Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH kursu veren üniversite ve hochschuleler listesine nasıl ulaşabilirim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
isilwen

DSH kursu veren üniversite ve hochschuleler listesine nasıl ulaşabilirim?

Mesaj gönderen isilwen » Prş Nis 20, 2023 4:47 pm

Arkadaşlar başlıkta belirttiğin gibi DSH kursu olan ve şartlı kabul veren üniversiteler/hochschulelerin listesine ulaşabileceğim bir yer var mıdır? Forumda varsa da göremedim. Bildiğiniz okulları paylaşabilir misiniz?
Teşekkür ederim, iyi forumlar.

cain

Re: DSH kursu veren üniversite ve hochschuleler listesine nasıl ulaşabilirim?

Mesaj gönderen cain » Prş Nis 20, 2023 5:29 pm

isilwen yazdı: Prş Nis 20, 2023 4:47 pm Arkadaşlar başlıkta belirttiğin gibi DSH kursu olan ve şartlı kabul veren üniversiteler/hochschulelerin listesine ulaşabileceğim bir yer var mıdır? Forumda varsa da göremedim. Bildiğiniz okulları paylaşabilir misiniz?
Teşekkür ederim, iyi forumlar.
Böyle şeylerin listesi olmuyor maalesef, çoğu kişi soruyor mesela A1 ile şartlı kabul veren üniversitelerin listesi gibi şeyler ama internette bunlar tek çatı halinde listelenmemiş ne yazık ki. DSH kursunu kendi bünyesinde veren Wuppertal ve Ulm üniversitelerini biliyorum bu arada.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Prş Nis 20, 2023 10:50 pm

cain yazdı: Prş Nis 20, 2023 5:29 pm Böyle şeylerin listesi olmuyor maalesef, çoğu kişi soruyor mesela A1 ile şartlı kabul veren üniversitelerin listesi gibi şeyler ama internette bunlar tek çatı halinde listelenmemiş ne yazık ki. DSH kursunu kendi bünyesinde veren Wuppertal ve Ulm üniversitelerini biliyorum bu arada.
Ben de tek tek üni sayfalarına girip araştırıyorum, gerçekten zorluyor insanı. Ulm universiteni görmemiştim, teşekkür ederim :)

flonairs

Mesaj gönderen flonairs » Sal Nis 25, 2023 6:43 pm

cain yazdı: Prş Nis 20, 2023 5:29 pm Böyle şeylerin listesi olmuyor maalesef, çoğu kişi soruyor mesela A1 ile şartlı kabul veren üniversitelerin listesi gibi şeyler ama internette bunlar tek çatı halinde listelenmemiş ne yazık ki. DSH kursunu kendi bünyesinde veren Wuppertal ve Ulm üniversitelerini biliyorum bu arada.
Ulm üniversitesi bir sonraki sömestr itibariyle hazırlık kursu vermeyecekmiş, görevliyle mailleştim böyle bir bilgi verdi..

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Nis 26, 2023 2:30 am

flonairs yazdı: Sal Nis 25, 2023 6:43 pm Ulm üniversitesi bir sonraki sömestr itibariyle hazırlık kursu vermeyecekmiş, görevliyle mailleştim böyle bir bilgi verdi..
Üzücü bir bilgi oldu, yine de teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 26, 2023 1:23 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Nis 26, 2023 11:14 pm

Physiker yazdı: Çrş Nis 26, 2023 1:23 pm Burdan tek tek bakabilirsiniz.

https://www.deutschstudent.com/universite-tanitimlari/
Çok teşekkür ediyorum, inceleyeceğim.