunda. Yani bu durumda okuldan bir belge alamayacağım muhtemelen son sınavlarım açıklanmadan. Başvuru tarihlerine yetişemiyorum sanırım :(
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024

cain

Mesaj gönderen cain » Sal Mar 28, 2023 11:28 pm

millie yazdı: Sal Mar 28, 2023 11:22 pm Çok teşekkürler öncelikle.

Masterda da üniversite diploması/mezun olabilir belgesi gibi şeyler isteniyor ama sorun şu ki benim finallerim haziran sonunda. Yani bu durumda okuldan bir belge alamayacağım muhtemelen son sınavlarım açıklanmadan. Başvuru tarihlerine yetişemiyorum sanırım :(
Bachelor için ÖYSM Tercih Sonuç Belgesi sonradan iletilebiliyordu 1 eylüle kadar, belki masterda da aynı şey vardır sonradan mezun belgesi iletme gibi

millie

Mesaj gönderen millie » Sal Mar 28, 2023 11:41 pm

cain yazdı: Sal Mar 28, 2023 11:28 pm Bachelor için ÖYSM Tercih Sonuç Belgesi sonradan iletilebiliyordu 1 eylüle kadar, belki masterda da aynı şey vardır sonradan mezun belgesi iletme gibi
Dediğiniz gibi düşünüp mail attım ben de. Öncesinde zaten dil kursuna gideceğimi Ağustos ayında belge teslim edebileceğimi belirttim. Dönüş olursa burada da paylaşırım. Aşağıdaki ünilerle görüşmeye çalışacağım, önerileriniz varsa alırım, dil kanıtı olmadan şartlı kabul veren okullar önceliğim. Yönetim Bilişim Sistemleri (Wirtschaftsinformatik) okuyorum, illa aynısı olmasına gerek yok sanırım benzer master alanları da olabilir nasılsa dilden sonra değiştirebilirim

TU Clausthal
Saarland Uni
Duisburg
Paderborn (2,7 NC sınrı var bu yüzden pek umudum yok)

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Nis 26, 2023 2:53 am

cain yazdı: Sal Mar 28, 2023 8:21 pm Erkeklere ikinci lisans başvurusunun vize konusunda çok yüksek ihtimalle red geldiğini okudum şuana kadar. Özellikle erkekler için çok riskli bir süreç. Kadınlar için de şans normalden çok daha düşük oluyor diye biliyorum. Bence master için başvurursanız vizeniz çok büyük ihtimalle gelecektir. Ek olarak, dil kursunun yeri farketmez.
Ben de hukuk mezunuyum ve ekonomi ve hukuk alanlarını içeren bölümler (lisans) için üniversitelere başvuru yapmaya başladım. İkinci lisansta vize alma ihtimalimiz neden düşük bir fikriniz var mı, ya da okuduğunuz başlıkların birkaç tanesini benimle de paylaşabilir misiniz?
İyi forumlar diliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

cain

Mesaj gönderen cain » Çrş Nis 26, 2023 11:50 am

isilwen yazdı: Çrş Nis 26, 2023 2:53 am Ben de hukuk mezunuyum ve ekonomi ve hukuk alanlarını içeren bölümler (lisans) için üniversitelere başvuru yapmaya başladım. İkinci lisansta vize alma ihtimalimiz neden düşük bir fikriniz var mı, ya da okuduğunuz başlıkların birkaç tanesini benimle de paylaşabilir misiniz?
İyi forumlar diliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
Vize memuru düşünür ki master yapamayacak kadar başarısız bir öğrencisin ve almanyaya ancak ikinci lisansla kapak atmaya çalışabilirsin

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Nis 26, 2023 11:07 pm

cain yazdı: Çrş Nis 26, 2023 11:50 am Vize memuru düşünür ki master yapamayacak kadar başarısız bir öğrencisin ve almanyaya ancak ikinci lisansla kapak atmaya çalışabilirsin
:D Hukuk mezunlarının master yapabileceği bölümler çok kısıtlı, bu yüzden içinde hukuk barındıran lisans bölümlerine başvuru yapmıştım. Ayrıca şu an Türkiye'de zaten master yapıyorum. Eğer konunun özeti bu ise sanırım ben paçayı sıyırdım.

cain

Mesaj gönderen cain » Prş Nis 27, 2023 2:19 am

isilwen yazdı: Çrş Nis 26, 2023 11:07 pm :D Hukuk mezunlarının master yapabileceği bölümler çok kısıtlı, bu yüzden içinde hukuk barındıran lisans bölümlerine başvuru yapmıştım. Ayrıca şu an Türkiye'de zaten master yapıyorum. Eğer konunun özeti bu ise sanırım ben paçayı sıyırdım.
Olay konsolosluğu ikna edebilmek, eğer illaki ikinci lisans için başvuracaksınız iyi bir motivasyon mektubu yazmanız şans arttırır bence.