Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Hören Tavsiye

Studieren in Deutschland
Kullanıcı avatarı
aariftr

Almanca Hören Tavsiye

Mesaj gönderen aariftr » Pzr Oca 17, 2021 1:06 am

Arkadaşlar selamlar, Almanca çalışıyorum kelimeleri artikelleri öğrenmek konusunda; grammatik konularını kavramak konusunda bir problem yaşamıyorum. Genel olarak dil becerilerime güveniyor olsam da İngilizce ve Almanca'da duyduğunu anlama konusunda daima sorun yaşadım. Örnek veriyorum, aksanlı ve kelimelerin boğuk çıktığı toplamda 100 kelimenin geçtiği bir konuşmanın 50 kelimesini anlıyorum ve bir bütünlük sağlayamadığım için işime yaramıyor. Eğer bir şekilde çözemezsem, birkaç aya kadar gireceğim sertifika sınavında bambaşka bir problem olarak karşıma çıkacak bu şey. Benim gibi bu sorunu yaşayanlar oldu mu aranızda? Nasıl aştınız, Almanca'da hören becerilerinizi nasıl geliştirdiniz? Dil sınavlarını geçmiş olanlardan ve konu hakkında deneyimlilerden cevaplarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

lilas

Re: Almanca Hören Tavsiye

Mesaj gönderen lilas » Pzr Oca 17, 2021 12:14 pm

Sertfikalı değilim ben ama youtube kanallarını izlemeni tavsiye ederim. Baya normal vlog falan izliyorum, almanca otomatik altyazı açıyorum hatta, çok tuhaf konuşanlar var shxodmsodmb bir süre sonra kulak alışıyor. tavsiye ederim

ozermete

Mesaj gönderen ozermete » Pzr Oca 17, 2021 1:01 pm

Hören konusunda ben de sıkıntı çekiyordum. Youtube'da Deutsch Lernen kanalında A1den B1 e kadar hikayeler var. Onları dinlemeni tavsiye ederim. Dinlerken yazıları da takip edersen daha faydalı olur. Basit şeyler dinlemek önemli. Bende işe yarıyor.

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Pzr Oca 17, 2021 2:11 pm

-yavaşlatılmış haberleri dinleyebilirsin.
-Übungen zum Hörverstehen + (seviyeni) yazıp aratabilirsin.
-film, dizi izlemek

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Pzt Oca 18, 2021 2:19 am

Tavsiyelerini paylaşan herkese çok teşekkürler.

emirhan123

Mesaj gönderen emirhan123 » Prş Nis 20, 2023 8:27 pm

Hören için genel olarak çok soru çözmek gerekiyor bence. Telegram gruplarından vs gireceğin sınava uygun kaynaklardan yararlanabilirsin

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Nis 21, 2023 11:44 am

Tontechnik alaninda uzman bir arkadasim bilimsel bir tavsiye vermisti: Dinledigini daha iyi anlayabilmenin en iyi yolu kendi yüksek ses tonunu beynine adaptasyonunu artir. Yani önce yüksek sesle kitap vs okuyun. Bilmediginiz kelimeleri yüksek sesle kendiniz okuyun. Gerisi zaten klasik: Bol bol dinleyip anladigin kadarini kagida dökme alistirmasi.