Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Bekop

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Bekop » Sal Nis 04, 2023 11:37 am

serkancapa yazdı: Sal Nis 04, 2023 12:07 am Normalde sperrkonto yaptırdığınız sitede sigorta da yaptırabilirsiniz fakat biz farklı bir sağlık sigortası yaptırdık Barmer üzerinden. Eşim aileyi kapsayan bir sigorta oluşturdu
Teşekkür ederim. Ben evli değilim öğrenci olarak gideceğim. Hangisini önerirsiniz? Expatrio iyi midir?

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Sal Nis 04, 2023 1:49 pm

Bekop yazdı: Sal Nis 04, 2023 11:37 am Teşekkür ederim. Ben evli değilim öğrenci olarak gideceğim. Hangisini önerirsiniz? Expatrio iyi midir?
zaten iki seçeneğiniz var expatrio yada fintiba. Expatrio bu aralar yavaşlasa da yine de expatrio öneririm.

Hayalimgezmek

Mesaj gönderen Hayalimgezmek » Sal Nis 04, 2023 1:51 pm

aysemerve286 yazdı: Sal Nis 04, 2023 9:44 am -GÜNCELLEME-
Herkese merhabalar,

31.12.2022 Randevu ataması
14.02.2023 IDATA Ankara ofisinde görüşme
14.03.2023 Benim vizem geldi (Master kabulüm olduğu için)
02.04.2023 Eşimin (Aile Birleşimi) vizesi geldi.

Ve bizde 03.04.2023 tarihinde uçağımıza ucu ucuna yetişebildik.

Bu süreçte bu sayfadan çok fazla yardım aldım. Yazan-büyüten-aydınlatan herkese sonsuz teşekkürler.

Darısı bekleyen herkese olsun !

Sorunuz varsa cevaplamayı çok isterim.
Merhaba hayırlı olsun . Eşinizden ek evrak vs istendimi bu süreçte. Birde hangi yabancılar dairesi idi. Benim vizem geldi esiminkini bekliyorum .

Hayalimgezmek

Mesaj gönderen Hayalimgezmek » Çrş Nis 05, 2023 11:43 am

Siz ne kadar bloke hesap gösterdiniz birde sigorta için ne yaptınız eşinize acaba ?

erdemoozclk

Mesaj gönderen erdemoozclk » Çrş Nis 05, 2023 3:05 pm

Şartlı kabül aldığı üniversiteden değil de başka şehir veya eyaletten kurs kaydı yaptıranlar tecrübelerini paylaşabilir mi? Benim özellikle kabul aldığım okul ve istediğim dil okulu farklı eyaletlerde. Sorun olup olmayacağını merak ediyorum

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Prş Nis 06, 2023 12:29 am

erdemoozclk yazdı: Çrş Nis 05, 2023 3:05 pm Şartlı kabül aldığı üniversiteden değil de başka şehir veya eyaletten kurs kaydı yaptıranlar tecrübelerini paylaşabilir mi? Benim özellikle kabul aldığım okul ve istediğim dil okulu farklı eyaletlerde. Sorun olup olmayacağını merak ediyorum
Bugün bir arkadaşın vizesine red gelmiş. Anı defterinde paylaşmış. Kendisi dil kursu ile okulun ayrı şehirlerde olmasından kaynaklı red vermiş olabileceklerini söylemiş. İyi araştırın derim. 3-4 ay bekledikten sonra bir sorunla karşılaşmamanız adına.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Prş Nis 06, 2023 2:52 am

erdemoozclk yazdı: Çrş Nis 05, 2023 3:05 pm Şartlı kabül aldığı üniversiteden değil de başka şehir veya eyaletten kurs kaydı yaptıranlar tecrübelerini paylaşabilir mi? Benim özellikle kabul aldığım okul ve istediğim dil okulu farklı eyaletlerde. Sorun olup olmayacağını merak ediyorum
Benim okulum paderborn dil kursum duisburg.
Basvurudan sonra bana eksik evrak gibi bir mail geldi neden duisburg da okumak istiyorsunuz paderborn dan kabul almisken denildi. Bende dil kursu hakkinda guzel yorumlar oldugunu bu yuzden o kursa gitmek istedigimi, duisburga kolay adapte olabilecegimi dusundugumu soyledim. Ayrica paderborn daki okulun kursuna kayit icin vize gerektigini vize almam icinde kurs kaydi sunmam gerektigini ve tarihlerin cakistigini soyledim. Dolayisiyla baska bir kursa gitmek zorundayim dedim. Sonraki maillerde esimle ilgili vs evrak istendi tekrar bu soru soruldu cevaplamisken yine aynisini soyledim. Sonrasini bekliyorum hala esimle basvurdugum icin surec uzadi ve cok maillesme oldu ama genel olarak bu kismi irdelemislerdi.

maksic

Mesaj gönderen maksic » Prş Nis 06, 2023 1:40 pm

merhaba, esimden sadece a1 belgesi istemislerdi eksik evrak, o geldiginde vizesini alacak dediler izmirden. belgeyi konsolosluga gonderdik, bugun arayip sigortayi 6 aylik yapmamizi istediler. bana 6 aylik at 11, esime de 1 aylik at11 cikartmistik.

bu konuyu en hizli sekilde nasil cozebiliriz, yardimci olursaniz cok sevinirim. haftaya esimin gelmesini beklerken suan havaalaninda bu haberi aldim, hemen buraya yazip sormak istedim.

Hayalimgezmek

Mesaj gönderen Hayalimgezmek » Prş Nis 06, 2023 3:32 pm

Sigorta için 6 aylık seyahat sigortası yaptırıp onay alan oldu. Onu bir sorun kabul ederler mi

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Prş Nis 06, 2023 4:16 pm

ezaks2 yazdı: Pzr Mar 26, 2023 2:52 pm Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun umarım hala gelmediyse en kısa zamanda vizeniz çıkar. Eşinizden A1 Almanca belgesi istendi mi acaba? Bir de eğitim durumu neydi? Ona göre değişkenlik gösterebiliyormuş dil belgesi istenmesi.
Teşekkürler, eşim yüksek lisans mezunu olduğu için ve hem lisans hem master programı da % 100 ingilizce olduğu için herhangi bir dil belgesi vermedik.

maksic

Mesaj gönderen maksic » Cum Nis 07, 2023 9:30 am

Hayalimgezmek yazdı: Prş Nis 06, 2023 3:32 pm Sigorta için 6 aylık seyahat sigortası yaptırıp onay alan oldu. Onu bir sorun kabul ederler mi
cok tesekkurler, bunu deniyoruz umarim kabul ederler.

hilalbozk

Mesaj gönderen hilalbozk » Cum Nis 07, 2023 4:39 pm

aysemerve286 yazdı: Sal Nis 04, 2023 9:44 am -GÜNCELLEME-
Herkese merhabalar,

31.12.2022 Randevu ataması
14.02.2023 IDATA Ankara ofisinde görüşme
14.03.2023 Benim vizem geldi (Master kabulüm olduğu için)
02.04.2023 Eşimin (Aile Birleşimi) vizesi geldi.

Ve bizde 03.04.2023 tarihinde uçağımıza ucu ucuna yetişebildik.

Bu süreçte bu sayfadan çok fazla yardım aldım. Yazan-büyüten-aydınlatan herkese sonsuz teşekkürler.

Darısı bekleyen herkese olsun !

Sorunuz varsa cevaplamayı çok isterim.
Merhaba, vizeniz hayırlı olsun! Bizim için de şuan tarihler şöyle;

Istanbul 36f
Randevu talebi: 02.01.2023
Randevu ataması: 31.01.2023
Randevu tarihi: 08.03.2023
Benim Vizemin Gelişi: 05.04.2023

Şimdi eşiminkini bekliyoruz. Acaba siz bu süreçte eşinizin vizesi için herhangi bir yere mail attınız mı? Süreç nasıl ilerledi? Biz konsolosluğa yazdık ama mailimize dönmediler. Yabancılar şubesine yazmalı mıyız bilmiyoruz. Size sormak istedimi çok sevgiler

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Sal Nis 11, 2023 1:25 am

Ceydak yazdı: Prş Nis 06, 2023 2:52 am Benim okulum paderborn dil kursum duisburg.
Basvurudan sonra bana eksik evrak gibi bir mail geldi neden duisburg da okumak istiyorsunuz paderborn dan kabul almisken denildi. Bende dil kursu hakkinda guzel yorumlar oldugunu bu yuzden o kursa gitmek istedigimi, duisburga kolay adapte olabilecegimi dusundugumu soyledim. Ayrica paderborn daki okulun kursuna kayit icin vize gerektigini vize almam icinde kurs kaydi sunmam gerektigini ve tarihlerin cakistigini soyledim. Dolayisiyla baska bir kursa gitmek zorundayim dedim. Sonraki maillerde esimle ilgili vs evrak istendi tekrar bu soru soruldu cevaplamisken yine aynisini soyledim. Sonrasini bekliyorum hala esimle basvurdugum icin surec uzadi ve cok maillesme oldu ama genel olarak bu kismi irdelemislerdi.
Merhaba, Duisburg'ta hangi dil kursu acaba? Giden tanıdığınız var mıydı yoksa sadece internet araştırmaları sonucu mu karar verdiniz? Teşekkürler:)

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Sal Nis 11, 2023 1:39 am

deniz203 yazdı: Sal Nis 11, 2023 1:25 am Merhaba, Duisburg'ta hangi dil kursu acaba? Giden tanıdığınız var mıydı yoksa sadece internet araştırmaları sonucu mu karar verdiniz? Teşekkürler:)
İnternetten bakmistim yorumlara fiyati da uygundu. Ama onun disinda bir arkadasimin kuzeni gidiyordu memnun oldugunu soyledi ilk oradan duyup arastirmistim

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Sal Nis 11, 2023 1:50 am

Ceydak yazdı: Sal Nis 11, 2023 1:39 am İnternetten bakmistim yorumlara fiyati da uygundu. Ama onun disinda bir arkadasimin kuzeni gidiyordu memnun oldugunu soyledi ilk oradan duyup arastirmistim
Referans olması güzel. Ben de Bochum Üniversitesi'nin kendi kursu olmazsa diye Essen-Duisburg civarlarında araştırıyorum, kursun adını söyleyebilirseniz çok sevinirim 🙏🏻

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Nis 12, 2023 3:14 am

deniz203 yazdı: Sal Nis 11, 2023 1:50 am Referans olması güzel. Ben de Bochum Üniversitesi'nin kendi kursu olmazsa diye Essen-Duisburg civarlarında araştırıyorum, kursun adını söyleyebilirseniz çok sevinirim 🙏🏻
Lanes 🙏

Haydari

Mesaj gönderen Haydari » Çrş Nis 12, 2023 5:22 am

Arkadaşlar Merhaba,
Eylül 2022'de Ulusal vize alarak Leipzig Üniversitesinde yüksek lisansa başladım. Haziran 2024 tarihine kadar geçerli oturma iznimi de aldım. Ancak 3üncü sömestri Belçika Leuven Üniversitesinde tamamlayarak 4 sömestr için tekrar Leipzig'e dönmem gerekiyor. Öğrenim süreci bu şekilde işliyor.

Şimdi sorularım şu şekilde;
1.Belçika'da geçireceğim sürede Almanya'nın vermiş olduğu oturma izni yanar mı?
2.Her iki ülkede AB üyesi olduğundan Alman oturma iznim varken (1 sömestr için) Belçika'dan tekrar öğrenci vizesi almam gerekir mi?
3.Almanya'daki adres kaydımı Belçika'ya taşımam gerekir mi?

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Cum Nis 14, 2023 12:34 am

Gamzee yazdı: Pzt Mar 27, 2023 4:17 pm Valla tamamen şans işi, en kötü senaryoya göre hazırlanmakta fayda var benim bakış açıma göre. Ben mesela en kötü senaryoya göre hazırlandım, eşim dil sertifikasını aldı, gitmeden ev kiraladık, bloke hesabı +400 değil +934 yatırdık, ortada memur olmadığı için eşimin vizesi evrakları vereli 2,5 ay olacak hala onaylanmadı, benim okulum başladı vizem 1,5 ay önce onaylandı 😂
Biz de sizinle benzer durumdayız. Benim vizem yaklaşık 1 ay önce geldi. Eşiminki bekliyoruz ve başvurumuzun üzerinden 2,5 ay geçti. Çok zor bi durum hakikaten. Yabancılar şubesine mail attım ve ilginizden dolayı işleminizin hızlanması mümkün değil hala inceleniyor gibi bir mail attılar. Ne yapacağımızı bilemiyoruz öylece bekliyoruz. Cidden bu işler biraz nasip işi.. umarım eşlerimizin de vizeleri bir an önce gelir

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Cum Nis 14, 2023 1:31 am

mimariçe yazdı: Cum Nis 14, 2023 12:34 am Biz de sizinle benzer durumdayız. Benim vizem yaklaşık 1 ay önce geldi. Eşiminki bekliyoruz ve başvurumuzun üzerinden 2,5 ay geçti. Çok zor bi durum hakikaten. Yabancılar şubesine mail attım ve ilginizden dolayı işleminizin hızlanması mümkün değil hala inceleniyor gibi bir mail attılar. Ne yapacağımızı bilemiyoruz öylece bekliyoruz. Cidden bu işler biraz nasip işi.. umarım eşlerimizin de vizeleri bir an önce gelir
Bizim yasal 3 aylık süre bu haftasonu doluyor. İstanbul konsolosluğu 10 gün önce Yabancılar şubeye sizden uzun süredir cevap bekliyoruz gibi bir mail atmış onlara bile dönmemişler, vize genel merkezi aradığımızda öğrendik. Sizde en azından muhatap varmış, ben benim eşimin evraklarını incelediklerini bile düşünmüyorum artık. Hiçbir mailimize cevap vermediler.

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Cum Nis 14, 2023 1:49 am

Gamzee yazdı: Cum Nis 14, 2023 1:31 am Bizim yasal 3 aylık süre bu haftasonu doluyor. İstanbul konsolosluğu 10 gün önce Yabancılar şubeye sizden uzun süredir cevap bekliyoruz gibi bir mail atmış onlara bile dönmemişler, vize genel merkezi aradığımızda öğrendik. Sizde en azından muhatap varmış, ben benim eşimin evraklarını incelediklerini bile düşünmüyorum artık. Hiçbir mailimize cevap vermediler.
Anladım. Sizin durum daha farklıymış. Umarım tez zamanda güzel neticelenir.

Vize genel merkezi derken nereyi aradınız tam olarak? Belki faydası olur biz de ararız 3 ay dolduktan sonra sa sonuçlanmazsa.