Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Songl.23

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Songl.23 » Çrş Nis 12, 2023 11:24 pm

Burkicemki yazdı: Çrş Nis 12, 2023 11:02 pm siz randevuyu ne zaman talep etmiştiniz idatadan?
24 ocak idata basvurusu
7 mart atama
29 mart vize görüşmesi
36 f istanbul

tolga24

Mesaj gönderen tolga24 » Çrş Nis 12, 2023 11:47 pm

26.09.2022 İdata Randevu alınması
17.12.2022 Randevu Ataması
17.01.2023 Randevu Tarihi
Yer: İstanbul Alman Konsolosluğu
Vize türü : 44f
05.02.2023 Eksik Belge Talebi
07.02.2023 Eksik Belge Gönderilmesi
04.04.2023 İkinci eksik Belge Talebi
06.04.2023 Eksik Belge teslimi
Ve sonunda
Vize geliş: 12.04.2023 1 yıllık vizemi almış bulunuyorum Darısı isteyen herkese nasip olsun.

17 Ocakta konsolosluğa gittim randevum 08.30 idi. ALMANCA SERTİFİKAM yoktu. Kağıtlarım ile birlikte içeri girdim, görevliye kağıdımı uzattım. İlk başta Türkçe konuştuk. Almanya'ya Üniversite okumak için mi gidiyorsun ? Dedi.
Hayır Dil eğitimi almak için gitmek istiyorum dedim.
Okulun adresini sordu Cevapladım..
Neden Dil sertifikası almadın ?Dedi
Bende hali hazırda çalıştığımı ve Kurs ücretinin pahalı olduğunu Evime, Aileme destek olduğunu söyledim.. O sıra elinde bloke hesabımın dekontu duruyordu. Peki bu para nereden geldi dedi. Bende Dayımdan borç aldığımı söyledim..
Almancayı nasıl öğrendin ? Dedi
Bende evde kendi imkanlarımla, Youtube A1 Almanca videoları izleyerek, Almanca Dizi-Filmler izleyerek öğrendim dedim. Peki dedi
sana 4 5 tane Almanca soru soracağım dedi.
1- Nerede Doğdun
2- Nereden geliyorsun
3- Almanya'da çalışacak mısın?
4-Ailen ve sen ne iş yapıyorsun Almanca olarak yöneltti.
Şansıma bunları daha öncesinde çalışmıştım. Rahatlıkla cevapladım. Görevli güzel diye cevapladı.
Sonrasında ise Öğretmenlik mi okudun ? Dedi. Bende Formasyon eğitimi aldığımı ilettim.
Öncelikli hedefim Motivasyon Mektubum ve Cv'mde yazmış olduğum Matematik ve İstatistik alanında ilerlemek istiyorum diyerek cevapladım.
Gel gelelim Eksik belge istemelerine
1. olarak Eksik evrak istemelerinde benden Almanca temel bilginizi nasıl edindiğinize dair açıklama yazısı ve Bloke hesap engelleme onayına ihtiyacımız var oldu
bende bunları hemen yazıp yolladım.
2. eksik belgede ise 1 yıllık seyahat sağlık sigortasına ihtiyacımız var denildi.
Onuda hemen gün içerisinde halledip hemen mail olarak yolladım.
ertesi gün benden 2023 Ekim'e kadar seyahat sağlık sigortası istiyoruz oldu. Bende Almanya'da yaptırmış olduğum 2023 Ekim' e kadar geçerli sigortam vardı onu yolladım. 6 Nisan'da
Araya paskalya bayamı girince Bugün sabah 9 da UPS mesajı geldi öğleden sonra Pasaportumu teslim aldım.. Şu an bu saatte bu anımı yazarken bile ellerim titriyor... :)) Çok heyecanlıyım.. Çok mutluyum.. Hayallerimi gerçeğe dönüştürme vakti.... Sorularınız olursa Cevaplayacağım..... İnstagtam Hesabım : tolgakarik

beyza1521

Mesaj gönderen beyza1521 » Prş Nis 13, 2023 2:23 am

Burkicemki yazdı: Sal Nis 11, 2023 4:45 pm selamlar, atandı mı acaba sizin randevu?
merhaba, hayır hala atama yok maalesef

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Prş Nis 13, 2023 10:51 am

Arkadaşlar merhaba, istanbul konsolosluğundan 28 Martta bloke hesap arttırmam istendi, belgeyi aynı gün içinde gönderdim. 15 gün oldu ne cevap var ne dönüş var. Ayrıca meşgul olsa da arada düşürebildiğim konsolosluk telefonu da aranmıyor ,arama başarısız uyarısı veriyor. Son günlerde telefonla görüşebilen var mı?

Johankarokep

Mesaj gönderen Johankarokep » Prş Nis 13, 2023 2:34 pm

Burkicemki yazdı: Çrş Nis 12, 2023 4:54 pm merhabalar, 17 marttaki randevunuz için ne zaman başvurmuştunuz acaba, ocakta mı?
Merhaba, 11 ocak'ta başvurdum 31 ocak'ta randevu tarihi belirlendi

Cihangirr

Mesaj gönderen Cihangirr » Prş Nis 13, 2023 2:42 pm

tolga24 yazdı: Çrş Nis 12, 2023 11:47 pm 26.09.2022 İdata Randevu alınması
17.12.2022 Randevu Ataması
17.01.2023 Randevu Tarihi
Yer: İstanbul Alman Konsolosluğu
Vize türü : 44f
05.02.2023 Eksik Belge Talebi
07.02.2023 Eksik Belge Gönderilmesi
04.04.2023 İkinci eksik Belge Talebi
06.04.2023 Eksik Belge teslimi
Ve sonunda
Vize geliş: 12.04.2023 1 yıllık vizemi almış bulunuyorum Darısı isteyen herkese nasip olsun.

17 Ocakta konsolosluğa gittim randevum 08.30 idi. ALMANCA SERTİFİKAM yoktu. Kağıtlarım ile birlikte içeri girdim, görevliye kağıdımı uzattım. İlk başta Türkçe konuştuk. Almanya'ya Üniversite okumak için mi gidiyorsun ? Dedi.
Hayır Dil eğitimi almak için gitmek istiyorum dedim.
Okulun adresini sordu Cevapladım..
Neden Dil sertifikası almadın ?Dedi
Bende hali hazırda çalıştığımı ve Kurs ücretinin pahalı olduğunu Evime, Aileme destek olduğunu söyledim.. O sıra elinde bloke hesabımın dekontu duruyordu. Peki bu para nereden geldi dedi. Bende Dayımdan borç aldığımı söyledim..
Almancayı nasıl öğrendin ? Dedi
Bende evde kendi imkanlarımla, Youtube A1 Almanca videoları izleyerek, Almanca Dizi-Filmler izleyerek öğrendim dedim. Peki dedi
sana 4 5 tane Almanca soru soracağım dedi.
1- Nerede Doğdun
2- Nereden geliyorsun
3- Almanya'da çalışacak mısın?
4-Ailen ve sen ne iş yapıyorsun Almanca olarak yöneltti.
Şansıma bunları daha öncesinde çalışmıştım. Rahatlıkla cevapladım. Görevli güzel diye cevapladı.
Sonrasında ise Öğretmenlik mi okudun ? Dedi. Bende Formasyon eğitimi aldığımı ilettim.
Öncelikli hedefim Motivasyon Mektubum ve Cv'mde yazmış olduğum Matematik ve İstatistik alanında ilerlemek istiyorum diyerek cevapladım.
Gel gelelim Eksik belge istemelerine
1. olarak Eksik evrak istemelerinde benden Almanca temel bilginizi nasıl edindiğinize dair açıklama yazısı ve Bloke hesap engelleme onayına ihtiyacımız var oldu
bende bunları hemen yazıp yolladım.
2. eksik belgede ise 1 yıllık seyahat sağlık sigortasına ihtiyacımız var denildi.
Onuda hemen gün içerisinde halledip hemen mail olarak yolladım.
ertesi gün benden 2023 Ekim'e kadar seyahat sağlık sigortası istiyoruz oldu. Bende Almanya'da yaptırmış olduğum 2023 Ekim' e kadar geçerli sigortam vardı onu yolladım. 6 Nisan'da
Araya paskalya bayamı girince Bugün sabah 9 da UPS mesajı geldi öğleden sonra Pasaportumu teslim aldım.. Şu an bu saatte bu anımı yazarken bile ellerim titriyor... :)) Çok heyecanlıyım.. Çok mutluyum.. Hayallerimi gerçeğe dönüştürme vakti.... Sorularınız olursa Cevaplayacağım..... İnstagtam Hesabım : tolgakarik
Öncelikle hayırlı olsun diyelim. Çok uzun sürmüş süreciniz.İnşallah bizim vizeler daha hızlı gelir 😅

Johankarokep

Mesaj gönderen Johankarokep » Prş Nis 13, 2023 3:28 pm

Cihangirr yazdı: Çrş Nis 12, 2023 6:05 pm Merhaba umarım vizeniz bir an önce gelir,ben 28 şubatta görüşmeye girdim eksik evrak talebimi de 29 martta tamamlafım ve 3 haftadır beklemekteyim maalesef. Herhangi bir geri dönüş olduğunda buraya yazabilir misiniz?
Teşekkür ederim sizin de, bu gidişle geri dönüş ancak vize geldiğinde olacak gibi, geldiğinde bütün süreci yazacağım

tolga24

Mesaj gönderen tolga24 » Prş Nis 13, 2023 4:54 pm

serkancapa yazdı: Prş Nis 13, 2023 10:51 am Arkadaşlar merhaba, istanbul konsolosluğundan 28 Martta bloke hesap arttırmam istendi, belgeyi aynı gün içinde gönderdim. 15 gün oldu ne cevap var ne dönüş var. Ayrıca meşgul olsa da arada düşürebildiğim konsolosluk telefonu da aranmıyor ,arama başarısız uyarısı veriyor. Son günlerde telefonla görüşebilen var mı?
Merak etmeyin hocam en kısa zamanda gelir.

tolga24

Mesaj gönderen tolga24 » Prş Nis 13, 2023 4:55 pm

Cihangirr yazdı: Prş Nis 13, 2023 2:42 pm Öncelikle hayırlı olsun diyelim. Çok uzun sürmüş süreciniz.İnşallah bizim vizeler daha hızlı gelir 😅
Teşekkür ederim sağolunn.. Evet benimkisi biraz uzun sürdü. Sanırım eksik evraklardan dolayı heralde. Ama sonu güzel bitti

Burkicemki

Mesaj gönderen Burkicemki » Prş Nis 13, 2023 5:20 pm

beyza1521 yazdı: Prş Nis 13, 2023 2:23 am merhaba, hayır hala atama yok maalesef
benim atandı 16 mayısa, talep tarihimden 3 aydan daha fazlası, şaşırdım açıkçası. sizin atandı mı

Bugraefe

Mesaj gönderen Bugraefe » Prş Nis 13, 2023 9:14 pm

Burkicemki yazdı: Prş Nis 13, 2023 5:20 pm benim atandı 16 mayısa, talep tarihimden 3 aydan daha fazlası, şaşırdım açıkçası. sizin atandı mı
Hangi tarihe atandı hocam

beyza1521

Mesaj gönderen beyza1521 » Prş Nis 13, 2023 9:53 pm

Burkicemki yazdı: Prş Nis 13, 2023 5:20 pm benim atandı 16 mayısa, talep tarihimden 3 aydan daha fazlası, şaşırdım açıkçası. sizin atandı mı
Evet benim de atandı 15 mayısa. Hayırlı olsun :)

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Cum Nis 14, 2023 12:07 am

Merhaba arkadaşlar,

Ben 26 Ocak tarihinde eşimle birlikte ulusal vizeye başvurdum. Siegen Üniversitesinden şartlı kabulüm vardı. A2 Goethe sertifikası ile şartlı kabul aldım. Eşin ise benimle birlikte aile birleşimine başvurdu. Benim vizem 16 Martta geldi. Okulumun dil kursuna gidiyorum ve 1 Nisan itibari ile Almanyadayım. Ancak eşimin vize başvurusu sonuçlanmadı. Bugün tam 77 gün oldu ve yabancılar ofisine attığımız maillere gelen cevaplar vize işlemlerinin devam ettiği şeklinde. Ayrıca eşim için bir kaç gün önce şartlı kabul için aynı üniversiteye başvuru belgelerini teslim ettim. Bu durumu yabancılar ofisine mail atsam bi şey değişir mi sizce? Yada başka ne yapabilirim? Siegen a aile birleşimi ile eşini götüren oldu mu ? Konu ile ilgisi bilgisi olanlardan yazmasını rica ediyorum.

Cihangirr

Mesaj gönderen Cihangirr » Cum Nis 14, 2023 12:46 am

mimariçe yazdı: Cum Nis 14, 2023 12:07 am Merhaba arkadaşlar,

Ben 26 Ocak tarihinde eşimle birlikte ulusal vizeye başvurdum. Siegen Üniversitesinden şartlı kabulüm vardı. A2 Goethe sertifikası ile şartlı kabul aldım. Eşin ise benimle birlikte aile birleşimine başvurdu. Benim vizem 16 Martta geldi. Okulumun dil kursuna gidiyorum ve 1 Nisan itibari ile Almanyadayım. Ancak eşimin vize başvurusu sonuçlanmadı. Bugün tam 77 gün oldu ve yabancılar ofisine attığımız maillere gelen cevaplar vize işlemlerinin devam ettiği şeklinde. Ayrıca eşim için bir kaç gün önce şartlı kabul için aynı üniversiteye başvuru belgelerini teslim ettim. Bu durumu yabancılar ofisine mail atsam bi şey değişir mi sizce? Yada başka ne yapabilirim? Siegen a aile birleşimi ile eşini götüren oldu mu ? Konu ile ilgisi bilgisi olanlardan yazmasını rica ediyorum.
Öncelikle merhaba,maalesef konuyla ilgili bi bilgim yok ama yabancılar dairesine nasıl bir mail attınız açıklayabilir misiniz?(Ben de vize bekliyorum(36f)eksik evraklarımı da verdim ve 3 hafta oldu en sonunda mail atmayı düşündüm yabancılar dairesine)

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Cum Nis 14, 2023 12:56 am

Cihangirr yazdı: Cum Nis 14, 2023 12:46 am Öncelikle merhaba,maalesef konuyla ilgili bi bilgim yok ama yabancılar dairesine nasıl bir mail attınız açıklayabilir misiniz?(Ben de vize bekliyorum(36f)eksik evraklarımı da verdim ve 3 hafta oldu en sonunda mail atmayı düşündüm yabancılar dairesine)
Merhaba öncelikle maili yazmadan bazı bilgilere ihtiyacınız olduğunu söylemeliyim. Ben maile bu bilgileri yazmadan yolladığımda cevap gelmedi. Konsolosluk attığımda da aynı şekilde bu bilgiler ile attım.

Adı:
Uyruk:
Doğum Tarihi:
Pasaport Numarası:
Yetkili Misyon:
Başvuru Numarası:

Genel olarak hangi tarihte nerden ve ne için vize başvurusu yaptığımı ve okulun başlamasına az kaldığını yazdım. Son kısma da vize başvurum hakkında beni bilgilendirmenizi rica ediyorum yazdım. Genel olarak böyle ama özellikle sormak istediğiniz bişey varsa mailde belirtirsiniz zaten

Cihangirr

Mesaj gönderen Cihangirr » Cum Nis 14, 2023 1:40 am

mimariçe yazdı: Cum Nis 14, 2023 12:56 am Merhaba öncelikle maili yazmadan bazı bilgilere ihtiyacınız olduğunu söylemeliyim. Ben maile bu bilgileri yazmadan yolladığımda cevap gelmedi. Konsolosluk attığımda da aynı şekilde bu bilgiler ile attım.

Adı:
Uyruk:
Doğum Tarihi:
Pasaport Numarası:
Yetkili Misyon:
Başvuru Numarası:

Genel olarak hangi tarihte nerden ve ne için vize başvurusu yaptığımı ve okulun başlamasına az kaldığını yazdım. Son kısma da vize başvurum hakkında beni bilgilendirmenizi rica ediyorum yazdım. Genel olarak böyle ama özellikle sormak istediğiniz bişey varsa mailde belirtirsiniz zaten
Çok teşekkür ediyorum çok yardımcı olucak bu bilgiler ancak yetkili misyon kısmını anlayamadım,aydınlatır mısınız?

Bir de yabancılar dairesine mail atmak işlemleri uzatır diyenler oldu (çok mantıklı gelmedi bana),bir bilginiz var mı bunun hakkında?

Tekrardan iyi günler, iyi günler

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Cum Nis 14, 2023 1:45 am

Cihangirr yazdı: Cum Nis 14, 2023 1:40 am Çok teşekkür ediyorum çok yardımcı olucak bu bilgiler ancak yetkili misyon kısmını anlayamadım,aydınlatır mısınız?

Bir de yabancılar dairesine mail atmak işlemleri uzatır diyenler oldu (çok mantıklı gelmedi bana),bir bilginiz var mı bunun hakkında?

Tekrardan iyi günler, iyi günler
Örneğin ben “Federal Almanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Ankara” diye yazdım. Hangi şehirden başvurduysanız yani hangi Büyükelçiliğe bağlıysanız orayı yazacaksınız.

Açıkçası ben mail attım ve bir hafta sonra bana cevap geldi yabancılar ofisinden. Vizeni çoktan onaylanmıştır. Eşinizin işlemleri devam etmektedir diye. Zaten mail geldikten sonraki gün de sabah Ankara’dan aradılar pasaportu gelip alın diye. Ama ben de yazarken tedirgin olmuşum. Kurs başlangıç tarihiniz yaklaştıysa yazabilirsiniz bence mail. Çünkü kursa yetişme kaygımızı anlayacaklardır. Ama daha 2-3 ay varsa bence bekleyin derim biraz daha.

Cihangirr

Mesaj gönderen Cihangirr » Cum Nis 14, 2023 2:29 am

mimariçe yazdı: Cum Nis 14, 2023 1:45 am Örneğin ben “Federal Almanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Ankara” diye yazdım. Hangi şehirden başvurduysanız yani hangi Büyükelçiliğe bağlıysanız orayı yazacaksınız.

Açıkçası ben mail attım ve bir hafta sonra bana cevap geldi yabancılar ofisinden. Vizeni çoktan onaylanmıştır. Eşinizin işlemleri devam etmektedir diye. Zaten mail geldikten sonraki gün de sabah Ankara’dan aradılar pasaportu gelip alın diye. Ama ben de yazarken tedirgin olmuşum. Kurs başlangıç tarihiniz yaklaştıysa yazabilirsiniz bence mail. Çünkü kursa yetişme kaygımızı anlayacaklardır. Ama daha 2-3 ay varsa bence bekleyin derim biraz daha.
Hmm anladım,maalesef kursum başladı bu hafta salı günü.İnşallah onaylanmıştır benim vizem de.

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Cum Nis 14, 2023 2:35 am

tolga24 yazdı: Prş Nis 13, 2023 4:54 pm Merak etmeyin hocam en kısa zamanda gelir.
Tolga bey inanın çok yordu süreç. Ulaşamıyorum da. Ne almanyadaki yabancılar dairesi ne konsolosluk hiçbir bilgi yok.

tsmauzz

Mesaj gönderen tsmauzz » Cum Nis 14, 2023 9:05 am

Burkicemki yazdı: Çrş Nis 12, 2023 10:32 am selamlar benim de 2 ay oldu beklemedeyiz, ne zaman başvurmuştunuz tam olarak?
12 Şubat'ta başvurdum

Kilitli