Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

18. IEFT Yurtdisi Egitim Fuar

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eki 17, 2010 6:38 pm

evet arkadaslar fuara gittim ve biraz hayalkirikligina ugradim:( alman konsoloslugundan gelen iki bayan vardi. ilk once hani tam net bir sekilde belli olmayan turkiyeden garantorlugu sordum hayir artik olmuyor dedi.ikinci olarak bloke hesabin orada kaldigin her yil boyunca yenilenmesi gerektigini soyledi.belki anlamamistir diye bir daha sordum yine her sene bloke hesab yenilenir dedi.arkadaslar var almanyada dedim onlar uzatmislar dedim oyle birsey olamaz belki garantor bulmuslardir orda dedi.ucuncu olarakta sartli kabul vs. butun belgeler tamken vize alma ihtimalimizi soyliyebilirmisiniz dedim turk bayan yuzde 90 dedi alman bayan ise dil bilmiyorsaniz cok zor dedi.dedim elimizde sartli kabul var, dedi bazi universiteler hic birseye bakmadan kabul veriyorlar. sanki kendimi vize gorusmesinde hissettim umarim boyle cins almanlar cikmazda iyi turkler cikar karsimiza.sizlerin dusunceleri ne yonde bu konular hakkinda:)

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Eki 17, 2010 6:50 pm

bende sali gunu gidicem bakalim hangi uniler vardi. Karlsruhe, daad goethe falan yokmuydu.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eki 17, 2010 6:56 pm

daad vardi goothe yoktu devlet unileri hic yoktu galiba ben hic gormedim almanyadan sadece wurttemberg diye bir uni vardi adam turkce bilmiyoirdu bizde ingilizce :) biri araciligiyla sordum oda yilligi 5.000 euroymus yani ben hayalkirikligina ugradim sadece daad ve konsolosluktan insanlar vardi almanya icin

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Eki 17, 2010 7:06 pm

alla alla... Goethe nasil yok ya.... UCretsiz kutuphane uyeligi yatti desene. :D gecen yil karlsruhe,dresden teknik mi oyle bi universite daha vardi. Yine adamlar turkce bilmiyordu.:D bizde Ingilizce :) Isvec universitelerine de bi goz atcem Tronheim Var norvecten falan oyle ordan oraya gezcez bakalim. :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eki 17, 2010 7:13 pm

[quote]Serhan tarafindan yazilan metin:
alla alla... Goethe nasil yok ya.... UCretsiz kutuphane uyeligi yatti desene. :D gecen yil karlsruhe,dresden teknik mi oyle bi universite daha vardi. Yine adamlar turkce bilmiyordu.:D bizde Turkce :) Isvec universitelerine de bi goz atcem Tronheim Var norvecten falan oyle ordan oraya gezcez bakalim. :)[/quote]

isveccilerin basi cok doluydu bende gidip birsey sorayim dedim baktim sari sari bayanlar ingilizce konusuyolar yine pistim :)hayatimda ilk defa ingilizcenin onemini bu kadar net anladim nerdeyse fuardaki herkes ingilizce konusuyor yani ingilizce bilen birini yanina al bence;) ama ortam guzel bayanlar guzel ikramlar guzel :D

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eki 17, 2010 7:14 pm

bu arada sanada tesekurler haber vermeseydin gidemezdim :blu

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Eki 17, 2010 7:17 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
bu arada sanada tesekurler haber vermeseydin gidemezdim :blu[/quote]
2 senedir hep haberini yazarim buraya. :) 3 senedir hep gidiyorum. ama en fazla almanyadan katilim gecen seneydi bu fuara. 4-5 tane universite konsolosluk daad ve goethe standlari vardi. Baya hasir nesir olmustuk tercumanlarla.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Eki 17, 2010 7:18 pm

alla alla... Goethe nasil yok ya.... UCretsiz kutuphane uyeligi yatti desene. :D gecen yil karlsruhe,dresden teknik mi oyle bi universite daha vardi. Yine adamlar turkce bilmiyordu.:D bizde Turkce :) Isvec universitelerine de bi goz atcem Tronheim Var norvecten falan oyle ordan oraya gezcez bakalim. :)[/quote]

isveccilerin basi cok doluydu bende gidip birsey sorayim dedim baktim sari sari bayanlar ingilizce konusuyolar yine pistim :)hayatimda ilk defa ingilizcenin onemini bu kadar net anladim nerdeyse fuardaki herkes ingilizce konusuyor yani ingilizce bilen birini yanina al bence;) ama ortam guzel bayanlar guzel ikramlar guzel :D[/quote]

ooo ikramlar hep iyiydi ya.. Gecen sene ogle yemegi, icecekler, kokteyller, kanepeler falan hiltondan idi. :D :)
Biz bayagi otlanmaya gidiyoz oraya ya :D
izmirdeki fuara genelde hep ozel okullar geliyo. yani o fuardaki tek meslek lisesi ourencisi bendim heralde. Her yer kolejli yok guzelyurt koleji, hatay koleji izmir alman lisesi falan onlar vardi. e haliylede onlar da ingilizceyi dokturuyolardi. :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eki 17, 2010 7:27 pm

isveccilerin basi cok doluydu bende gidip birsey sorayim dedim baktim sari sari bayanlar ingilizce konusuyolar yine pistim :)hayatimda ilk defa ingilizcenin onemini bu kadar net anladim nerdeyse fuardaki herkes ingilizce konusuyor yani ingilizce bilen birini yanina al bence;) ama ortam guzel bayanlar guzel ikramlar guzel :D[/quote]

ooo ikramlar hep iyiydi ya.. Gecen sene ogle yemegi, icecekler, kokteyller, kanepeler falan hiltondan idi. :D :)
Biz bayagi otlanmaya gidiyoz oraya ya :D
izmirdeki fuara genelde hep ozel okullar geliyo. yani o fuardaki tek meslek lisesi ourencisi bendim heralde. Her yer kolejli yok guzelyurt koleji, hatay koleji izmir alman lisesi falan onlar vardi. e haliylede onlar da ingilizceyi dokturuyolardi. :)[/quote]

naptin ya ogle yemegini ne ara veriyorlar :)

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Eki 17, 2010 7:32 pm

Stand Gorevlisi olunca. :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eki 17, 2010 7:35 pm

Stand Gorevlisi olunca. :)[/quote]

ooooo abi sen asmissin yaa bu isi :) ney tanitiyodun sen:)

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Eki 17, 2010 11:49 pm

active english diye bi kursun standindaydim..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eki 18, 2010 11:09 am

active english diye bi kursun standindaydim..[/quote]

valla cok iyiymis abi ortam cidden guzel oluyor hemde gorevliysen:) bu arada konsolosluktan gelen olursa benim sordugum sorulari bir de sen sorsan ozellikle bloke hesabin yenilenmesini

battlezone

Mesaj gönderen battlezone » Çrş Eki 20, 2010 5:24 pm

18. ieft yurtdisi egitim fuarina almanyadan katilacak okullar bunlar ama sehirlere gore farklilik gosterebilir.

* Hochschule Bremen – International Graduate Center

* Karlshochschule International University

* Study In Baden Wurttemberg, Germany

* University of Freiburg

* University of Applied Sciences Offenburg

* LSI; Language Studies International

* Goethe-Institut Istanbul

* DAAD – IC Istanbul

* DAAD Bilgi ve Danisma Merkezi

Mericc

Mesaj gönderen Mericc » Cum Eki 22, 2010 11:43 pm

pazar gunude ben fuarin Istanbul ayagina gidiyorum. Bakalim nasil gecicek.. eren_f2007 sorularini bende sorucam konsolosluktan gelenlere daha sonra paylasirim burda.. sormak istediginiz baska bir soru olursa bende seve seve sorabilirim :)

Frid

Mesaj gönderen Frid » Cmt Eki 23, 2010 12:21 am

evet arkadaslar fuara gittim ve biraz hayalkirikligina ugradim:( alman konsoloslugundan gelen iki bayan vardi. ilk once hani tam net bir sekilde belli olmayan turkiyeden garantorlugu sordum hayir artik olmuyor dedi.ikinci olarak bloke hesabin orada kaldigin her yil boyunca yenilenmesi gerektigini soyledi.belki anlamamistir diye bir daha sordum yine her sene bloke hesab yenilenir dedi.arkadaslar var almanyada dedim onlar uzatmislar dedim oyle birsey olamaz belki garantor bulmuslardir orda dedi.ucuncu olarakta sartli kabul vs. butun belgeler tamken vize alma ihtimalimizi soyliyebilirmisiniz dedim turk bayan yuzde 90 dedi alman bayan ise dil bilmiyorsaniz cok zor dedi.dedim elimizde sartli kabul var, dedi bazi universiteler hic birseye bakmadan kabul veriyorlar. sanki kendimi vize gorusmesinde hissettim umarim boyle cins almanlar cikmazda iyi turkler cikar karsimiza.sizlerin dusunceleri ne yonde bu konular hakkinda:)[/quote]

Bloke hesap her yil yenilenecek mi?Eyvah!Biri bunu yalanlasin luutfen!

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eki 23, 2010 12:55 am

[quote]Frid tarafindan yazilan metin:
evet arkadaslar fuara gittim ve biraz hayalkirikligina ugradim:( alman konsoloslugundan gelen iki bayan vardi. ilk once hani tam net bir sekilde belli olmayan turkiyeden garantorlugu sordum hayir artik olmuyor dedi.ikinci olarak bloke hesabin orada kaldigin her yil boyunca yenilenmesi gerektigini soyledi.belki anlamamistir diye bir daha sordum yine her sene bloke hesab yenilenir dedi.arkadaslar var almanyada dedim onlar uzatmislar dedim oyle birsey olamaz belki garantor bulmuslardir orda dedi.ucuncu olarakta sartli kabul vs. butun belgeler tamken vize alma ihtimalimizi soyliyebilirmisiniz dedim turk bayan yuzde 90 dedi alman bayan ise dil bilmiyorsaniz cok zor dedi.dedim elimizde sartli kabul var, dedi bazi universiteler hic birseye bakmadan kabul veriyorlar. sanki kendimi vize gorusmesinde hissettim umarim boyle cins almanlar cikmazda iyi turkler cikar karsimiza.sizlerin dusunceleri ne yonde bu konular hakkinda:)[/quote]

Bloke hesap her yil yenilenecek mi?Eyvah!Biri bunu yalanlasin luutfen![/quote]

bende cok sasirdim kadin oyle deyince sitede birdaha arastirdim galiba ordaki yabancilar polisinin insiyatifine kalmis birsey bazilari isteyip bazilari istemiyor ama galiba:)