Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Ogrenmek Zor mu?...

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eki 02, 2010 11:31 am

gurhan almanyada ki utangacligi ustunden attin heralde:alkis

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cmt Eki 02, 2010 2:30 pm

yok yanimda turk yooken zaten allah ne verdiyse kafama gore konusuom yanlis konustummu almanlarin cogu duzeltiyor zaten digerleri ise takmiyor bile :)

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Eki 02, 2010 2:49 pm

[quote]Gurhan tarafindan yazilan metin:
yok yanimda turk yooken zaten allah ne verdiyse kafama gore konusuom yanlis konustummu almanlarin cogu duzeltiyor zaten digerleri ise takmiyor bile :)[/quote]

gurhan ayni durum bende de var apaci modunda konusuyorum almancayi. artik yanlis yaparim diye korkmamaya karar verdim. sonucta ana dilim degil ve ogrenme asamasindayim diyorum. ayrica basligi gorunce hocamla yasadigim bir diyalog geldi aklima, gecen kurda hocama dedim ki \'Alman oldugun icin cok sanslisin bu dili yabanci dil olarak ogrenmiyorsun\' onun cevabi \'Alman olmasaydim yabanci dil olarak bu dili ogrenmezdim onun yerine gider daha kolay bir dil ogrenirdim\' :D

bu arada DSH i ne zaman yazmayi dusunuyorsun gurhan? hazir misin? :D

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cmt Eki 02, 2010 3:00 pm

yokya ne haziri ben testdaf yazicam buuyk ihtimal degistirmedim kursumu b2a ya geciorm daha b2b si var vorbereitung u var ohoo nisandaki sinava insyazicam :D

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Eki 02, 2010 6:54 pm

yokya ne haziri ben testdaf yazicam buuyk ihtimal degistirmedim kursumu b2a ya geciorm daha b2b si var vorbereitung u var ohoo nisandaki sinava insyazicam :D[/quote]

ben de vize bekliyorum son kura 2-3 hafta gec baslayacagim sanirim. testdaf a ben de girsem mi diye dusunuyorum ama gittigim kurs DSH kursu o yuzden tereddutte kaliyorum. Testdaf biraz daha konusma agirlikli ve ben konusmada zorlandigimdan simdilik uzak bir ihtimal gibi duruyor. aralikta girecegim ben DSH a kismetse insallah gecerim.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Cmt Eki 09, 2010 3:48 am

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
yok yanimda turk yooken zaten allah ne verdiyse kafama gore konusuom yanlis konustummu almanlarin cogu duzeltiyor zaten digerleri ise takmiyor bile :)[/quote]

gurhan ayni durum bende de var apaci modunda konusuyorum almancayi. artik yanlis yaparim diye korkmamaya karar verdim. sonucta ana dilim degil ve ogrenme asamasindayim diyorum. ayrica basligi gorunce hocamla yasadigim bir diyalog geldi aklima, gecen kurda hocama dedim ki \'Alman oldugun icin cok sanslisin bu dili yabanci dil olarak ogrenmiyorsun\' onun cevabi \'Alman olmasaydim yabanci dil olarak bu dili ogrenmezdim onun yerine gider daha kolay bir dil ogrenirdim\' :D

bu arada DSH i ne zaman yazmayi dusunuyorsun gurhan? hazir misin? :D[/quote]

Sagol Zeynepp acayip moral veriyorsun ya! :o

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Eki 09, 2010 12:21 pm

[quote]emilie tarafindan yazilan metin:

Sagol Zeynepp acayip moral veriyorsun ya! :o[/quote]

zor dedik imkansiz demedik. bu isi basaran bi suru de insan var. :)

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzr Eki 10, 2010 8:24 pm

Sagol Zeynepp acayip moral veriyorsun ya! :o[/quote]

zor dedik imkansiz demedik. bu isi basaran bi suru de insan var. :)[/quote]

Cevap veremedim birden... hmmm :)

Neyse,

Almanca calismak icin kullandiginiz ya da kullanmis oldugunu Turkce-Almanca calisma kitaplari var mi acaba? (Yani yazari Turk olacak ama Almanca ogretme amacli olacak)
Kaynak olarak bana bir yazar adi verecek ya da kitap tavsiye edebilcek kimse yok mu?? hmmm :help

ela07

Mesaj gönderen ela07 » Pzr Eki 10, 2010 9:00 pm

Aslinda bir arkadasim Fono nun bir kitabini onermisti ama ben hic begenmedim ben size almanca bir kaynaktan sozlukle calismanizi oneririm diger turlu istisnalar ve kurallar cok kafanizda kalmiyor ya da internetten konuyu Turkce okuyup almanca calisin derim kolay gelsin;)
:)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eki 10, 2010 9:43 pm

valla ben fono dan calisiyorum iyi mi degilmi pek anlamadim :) 900 sayfalik bir kitap ben 200. sayfadayim ama bana hic bisey ogrenmemisim gibi geliyor
bu arada ben netten indirdim bu seti pdf halinde gecen gun dost kitap evinde herseyiyle ayni seti 50 liraya gordum;)

emilie

Mesaj gönderen emilie » Cmt Eki 16, 2010 6:29 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
valla ben fono dan calisiyorum iyi mi degilmi pek anlamadim :) 900 sayfalik bir kitap ben 200. sayfadayim ama bana hic bisey ogrenmemisim gibi geliyor
bu arada ben netten indirdim bu seti pdf halinde gecen gun dost kitap evinde herseyiyle ayni seti 50 liraya gordum;)[/quote]

Tesekkur ederim. Fonodan daha once Japonca calismistim ama pek begenmemistim. Tekrardan bir alici gozuyle bakarim.

Bisi daha sorsam,haberiniz var mi Goethe Enstitusu kurs kitaplarini disariya satiyor mu acaba? Kimsenin bilgisi var midir bu konuda? Tesekkurler simdiden! :)

ela07

Mesaj gönderen ela07 » Pzr Eki 17, 2010 12:26 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
bu arada ben netten indirdim bu seti pdf halinde gecen gun dost kitap evinde herseyiyle ayni seti 50 liraya gordum;)[/quote]

Tesekkur ederim. Fonodan daha once Japonca calismistim ama pek begenmemistim. Tekrardan bir alici gozuyle bakarim.

Bisi daha sorsam,haberiniz var mi Goethe Enstitusu kurs kitaplarini disariya satiyor mu acaba? Kimsenin bilgisi var midir bu konuda? Tesekkurler simdiden! :)[/quote]
ya disariya satiyor mu bilmiyorum ama bence 2. el bulabilirisn gibi geliyor cunku kitaplar pahali;)ama biraz dolasman gerekebilir
:)

Wayne

Mesaj gönderen Wayne » Pzr Eki 17, 2010 1:30 pm

Valla bana soracak olursan yatmadan once 5 10 kelime yaziyorm deftere.yatmadan once bi sure okuyorm.Sabah kalkincada bi goz gezdiriyorm aklimda kaliyor.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Eki 17, 2010 3:07 pm

Goethe Enstitusunun kitaplari Taksim\'de Tunel\'de Turk Alman kitapevinde satiliyor. A1 A2 ve B1 de Studio D isimli kitabi kullaniyorlar. Daha sonra biz B1 in ikinci yarisinda em bruckenkurs diye bir kitap kullandik ama sanirim artik o kitabi kullanmiyorlar. bildigim kadariyla Themen Aktuell B1 i kullaniyorlar B2de de yine Themen Aktuell in B2sini kullanmistik .

aghevs

Mesaj gönderen aghevs » Pzt Eki 18, 2010 2:24 pm

Birisi dilbilgisi kitabi onermemizi istemis,ben Dursun Zengin-Her Yonuyle Modern Almanca kitabini oneririm.
Almanya\'ya gelmeden once bu kitaptaki temel dilbilgisi konularina kendi kendime calismistim.Ogrenmedigimi dusunuyordum ama buraya geldigimde basit cumleleri kolaylikla kurabildigimi gordum.Hepimize olur bazen; sinav oncesi sanki hicbir sey bilmiyor gibi hissederiz,ama sinav esnasinda ne kadar bildigimizi anlariz.Bence dil de boyle,grammeri iyice anladiktan sonra konusma kolay olur.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzr Haz 03, 2012 3:30 pm

Cok tesekkur ederim hepinize. :)

Tavsiye ettiginiz kitaplara bakacagim. (^_^)v

fatihdeniz

Mesaj gönderen fatihdeniz » Prş Ağu 28, 2014 3:28 am

yok arkadaslar kolay valla gozunuzde buyutmeyin bakin turkce gibi dusunmeyin bakin almancayi anladiginizda turkcenin cok zor oldgunu anlayacaksiniz ayrica ben baska bi danismanlikla buraya geldim essek gibi pismanim keske bu danismanliga basvursaydim ama nasip kismet benim basvurdgum danismanlik 1000 € aldi benden dedimki vizem red edilirse nolcak kadinda bana maalesef parayi geri veremiyoruz anlasmaya oyle imza attiniz dedi yemin ederim 375 € hic bisey salaklik yapmayin ve ben o 1000 € odedigim yerde 1 yillik danismanlik flan da yok burda p*c gibi kaldim boyle argo konustuguma bakmayin attiklari kazik aklima gelince tepem atiyo vesselam