Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sizce vize alma ihtimalim nedir

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
colakbasri

Sizce vize alma ihtimalim nedir

Mesaj gönderen colakbasri » Sal Nis 04, 2023 1:15 am

Öncelikle merhaba ben Basri, aranızda yeniyim. Kendi hikayemden kısaca bahsedip, ileride sürecimde doğabilecek pürüzlerle ilgili ve vize alma ihtimalimle ilgili görüşlerinizi merak ediyorum.

Tam bir yıl önce ausbildung için almanca öğrenmeye başlayarak başladım sürece, ocaktaki sınavda telc b1 sertifikamı aldım, normalde 18 nisan’da yüz yüze ausbildung mülakat görüşmem vardı ama mülakatım ertelendiği için ve daha fazla zaman kaybetmek istemediğim için üniversite başvurus yapmaya karar verdim ve bir gün önce Gürkan Bey ile iletişime geçtim. Süreci yakında başlatacağız. Tr’de halihazırda istatistik öğrencisiyim ama ingilizce hazırlığı geçtikten sonra 2 yıl hiç derslere girmedim, üzerine bir de deprem yaşadım özetle transkript’im çöp. İşin finans kısmını da bloke hesap ile çözeceğim. Sizce şartlarıma göre vize alma ihtimalim yüzde kaç ? Haricen üç sorum daha var;

1-) Kalacak yerin tüm ücretini ödeyip öyle mi başvurmam lazım yoksa, ön ödeme ya da depozito da kabul oluyor mu, ya da konaklamayı h ayarlamadan randevuya gidebiliyor muyuz?
2-) Bir de ikametime göre Ankarada gireceğim gibi, çoğu kez Ankaranın sıkıntılı olduğuna dair söylentilere denk geldim, sizce ikametimi İstanbul’a taşıyıp öyle mi başvurmalıyım?
3-) B1 olduğum için vize görüşmesinin tamamı almanca mı gerçekleşecek?

Haricen tavsiyeleriniz varsa tavsiyeye açığım. Cümleten iyi geceler

cain

Re: Sizce vize alma ihtimalim nedir

Mesaj gönderen cain » Sal Nis 04, 2023 9:38 am

colakbasri yazdı: Sal Nis 04, 2023 1:15 am Öncelikle merhaba ben Basri, aranızda yeniyim. Kendi hikayemden kısaca bahsedip, ileride sürecimde doğabilecek pürüzlerle ilgili ve vize alma ihtimalimle ilgili görüşlerinizi merak ediyorum.

Tam bir yıl önce ausbildung için almanca öğrenmeye başlayarak başladım sürece, ocaktaki sınavda telc b1 sertifikamı aldım, normalde 18 nisan’da yüz yüze ausbildung mülakat görüşmem vardı ama mülakatım ertelendiği için ve daha fazla zaman kaybetmek istemediğim için üniversite başvurus yapmaya karar verdim ve bir gün önce Gürkan Bey ile iletişime geçtim. Süreci yakında başlatacağız. Tr’de halihazırda istatistik öğrencisiyim ama ingilizce hazırlığı geçtikten sonra 2 yıl hiç derslere girmedim, üzerine bir de deprem yaşadım özetle transkript’im çöp. İşin finans kısmını da bloke hesap ile çözeceğim. Sizce şartlarıma göre vize alma ihtimalim yüzde kaç ? Haricen üç sorum daha var;

1-) Kalacak yerin tüm ücretini ödeyip öyle mi başvurmam lazım yoksa, ön ödeme ya da depozito da kabul oluyor mu, ya da konaklamayı h ayarlamadan randevuya gidebiliyor muyuz?
2-) Bir de ikametime göre Ankarada gireceğim gibi, çoğu kez Ankaranın sıkıntılı olduğuna dair söylentilere denk geldim, sizce ikametimi İstanbul’a taşıyıp öyle mi başvurmalıyım?
3-) B1 olduğum için vize görüşmesinin tamamı almanca mı gerçekleşecek?

Haricen tavsiyeleriniz varsa tavsiyeye açığım. Cümleten iyi geceler
Gürkan abi kabul ettiyse vize alirsiniz, adam son üc senedir herkesi deliksiz soktu. Sorulara gelecek olursak
1- konaklama olarak sadece beyan yeterli istemiyolar kira kontrati falan
2- İstanbul tavsiye ederim
3- cogunlukla türkce konusuluyor

colakbasri

Re: Sizce vize alma ihtimalim nedir

Mesaj gönderen colakbasri » Sal Nis 04, 2023 10:30 am

cain yazdı: Sal Nis 04, 2023 9:38 am Gürkan abi kabul ettiyse vize alirsiniz, adam son üc senedir herkesi deliksiz soktu. Sorulara gelecek olursak
1- konaklama olarak sadece beyan yeterli istemiyolar kira kontrati falan
2- İstanbul tavsiye ederim
3- cogunlukla türkce konusuluyor
Cevabınız için teşekkür ettim