Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize türünün değiştirilmesi.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emsalszz

Vize türünün değiştirilmesi.

Mesaj gönderen emsalszz » Pzr Nis 16, 2023 8:44 pm

Arkadaşlar selamlar,

Hali hazırda 1.5 aydır almanyadayım ve dil okulu vizesi(sağlıkçılar için 30f) ile geldim. Pasaportumda 16f ibaresi bulunmakta. Önümüzdeki semester için şartlı kabul alıp yüksek lisans yapmak istiyorum. Bu vize türü bana 1 yıl almanya'da kalmama izin veriyor. Önümüzdeki semester için şartlı kabul alırsam TR'ye dönmeden burda vizemi değiştirebilir miyim ?

Eğer bunun cevabı evet ise , ayrıca sormak istediğim bir soru daha var. 2020 yılında şartlı kabul almıştım ama pandemi dolayısıyla okullar alım yapmamıştı. O zamandan kalan belgelerimi uni-assiste yüklersem bir problem olur mu ? 2020 yılından kalan noter onayları.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Vize türünün değiştirilmesi.

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 17, 2023 10:40 am

Normalde hayir ama hangi sehirdeyseniz ordaki yabancilar dairesinin insiyatifine kalan bir durum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

emsalszz

Re: Vize türünün değiştirilmesi.

Mesaj gönderen emsalszz » Sal Nis 18, 2023 7:23 pm

Physiker yazdı: Pzt Nis 17, 2023 10:40 am Normalde hayir ama hangi sehirdeyseniz ordaki yabancilar dairesinin insiyatifine kalan bir durum.
Yabancılar Dairesine sordum evet yapabilirsiniz problem olmaz dedi. 2020'den kalan belgeleri Uni-asisst'e yüklememde bir problem olur mu peki hocam ? üstünden 3 yıl geçti ama belgelerin üzerinde x yıl kadar geçerlidir tarzı bir ibare yok.