Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Acik Lise Mezunlarine Müjde

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Acik Lise Mezunlarine Müjde

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 02, 2022 10:46 am

goncamaden yazdı: Prş Eyl 01, 2022 9:12 am Merhaba, ben de eşim için bir soru sorabilir miyim
Açık liseden mezun, bu sene yksden önlisans kazandı ve kayıt yaptırdı. bu önlisans kabul belgesiyle Almanya'da herhangi bir üniversiteye gidebilir mi
bilginiz varsa rica edebilir miyim. teşekkürler
Hayir okuyamiyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

emiir.0

Mesaj gönderen emiir.0 » Prş Eki 27, 2022 11:22 am

selamlar, yeni bir bilgi var mı hangi üniversiteler açık lise mezununa kabul veriyor? bir diğer sorum ise, üniversitelere nasıl açıklıyorsunuz açık öğretim mezunu olduğunuzu yani nasıl bir yazı yazıyorsunuz tam çevirisini bulamadım açık öğretimin..

feyzaco

Mesaj gönderen feyzaco » Pzt Kas 07, 2022 7:38 pm

Merhaba. Ben de acik lise mezunuyum su anda da on lisans okuyorum 1. senemdeyim. Internette hep denklik vs bahsediliyor da bu 2019'da gelen duzenlemeyle denklige ihtiyac duymadan, su an okudugum universiteden, bolumden bagimsiz direkt aol diplomasini kabul eden universitelere basvurabiliyor muyum? Ayrica bazi arkadaslar yos sinavindan bahsetmis internetten baktigimda trde okumak isteyen yabanci ogrenciler icin bi sinav oldugu yaziyor da bunun baska bi cesidi de mi var ona mi giriyoruz? Yardimci olan cikar umarim, tesekkurler simdiden.

feyzaco

Mesaj gönderen feyzaco » Pzt Kas 07, 2022 8:20 pm

AliEren33 yazdı: Çrş Haz 23, 2021 2:39 am Arkadaslar merhaba güncelleme yapmak istiyorum. Leibniz Universität Hannover, acik liseyi kabul ediyor. Yani kendim basvurdum ve sartli kabul aldim Informatik bölümüne, basvurmak isteyen arkadaslara duyurulur.
Merhaba. Size ulasabilecegim bi sosyal medya hesabi vs verebilme imkaniniz var mi acaba?

feyzaco

Mesaj gönderen feyzaco » Pzt Kas 07, 2022 8:20 pm

hotforteacher yazdı: Prş Ağu 12, 2021 1:32 pm Merhabalar , ben açık lise mezunuyum Göttingen Üniversitesinden kabul aldım. YÖS sınavına girdim . Aynı zamanda Duisburg- Essen üniversitesi de kabul etti açık lise diplomamı ve YÖS sınavını.
Merhaba. Size ulasabilecegim bi sosyal medya hesabi vs verebilme imkaniniz var mi acaba?

feyzaco

Mesaj gönderen feyzaco » Pzt Kas 07, 2022 8:23 pm

yigitstn yazdı: Cmt Ağu 06, 2022 7:14 pm Başlığa denk gelmişken açık lise diploması + ön lisans derecesiyle kabul aldığım okulları paylaşmak istedim.

-FHWS
-FH Aachen
-TH Wildau
(Fau ve Hs Rhein-Waal'a da başvurdum muhtemelen nc yeterli olursa onlar da kabul eder diye düşünüyorum henüz sonuçlanmadı.)

Önümüzdeki başvuru döneminde herkese başarılar

Minelvera

Mesaj gönderen Minelvera » Çrş Oca 25, 2023 12:53 pm

yigitstn yazdı: Cmt Ağu 06, 2022 7:14 pm Başlığa denk gelmişken açık lise diploması + ön lisans derecesiyle kabul aldığım okulları paylaşmak istedim.

-FHWS
-FH Aachen
-TH Wildau
(Fau ve Hs Rhein-Waal'a da başvurdum muhtemelen nc yeterli olursa onlar da kabul eder diye düşünüyorum henüz sonuçlanmadı.)

Önümüzdeki başvuru döneminde herkese başarılar
[/quotes

Size ulaşabileceğim bir hesap var mı

Ahmet0

Mesaj gönderen Ahmet0 » Cmt Nis 15, 2023 5:52 pm

Liste güncellendi mi acaba?

meyrey

Mesaj gönderen meyrey » Çrş Ağu 02, 2023 10:19 pm

Merhabalar, ben ortaokul 7. Sınıfta annem vasıtasıyla Almanya’ya taşınmıştım ve şuan 12. Sınıfa kadar eğitimimi orda aldım. Bir arkadaşımla sınav hakkında konuşurken YÖS ile Türkiye’de bir üniversiteye kayıt olduktan sonra Almanya’ya direkt geçiş yapabileceğimizi duydum bu da benim içime bir kurt düşürdü, şuan eğitimime Almanya’da devam edersem 2025’de mezun olacağım yani daha 2 senem var ama eğer kaydımı Türkiye’ye alırsam 2024 başlarında YÖS sınavına girmem mümkün olacak ayrıca 2024 yılında mezun olup üniversiteye erken kayıt yaptırabileceğim ama eğer okulu Almanya’da bitirirsem Abitur’un verdiği avantajlardan yararlanabileceğim. Beni bu konu hakkında biraz daha aydınlatabilir misiniz acaba? İnternette bilgi kirliliğinden dolayı bu tarz bir konuda doğru bir makale veya yorum bulmakta zorlanıyorum, ayrıca bir kaç gün içinde de bir danışmanla konuşmayı planlıyorum. Vaktiniz için teşekkürler

aligencyilmaz1

Mesaj gönderen aligencyilmaz1 » Cum Ağu 04, 2023 12:12 am

suan türkiyede lisansta 1.sınıfı bitirdim. fakat acik lise diplomam var. almanyada studienkollegten muaf olacak sekilde bir bölümden kabul almamın olasılığı varmıdır. saygılar

gozen2635

Mesaj gönderen gozen2635 » Sal Ağu 08, 2023 12:47 pm

hotforteacher yazdı: Prş Ağu 12, 2021 1:32 pm Merhabalar , ben açık lise mezunuyum Göttingen Üniversitesinden kabul aldım. YÖS sınavına girdim . Aynı zamanda Duisburg- Essen üniversitesi de kabul etti açık lise diplomamı ve YÖS sınavını.

Bu sene ben de Duisburg-Essen universitesine basvurmak istiyorum ama acaba bilginiz var mi halan kabul ediyorlar mi acik lise diplomasini? Mail attim ama bana donmediler cunku

lusniqa

Mesaj gönderen lusniqa » Pzr Oca 21, 2024 2:21 pm

@Physiker, bahsettiğiniz listeye dair bir gelişme var mı? Forumda herhangi bir içerik göremedim de. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ahmet63540

Dil Bölümünden İnformatik'e geçiş

Mesaj gönderen Ahmet63540 » Sal Oca 23, 2024 4:43 pm

Merhabalar,

Bir türlü yeni başlık açmayı beceremediğim için buraya yazıyorum kusura bakmayın.

20 yaşındayım, 3.5 yıl Anadolu Lisesi'nde okudum ve son dönemde açık liseye geçerek oradan mezun oldum. Mezun olduğum sene, Türkiye'de Almanca öğretmenliği bölümüne kayıt yaptırıp 1 sene sonra kaydımı sildim. Şu anki hedefim ise YKS'ye tekrar girip sayısal bir bölüm olan Bilgisayar Mühendisliği'ne yerleşmek. Burada lisansın ilk yılını tamamladıktan sonra Almanya'da herhangi bir FH'da İnformatik okumak istiyorum. Aklıma takılan bir soru var ve bu sorunun cevabını forumda bulamadığım için başlık açma kararı aldım:

Lisede Dil alanında eğitim görmüş olmam, İnformatik'e geçiş yaparken sıkıntı yaratır mı? Son senede açık liseye geçtiğim için lise diplomamda 'Alan Yok' yazıyor, ama lise not dökümüm incelendiğinde 11. sınıf ve 12. sınıfın ilk dönemi Fizik, Biyoloji, Coğrafya, Matematik gibi dersleri görmediğim anlaşıldığında bir sorun yaratır mı?

Zaman ayırıp cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.