Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

üniversite bölüm tercihi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
tande

üniversite bölüm tercihi

Mesaj gönderen tande » Cum Mar 17, 2023 8:08 pm

almanyada elektrik elektronik mühendisliği istiyorum türkiyedeki ona yakın bir bölüm kazansam almanyada elektrik elektroniğe geçebilir miyim?
Eğer oluyorsa türkiyede hangi bölümlere yerleşirsem almanyada elektrik elektroniğe geçebileceğimi nereden öğrenebilirim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: üniversite bölüm tercihi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 19, 2023 2:06 pm

Herhangi bir mühendislik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzt Mar 20, 2023 3:40 pm

Physiker yazdı: Pzr Mar 19, 2023 2:06 pm Herhangi bir mühendislik.
Merhabalar, daha önce forumda sorduğumda Gemi Inşaası ve Gemi makineleri mühendisliğine kabul vermezler tarzı bir cevap almıştım. işin doğrusu nedir acaba? Bölümüm mühendislik olduğu için yine de kabul alabilir miyim makine mühendisliğine 1.7 sayısal NC puanı ile.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 21, 2023 2:06 am

Dogru basvuru yaparsaniz kabul alirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzr Nis 02, 2023 12:43 pm

Physiker yazdı: Sal Mar 21, 2023 2:06 am Dogru basvuru yaparsaniz kabul alirsiniz.
Deutschtudentten danışmanlık almak için email den Gürkan Bey ile yazışmıştım bana TU Berlin de Informatik okumak için Matematik elektrik veya bilgisayar bölümleri ile başvurabileceğimi söylemişti TU Berlinin sitesinde w g t m gibi kategorize edilmiş bölümler mantıken teknik olan herhangi bir bölümle başvurduğumuzda sorun çıkmaması lazım değil mi? Bu sorunu TU berline email attım otomatik cevap veriyor detaylı açıklamıyor. Yakında uni-assistden başvuru yapacağım o yüzden endişeliyim bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz acaba? ( Lisans için soruyorum bu arada)