Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Gamzee

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Gamzee » Cum Nis 14, 2023 1:53 am

mimariçe yazdı: Cum Nis 14, 2023 1:49 am Anladım. Sizin durum daha farklıymış. Umarım tez zamanda güzel neticelenir.

Vize genel merkezi derken nereyi aradınız tam olarak? Belki faydası olur biz de ararız 3 ay dolduktan sonra sa sonuçlanmazsa.
Köln numarası var bi tane oradaki kişiler söylediler. +492289935850858
Evraklarınızın durumunu sorguladığınız yer aslında. Sadece bilgi veriyolar

maksic

Mesaj gönderen maksic » Cum Nis 14, 2023 11:55 am

Hayalimgezmek yazdı: Prş Nis 06, 2023 3:32 pm Sigorta için 6 aylık seyahat sigortası yaptırıp onay alan oldu. Onu bir sorun kabul ederler mi
bunu denedik ama 90 gunde giris cikis fibi bi madde oldugu icin kabul etmediler. duzeltme istediler. almanyadan allianza bakiyoruz travel insurance sadece 90 gunluk veriyor. 6 aylik travel insurance en hizli nasil yapabiliriz?

dr walterda 200kusur euroya bir sigorta bulduk ama sadece seyahat saglik icin bu uygun mudur? Almanyaya giris yapinca zaten normal sigorta yapacagiz.

Yardimlariniz icin tesekkur ediyorum, bilgisi olan bilgilendirebilirse cok sevinirim.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Cum Nis 14, 2023 12:21 pm

maksic yazdı: Cum Nis 14, 2023 11:55 am bunu denedik ama 90 gunde giris cikis fibi bi madde oldugu icin kabul etmediler. duzeltme istediler. almanyadan allianza bakiyoruz travel insurance sadece 90 gunluk veriyor. 6 aylik travel insurance en hizli nasil yapabiliriz?

dr walterda 200kusur euroya bir sigorta bulduk ama sadece seyahat saglik icin bu uygun mudur? Almanyaya giris yapinca zaten normal sigorta yapacagiz.

Yardimlariniz icin tesekkur ediyorum, bilgisi olan bilgilendirebilirse cok sevinirim.
Merhaba ben esim icin allianzdan 7 aylik seyahat saglik sigortasi yaptirdim. Bir soeun olmadi suanlik 🙏

maksic

Mesaj gönderen maksic » Cum Nis 14, 2023 1:22 pm

Ceydak yazdı: Cum Nis 14, 2023 12:21 pm Merhaba ben esim icin allianzdan 7 aylik seyahat saglik sigortasi yaptirdim. Bir soeun olmadi suanlik 🙏
çok teşekkürler. allianza ben de baktım ama ödeme yapmadan poliçeyi göremiyorum. şimdi türkiye sigorta diye bir yerden yaptıracağım, umarım olur.

1 aylık at 11 + 1 yıllık türkiye sigorta (6 aylıkta giriş çıkış kısıtlaması olduğu için böyle bir çözüm bulduk)

7 aylık yaptırmanızın sebebi giriş çıkış kısıtlaması olmaması için miydi?

maksic

Mesaj gönderen maksic » Cum Nis 14, 2023 1:23 pm

Ceydak yazdı: Cum Nis 14, 2023 12:21 pm Merhaba ben esim icin allianzdan 7 aylik seyahat saglik sigortasi yaptirdim. Bir soeun olmadi suanlik 🙏
bir de eşinizin vizesi gelmiş miydi? normalde 15 gün 1 ay seyahat sağlık yeterli oluyor, zaten almanyaya gelince aile sağlık sigortasına geçiş olacak ancak konsolosluk kesin 6 aylık incoming insurance istiyoruz dedi bize.

aysemerve286

Mesaj gönderen aysemerve286 » Cum Nis 14, 2023 2:35 pm

celinelita yazdı: Sal Nis 04, 2023 10:28 am Öncelikle tebrik ederiim. Şey eşinizin vizesinin gelmesi için ekstra bir mail attınız mı ya da süreçle ilgili bir haber aldınız mı yoksa direkt gönderildi mi vizesi? Biz de eşimle birlikte başvurduk da...
Çok teşekkür ederiz. Biz eşimin A1 sertifikasını ve uçak biletlerimizi içeren bir mail attık. Otomatik bir yanıt geldi sadece o maile de, umutlanmamıştık o yüzden ama oldu.

Umarım sizinde birlikte çıkar..

aysemerve286

Mesaj gönderen aysemerve286 » Cum Nis 14, 2023 2:37 pm

Hayalimgezmek yazdı: Sal Nis 04, 2023 1:51 pm Merhaba hayırlı olsun . Eşinizden ek evrak vs istendimi bu süreçte. Birde hangi yabancılar dairesi idi. Benim vizem geldi esiminkini bekliyorum .
Istenmedi hayır ama biz A1 sertifikası ve uçak biletlerimizi mail attık. Mainz yabancılar dairesi.

aysemerve286

Mesaj gönderen aysemerve286 » Cum Nis 14, 2023 2:42 pm

hilalbozk yazdı: Cum Nis 07, 2023 4:39 pm Merhaba, vizeniz hayırlı olsun! Bizim için de şuan tarihler şöyle;

Istanbul 36f
Randevu talebi: 02.01.2023
Randevu ataması: 31.01.2023
Randevu tarihi: 08.03.2023
Benim Vizemin Gelişi: 05.04.2023

Şimdi eşiminkini bekliyoruz. Acaba siz bu süreçte eşinizin vizesi için herhangi bir yere mail attınız mı? Süreç nasıl ilerledi? Biz konsolosluğa yazdık ama mailimize dönmediler. Yabancılar şubesine yazmalı mıyız bilmiyoruz. Size sormak istedimi çok sevgiler
Merhabalar, teşekkürler..

Biz sadece eşimin A1 sertifikasını ve bizim uçak biletlerimizi içeren bir mail attık. Motivasyon mektubuna sadece eşim ile birlikte gitmenin beni daha güçlü hissettirdiğini ve bu yeni adımda birlikte olmak istediğimi eklemiştim. Bir de biz deprem bölgesinde ikamet ediyorduk.. Bu iki kriterin sonucumuzu hızlandırdığını tahmin ediyorum. Emin değilim elbette :)

Umarım sizinde vizeniz kolaylıkla gelir ve eşiniz ile birlikte gelebilirsiniz.

Sevgiler.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Cum Nis 14, 2023 4:02 pm

maksic yazdı: Cum Nis 14, 2023 1:22 pm çok teşekkürler. allianza ben de baktım ama ödeme yapmadan poliçeyi göremiyorum. şimdi türkiye sigorta diye bir yerden yaptıracağım, umarım olur.

1 aylık at 11 + 1 yıllık türkiye sigorta (6 aylıkta giriş çıkış kısıtlaması olduğu için böyle bir çözüm bulduk)

7 aylık yaptırmanızın sebebi giriş çıkış kısıtlaması olmaması için miydi?
Giris cikis kisitlamasi gibi bir seyi suan duydum sizden. Ben gorusmeye giderken 6 aylik yaptirmistim zaten belki vize verirken sigortayi dikkate alirlar vs diye 3 ve 6 aylik geliyor sanirim 6 aylik versinler diye ama zaten biz basvurumuzun 5. Ayindayiz hala vizemiz gelmedi. Eksik evrak istendi bunlari gonderirken tekrar yeni sigorta yapip gonderdim bittigini farkedip tekrar isterlerse maillesme sureci uzatacakti cunku. Yani bizden birsey istenmedi ama istenenler okumustum ben kendim eklemek istedim o yuzden. Allianzin policesinde benim baslattigim tarih ve bitis tarihi yaziyor acikcasi giris cikis vs farkli birsey okumamistim 🙏

maksic

Mesaj gönderen maksic » Pzr Nis 16, 2023 4:36 pm

Ceydak yazdı: Cum Nis 14, 2023 4:02 pm Giris cikis kisitlamasi gibi bir seyi suan duydum sizden. Ben gorusmeye giderken 6 aylik yaptirmistim zaten belki vize verirken sigortayi dikkate alirlar vs diye 3 ve 6 aylik geliyor sanirim 6 aylik versinler diye ama zaten biz basvurumuzun 5. Ayindayiz hala vizemiz gelmedi. Eksik evrak istendi bunlari gonderirken tekrar yeni sigorta yapip gonderdim bittigini farkedip tekrar isterlerse maillesme sureci uzatacakti cunku. Yani bizden birsey istenmedi ama istenenler okumustum ben kendim eklemek istedim o yuzden. Allianzin policesinde benim baslattigim tarih ve bitis tarihi yaziyor acikcasi giris cikis vs farkli birsey okumamistim 🙏

bence beklemeden gondermekle en mantiklisini yapmissiniz. bizim sigortada sanirim 180 gunde 90 gunden giris cikis yapilmali diye bir ibare varmis, biz dikkat etmemistik bu kisitlamaya. zaten izmir bunu sonradan istedi bizden, evraklariniz eksiksiz sadece a1 belgesi gonderin demislerdi. onu gonderdik, simdi de sigortayi duzeltin dediler. umarim yeni bir sey cikarmazlar. sigorta yaptiracaklar dikkat etsin:)

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzt Nis 17, 2023 12:53 pm

Bloke hesap için Expatrio'yu kullanmak istedim ama müşteri hizmetlerinden asla cevap alamıyorum. Önce bankada eski soyismim olduğu için transfergo nun transfer sürecinde problem yaşadım. daha sonra kullanıcı adı iban yüzünden expatrioya aktarımda sıkıntılar çıktı. Şimdi de para geri iade sürecine girdi. Randevuma birkaç gün kaldı ve fintibadan hesap açmaya mı başvursam yoksa burdan yeniden şansımı denesem mi? Bu konuda bilgisi deneyimi olan biri lütfen bana yardım edebilir mi? Expatrio bloke hesaba para transferiyle ilgili çok ciddi problem yaşıyorum lütfen acil yardım edebilir misiniz??

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Pzt Nis 17, 2023 4:27 pm

Gamzee yazdı: Cum Nis 14, 2023 1:31 am Bizim yasal 3 aylık süre bu haftasonu doluyor. İstanbul konsolosluğu 10 gün önce Yabancılar şubeye sizden uzun süredir cevap bekliyoruz gibi bir mail atmış onlara bile dönmemişler, vize genel merkezi aradığımızda öğrendik. Sizde en azından muhatap varmış, ben benim eşimin evraklarını incelediklerini bile düşünmüyorum artık. Hiçbir mailimize cevap vermediler.

Merhaba, sizin hangi şehirdi? Bizim 4 ay oldu hala yabancılar dairesine ulaşamıyoruz bekliyoruz..

maksic

Mesaj gönderen maksic » Pzt Nis 17, 2023 6:48 pm

ezaks2 yazdı: Pzt Nis 17, 2023 12:53 pm Bloke hesap için Expatrio'yu kullanmak istedim ama müşteri hizmetlerinden asla cevap alamıyorum. Önce bankada eski soyismim olduğu için transfergo nun transfer sürecinde problem yaşadım. daha sonra kullanıcı adı iban yüzünden expatrioya aktarımda sıkıntılar çıktı. Şimdi de para geri iade sürecine girdi. Randevuma birkaç gün kaldı ve fintibadan hesap açmaya mı başvursam yoksa burdan yeniden şansımı denesem mi? Bu konuda bilgisi deneyimi olan biri lütfen bana yardım edebilir mi? Expatrio bloke hesaba para transferiyle ilgili çok ciddi problem yaşıyorum lütfen acil yardım edebilir misiniz??

Öncelikle sakinliginizi koruyun, probleminiz cozulecek bir sekilde. Bazen problemle yüz yüze kaldigimizda daha panik olabiliyoruz, zaman kisitlamasi da cabasi.

Transfergoya ben soyisim degisikligi icin formul b yollamistim, sizden de istemislerdir diye tahmin ediyorum. Ayni sekilde expatrioya da yollayabilirsiniz. ancak kabul edilmez de paraniz iade edilirse fintiba denemek mantikli.

Eger randevunuza yetismezse de kisaca durumu aciklayan bir yazi ile eksik evrakin en kisa surede iletilecegini belirtirseniz problem yasamazsiniz.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzt Nis 17, 2023 6:54 pm

maksic yazdı: Pzt Nis 17, 2023 6:48 pm Öncelikle sakinliginizi koruyun, probleminiz cozulecek bir sekilde. Bazen problemle yüz yüze kaldigimizda daha panik olabiliyoruz, zaman kisitlamasi da cabasi.

Transfergoya ben soyisim degisikligi icin formul b yollamistim, sizden de istemislerdir diye tahmin ediyorum. Ayni sekilde expatrioya da yollayabilirsiniz. ancak kabul edilmez de paraniz iade edilirse fintiba denemek mantikli.

Eger randevunuza yetismezse de kisaca durumu aciklayan bir yazi ile eksik evrakin en kisa surede iletilecegini belirtirseniz problem yasamazsiniz.
Teşekkür ederim cevabınız için. Expatrio dan aldığım Iban da hata veriyormuş. Bu yüzden para iade oldu bugün. Yeniden IBAN oluşturmuştum onu gönderdim. Yine hata vermişti. Expatrio ya mail attım ama bir haftadir hiçbir şekilde dönüş yapılmadı. Siz expatrio ile mi acmistiniz hesabınızı?

maksic

Mesaj gönderen maksic » Pzt Nis 17, 2023 7:39 pm

ezaks2 yazdı: Pzt Nis 17, 2023 6:54 pm Teşekkür ederim cevabınız için. Expatrio dan aldığım Iban da hata veriyormuş. Bu yüzden para iade oldu bugün. Yeniden IBAN oluşturmuştum onu gönderdim. Yine hata vermişti. Expatrio ya mail attım ama bir haftadir hiçbir şekilde dönüş yapılmadı. Siz expatrio ile mi acmistiniz hesabınızı?
evet, transferi de transfergo ile yapmistim 2 gun surmedi, herhangi bir kesinti de yapilmadi. expatrioda transfergo veya wise icin ayri bir iban oluyor, onu denediginizden eminsiniz degil mi?

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzt Nis 17, 2023 7:49 pm

maksic yazdı: Pzt Nis 17, 2023 7:39 pm evet, transferi de transfergo ile yapmistim 2 gun surmedi, herhangi bir kesinti de yapilmadi. expatrioda transfergo veya wise icin ayri bir iban oluyor, onu denediginizden eminsiniz degil mi?
Ödeme yöntemlerinde international olan seçeneği seçmiştim. O aşamadaki seçeneklerden mi bahsediyorsunuz başka bir şey mi bu?

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Pzt Nis 17, 2023 8:27 pm

inctekin yazdı: Pzt Nis 17, 2023 4:27 pm Merhaba, sizin hangi şehirdi? Bizim 4 ay oldu hala yabancılar dairesine ulaşamıyoruz bekliyoruz..
Merhaba, potsdam Yabancılar şube bizimki. Benim vizem sessizlik biter bitmez geldi 2 ay önce, eşimin vizesi hala gelmedi bugün 91 gün oldu

maksic

Mesaj gönderen maksic » Pzt Nis 17, 2023 11:12 pm

ezaks2 yazdı: Pzt Nis 17, 2023 7:49 pm Ödeme yöntemlerinde international olan seçeneği seçmiştim. O aşamadaki seçeneklerden mi bahsediyorsunuz başka bir şey mi bu?
evet, bundan bahsediyordum. bende bir sorun olmamıştı, sizde neden olduğnu anlayamadım.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Sal Nis 18, 2023 9:10 am

maksic yazdı: Pzt Nis 17, 2023 11:12 pm evet, bundan bahsediyordum. bende bir sorun olmamıştı, sizde neden olduğnu anlayamadım.
En aşağıdaki ödeme seçeneğini seçmiştim ben. Sanırım bir daha deneyeceğim expatrio için. Sizin paranızın iletilmesi kaç gün sürmüştü acaba? Alıcı kısmına yazarken soyisimde Türkçe karakter kullanılması problem oluyor mu acaba bu konuda bilginiz var mı ? Belki de transfergo da böyle bir sorun da çıkmış olabilir diye düşündüm. Transfer go ya DE ile başlayan iban üzerinden rezervasyon oluşturup sonra hesabımdan TR şeklinde bana verdiği ibana TL olarak parayı göndermiştim. Bir de ben ödemede hata oldukça expatrioda üst üste yeni IBAN oluşturmak zorunda kalmıştım bunlar da sorun çıkarıyor olabilir mi acaba ? Bu konularda fikrinizi de paylaşırsanız çok sevinirim.

maksic

Mesaj gönderen maksic » Sal Nis 18, 2023 9:34 am

ezaks2 yazdı: Sal Nis 18, 2023 9:10 am En aşağıdaki ödeme seçeneğini seçmiştim ben. Sanırım bir daha deneyeceğim expatrio için. Sizin paranızın iletilmesi kaç gün sürmüştü acaba? Alıcı kısmına yazarken soyisimde Türkçe karakter kullanılması problem oluyor mu acaba bu konuda bilginiz var mı ? Belki de transfergo da böyle bir sorun da çıkmış olabilir diye düşündüm. Transfer go ya DE ile başlayan iban üzerinden rezervasyon oluşturup sonra hesabımdan TR şeklinde bana verdiği ibana TL olarak parayı göndermiştim. Bir de ben ödemede hata oldukça expatrioda üst üste yeni IBAN oluşturmak zorunda kalmıştım bunlar da sorun çıkarıyor olabilir mi acaba ? Bu konularda fikrinizi de paylaşırsanız çok sevinirim.
ben de sizinle ayni proseduru yasadim. yuklu bi miktar old icin transfergo belge istedi, hemen yukledim ve bir porblem yasamadim. sanirim ertedi gun ya da sonraki gun gecmisti para. ne kadar hizli ve zahmetsiz oldugunu dusunmustum. ismimde turkce karakter yok, belki o da sorun olmus olabilir. ama bence ust uste expatrio ibani olusturmaniz asil problem gibi gorunuyor.