Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienkolleg Nedir?

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Studienkolleg Nedir?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 12, 2022 11:14 am

Sitemizdeki Studienkolleg makalesi güncellendi. Studienkolleg egitimini kimler almak zorunda? Kabul sartlari neler? Egitim yapisi vs gibi Studienkolleg hakkinda bütün bilgileri asagidaki sayfada bulabilirsiniz:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

halloxsm

Re: Studienkolleg Nedir?

Mesaj gönderen halloxsm » Sal Mar 21, 2023 12:56 pm

Merhaba, durumumla ilgili soru sormuştum ve aşağıdaki cevabı almıştım ancak sizin de belirttiğiniz güncellemede bu bilgi maalesef yok. Ben de bu sebeple senenin başında sormuştum, şimdi 2 yıllık AÖF mü bitirmek mantıklı yoksa 4 yıllık AÖF'de ilk iki seneyi mi okumak? Açıkçası kafam karıştı, kusura bakmayın lütfen.

https://tuerkei.diplo.de/blob/2313130/4 ... e-data.pdf

c. Genel veya meslek liselerinden mezun olup, Açıköğretim Fakültesi’nde okumaya hak kazananlar, iki senelik başarılı bir yüksek öğrenimi belgeledikleri takdirde‚ öğrenim gördükleri dalda veya buna benzer bir dalda doğrudan üniversite öğrenimine kabul edilebilirler.

(Ben Anadolu Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum. Bu arada hemşire olarak çalışmak için Telc B1 sertifikası aldım ve denklik başvurumun sonuçlanmasını bekliyorum, kısacası süreci Almanya'da yürütmek zorunda olduğum için AÖF kısmını merak ediyorum. Yoksa başka opsiyonlar varsa ona da açığım, şimdiden teşekkürler)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 22, 2023 10:44 am

Merhaba, gerek bizim sitede gerekse konsoloslugun sitesinde acik ögretim kazaninca (4 yillik) 2 sene okuma zorunlulugu yaziyor. Ilerde Almanya da üniversiteye baslayinca 4 yillik acik ögretimde 2 yilda alinan derslerin saydirilma olasigili da oldugu icin 4 yillik acik ögretim kazanip 2 yili basarili bir sekilde bitirmek daha mantikli
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

halloxsm

Mesaj gönderen halloxsm » Çrş Mar 22, 2023 11:56 am

Çok teşekkür ederim, iyi günler.