Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
halilbektascit

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen halilbektascit » Cum Mar 17, 2023 3:22 pm

İstanbul / 36f
Merhaba ben halil ytü de biyomühendislik bölümünde okuyorum ancak burda okulu dondurup almanyada tekrar lisans eğitimine başlamak istiyordum. Duisburg-Essen üniversitesinden şartlı kabul aldım. Ayrıca dil okulum frankfurtta olacak üniversitemden başka şehirde dil okuluna kayıt oldum çünkü garantörümün yanında kalacağım. Ardından 4.10.2022 tarihinde idatadan vize görüşmesi başvurusunda bulundum 31.10.2022 tarihinde vize görüşme tarihim atandı 9.12.2022 tarihinde vize görüşmesine gittim. Orda okuyacağım derslerin adı almanca şekilde soruldu onun dışında almanca soru olmadı. Ayrıca ben bir dil okulundan a2 sertifikası almıştım yani testdaf-telc gibi sınavlardan belgem yoktu. 16.01.2023 tarihinde garantör belgemde sorun oldu tekrar istediler tekrar aldım ancak yine sorun oldu ardından tekrar belgeyi aldım ve 23.02.2023 tarihinde ikinci defa belgeyi götürdüm ancak gün içinde yine beni aradılar ancak bu sefer telefona yetişemedim. Belgede eksik bir şey olduğunda yine aramışlardı demek ki yine sorun olduğunu düşündüm çok defa konsolosluğu aramama ve birçok mail göndermeme rağmen herhangi yanıt alamadım süreç başladı mı? Evrakta sorun mu var? Bir sürü kafamda soru işareti var 27 martta dil okulum başlayacak ancak evrak tam mı ne oldu bilemiyorum. Bilgi alabileceğim bir yer var mı bilen var mı?

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Cmt Mar 18, 2023 1:05 pm

abidee.yldzz yazdı: Cum Mar 17, 2023 2:25 pm Herkese Merhaba tekrardan,

36f İzmir Başkonsolosluğu Yüksek Lisans başvurum da vizem bugün itibari ile elime ulaştı.

Idata Başvuru: 23.07.2022
Idata Randevu Atama:08.11.2022
Randevu:10.01.2023
Vize Geliş:17.03.2023

Dün aksam Yurtiçi kargodan mesaj geldi. Bugünde elime ulaştı.
Eksik evrak talebi olmadı.

Gerçekten benim için çok stressli bir süreçti. Çünkü pandeminin ilk çıktığı zamandan beri uğrasıyorum. 3 buçuk yıla tekabül ediyor. Okullar online geçti gidemedim, sonra okuldan kabulüm iptal oldu tekrar basvurdum derken. Bugün pasaporttaki vizeyi görünce gözyaşlarıma hakim olamadım diyebilirim. Umarım vizeye basvuran herkes en kısa sürede sonucunu alır.

Herkese bol şans🙏🏻
Uzun ve meşakkatli bir süreçten sonra vizemizi alabilmeniz beni duygulandırdı. Şu an halihazırda ben de vizemi bekliyorum. İnşallah sorunsuzca vizemi alabilirim. 🙂

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Cmt Mar 18, 2023 6:29 pm

İzmir Alman Başkonsolosluğu
Randevu tarihi: 12.01.2023

Randevum rahat geçmişti. Almanca ya da ingilizce hiçbir soru sorulmadı. Sadece gideceğim yer, göreceğim dersler ve geçimimi nasıl sağlayacağım hakkında sorular soruldu. Benim için sıkıntı çıkaracak konu A2 sertifikamı henüz almamış olmamdı. Sadece A1 kurs katılım belgem vardı ve o da halk eğitim kursuna aitti. A2 belgem sonradan istendi ama henüz açıklanmadığını söyledim. Açıklandığında sınavı geçemediğimi gördüm ama bir şekilde hiçbir sorun çıkmamış. Bana motivasyon mektubu yaz demişlerdi kendi sordukları sorularla ilgili. Bu bilgileri eksik bulduk dediler. Onu yazmıştım. Sigortam bu ay bitiyordu 3 gün önce yenileyip göndermiştim ama sanırım çoktan vizem verilmişti çünkü sigorta tarihinden bağımsız olarak bugünden başlatmışlar vizemi ve 6 aylık verilmiş. Benim için çok uzun çok zor ama eksiklere rağmen vizemin verildiği bir süreç oldu. Dilerim bekleyen herkes hayırlısıyla vizesini alır.

abidee.yldzz

Mesaj gönderen abidee.yldzz » Pzr Mar 19, 2023 1:27 am

TalhaAltn yazdı: Cmt Mar 18, 2023 1:05 pm Uzun ve meşakkatli bir süreçten sonra vizemizi alabilmeniz beni duygulandırdı. Şu an halihazırda ben de vizemi bekliyorum. İnşallah sorunsuzca vizemi alabilirim. 🙂
Çok teşekkürler. Umarım sizinde her şey gönlünüzce olur 🙂

xxxt

Mesaj gönderen xxxt » Pzr Mar 19, 2023 1:29 am

elifxyil yazdı: Cmt Mar 18, 2023 6:29 pm İzmir Alman Başkonsolosluğu
Randevu tarihi: 12.01.2023

Randevum rahat geçmişti. Almanca ya da ingilizce hiçbir soru sorulmadı. Sadece gideceğim yer, göreceğim dersler ve geçimimi nasıl sağlayacağım hakkında sorular soruldu. Benim için sıkıntı çıkaracak konu A2 sertifikamı henüz almamış olmamdı. Sadece A1 kurs katılım belgem vardı ve o da halk eğitim kursuna aitti. A2 belgem sonradan istendi ama henüz açıklanmadığını söyledim. Açıklandığında sınavı geçemediğimi gördüm ama bir şekilde hiçbir sorun çıkmamış. Bana motivasyon mektubu yaz demişlerdi kendi sordukları sorularla ilgili. Bu bilgileri eksik bulduk dediler. Onu yazmıştım. Sigortam bu ay bitiyordu 3 gün önce yenileyip göndermiştim ama sanırım çoktan vizem verilmişti çünkü sigorta tarihinden bağımsız olarak bugünden başlatmışlar vizemi ve 6 aylık verilmiş. Benim için çok uzun çok zor ama eksiklere rağmen vizemin verildiği bir süreç oldu. Dilerim bekleyen herkes hayırlısıyla vizesini alır.
Öncelikle hayırlı olsun. A2 belgesi ne kadar zaman sonra istendi ve sınavı geçemeyince onlara nasıl anlattın durumu nasıl bir mail attın?

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Pzr Mar 19, 2023 2:01 am

xxxt yazdı: Pzr Mar 19, 2023 1:29 am Öncelikle hayırlı olsun. A2 belgesi ne kadar zaman sonra istendi ve sınavı geçemeyince onlara nasıl anlattın durumu nasıl bir mail attın?
Bir hafta sonra istendi hemen. Ama öncelikli olarak başka sorular sormuşlardı motivasyon mektubuyla ilgili. Ben sonucun açıklanmadığını söyledim sadece bir daha da istenmedi bu belge. Gittiğim kurs bir üniversiteye bağlıydı biraz onun etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu arada sigortamı vize verilmeden 3 gün önce uzatıp göndermiştim etkisi olmadı diye düşünüyordum ama olmuş olabilir.

monkey34

Mesaj gönderen monkey34 » Pzr Mar 19, 2023 4:35 pm

merhaba, ehliyetimin bitmesine neredeyse 1 ay kaldı. türkiyeye tekrardan giriş çıkış yaptığımız zaman bir 6 ay daha uzuyor mu ehliyet süresi? teşekkürler.

Tokatlı

Mesaj gönderen Tokatlı » Pzr Mar 19, 2023 4:55 pm

1 aydır 36f vize randevu ataması bekliyorum A2 Almanca seviyesindeyim fakat serfitikam yok sınav konteyjanları 30 sn de doluyordu ve Almanya'daki kursumun başlangıcına yetişemem diye herhangi bir sınava girmedim. Burda Özel bı dil kursundan A1 bitirme ve 20 gün ders aldığımı gösteren A2 katılım serfitikasi almıştım. Sonrasında A2 yi kendi kendime bitirdim. Sizce bu şekilde vize görüşmem nasıl geçer? Vize alabilir miyim?

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Pzr Mar 19, 2023 6:57 pm

monkey34 yazdı: Pzr Mar 19, 2023 4:35 pm merhaba, ehliyetimin bitmesine neredeyse 1 ay kaldı. türkiyeye tekrardan giriş çıkış yaptığımız zaman bir 6 ay daha uzuyor mu ehliyet süresi? teşekkürler.
Hayır uzamaz

kalaycisinan

Mesaj gönderen kalaycisinan » Pzt Mar 20, 2023 1:45 am

ervamervecelik yazdı: Çrş Mar 08, 2023 5:35 pm Almanya'da hangi şehirdi sizin?
Merhaba,

Berlin’e gideceğim

GolDer

Mesaj gönderen GolDer » Pzt Mar 20, 2023 7:40 pm

berhem yazdı: Cum Mar 10, 2023 5:24 pm öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,
Kalacak yer olarak, dilekçe imzalatıp verdim demişsiniz. Bende kalacak yer olarak arkadaşın adresini yazacağım fakat nasıl bir belge vereceğimizi bilmiyoruz. Dilekçe demişsiniz oradan ıslak imzalı dilekçeyi nasıl gönderecek? Bu konuda yardımcı olursanız çok iyi olur.
Arkadaşınız kendini tanıtan (ad soyad, doğum günü vb.) ve evi tanıtan (kaç odalı size hangi odayı verecek vb.) bir dilekçe yazsın. Herhangi bir ücret almayacaksa bunu belirtsin en son altına isim tarih imza atsın daha sonra kağıdı taratıp size internetten göndersin sizde onu çıktı alıp teslim edin.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Mar 20, 2023 9:29 pm

Guten Tag,

ich muss mich erneut bewerben, um eine neue Zulassungsbescheinigung zu erhalten, und die Bewerbungen beginnen im Mai. Ich habe auch das für die Bewerbung erforderliche VPD-Dokument. Da ich denke, dass ich zu spät zu meinem Sprachkurs komme, werde ich meinen B1.1-Kurs absagen und am 11. April mit dem B1.2-Kurs beginnen. Das von Ihnen angeforderte Dokument für meinen Wohnort habe ich beigefügt. Ich habe auch eine neue Reiseversicherung abgeschlossen, diese ist auch beigefügt. Ich habe meine Immatrikulation hier aufgrund meines Visumsantrags eingefroren. Ich bitte Sie, dass mein Visumantrag abgeschlossen wird. Weil ich viel Zeit verloren habe und ich denke, das ist negativ für meine Ausbildung. Ich freue mich auf Ihre positiven Antworten, danke im Voraus.

Mit freundlichen Grüßen

Arkadaşlar bunu yabancılar şubeye atacağım.Google translateden yaptım. Kendime göre bazı yerleri düzelttim ama sizce bir sorun var mı ?Ve şurayı şöyle yazma diyebileceğiniz bir yer var mı?

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Pzt Mar 20, 2023 10:31 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Mar 20, 2023 9:29 pm Guten Tag,

ich muss mich erneut bewerben, um eine neue Zulassungsbescheinigung zu erhalten, und die Bewerbungen beginnen im Mai. Ich habe auch das für die Bewerbung erforderliche VPD-Dokument. Da ich denke, dass ich zu spät zu meinem Sprachkurs komme, werde ich meinen B1.1-Kurs absagen und am 11. April mit dem B1.2-Kurs beginnen. Das von Ihnen angeforderte Dokument für meinen Wohnort habe ich beigefügt. Ich habe auch eine neue Reiseversicherung abgeschlossen, diese ist auch beigefügt. Ich habe meine Immatrikulation hier aufgrund meines Visumsantrags eingefroren. Ich bitte Sie, dass mein Visumantrag abgeschlossen wird. Weil ich viel Zeit verloren habe und ich denke, das ist negativ für meine Ausbildung. Ich freue mich auf Ihre positiven Antworten, danke im Voraus.

Mit freundlichen Grüßen

Arkadaşlar bunu yabancılar şubeye atacağım.Google translateden yaptım. Kendime göre bazı yerleri düzelttim ama sizce bir sorun var mı ?Ve şurayı şöyle yazma diyebileceğiniz bir yer var mı?
Bence güzel yazmışsınız. Ben yazsaydım sanırım vize sonucunu talep etmek yerine anlayış gösterirseniz sevinirim tarzı bir şeyler eklerdim. Ama siz kendinize ve durumunuza göre yazmışsınız umarım yardımcı olurlar onlar da.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Mar 20, 2023 11:03 pm

elifxyil yazdı: Pzt Mar 20, 2023 10:31 pm Bence güzel yazmışsınız. Ben yazsaydım sanırım vize sonucunu talep etmek yerine anlayış gösterirseniz sevinirim tarzı bir şeyler eklerdim. Ama siz kendinize ve durumunuza göre yazmışsınız umarım yardımcı olurlar onlar da.
Merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim umarım vizem gelir .Herkes vizesine kavuşur inşallah.Tekrardan çok teşekkür ederim.

ek7878

Mesaj gönderen ek7878 » Sal Mar 21, 2023 4:43 pm

Arkadaşlar merhaba, 41f Idata Ankara başvurumun 41.günü bugün tamamlanmış olacak. Hala daha vizeden haber alabilmiş değilim. Bekleyen kişiler var mı böyle benim gibi bir aksilik yoktur inş. yazarsanız sevinirim, teşekkürler.

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Sal Mar 21, 2023 7:26 pm

ek7878 yazdı: Sal Mar 21, 2023 4:43 pm Arkadaşlar merhaba, 41f Idata Ankara başvurumun 41.günü bugün tamamlanmış olacak. Hala daha vizeden haber alabilmiş değilim. Bekleyen kişiler var mı böyle benim gibi bir aksilik yoktur inş. yazarsanız sevinirim, teşekkürler.
Merhabalar, 40 gün oldu bizim de istanbuldan başvurduk. 41 f vizemiz. Nisanın 1 inde okul açılacak ne yapacağız bilmiyorum.

ozan-ozan

Mesaj gönderen ozan-ozan » Sal Mar 21, 2023 7:38 pm

serkancapa yazdı: Sal Mar 21, 2023 7:26 pm Merhabalar, 40 gün oldu bizim de istanbuldan başvurduk. 41 f vizemiz. Nisanın 1 inde okul açılacak ne yapacağız bilmiyorum.
Bizim 60 gün oldu, 41f için başvurduk. Size önerim sakın konsolosluğa mail atmayın çünkü dosyanıza işleniyor ve süreç uzuyor. Biz konsolosluk ile telefonda konuştuk sürekli mail attığımız için sessizlik süreci bozulmuş. Tek önerim beklemeye devam etmeniz.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Sal Mar 21, 2023 7:53 pm

ozan-ozan yazdı: Sal Mar 21, 2023 7:38 pm Bizim 60 gün oldu, 41f için başvurduk. Size önerim sakın konsolosluğa mail atmayın çünkü dosyanıza işleniyor ve süreç uzuyor. Biz konsolosluk ile telefonda konuştuk sürekli mail attığımız için sessizlik süreci bozulmuş. Tek önerim beklemeye devam etmeniz.
Merhaba benimde 36 f 4.5 ay oldu. Konsolosluga mail atmiyorum ama aradim iki uc defa bunun da bir zarari olur mu acaba? Hala yabancilar dairesinden cevap bekliyoruz diyorlar

nhlhzl

Mesaj gönderen nhlhzl » Sal Mar 21, 2023 8:56 pm

Ceydak yazdı: Sal Mar 21, 2023 7:53 pm Merhaba benimde 36 f 4.5 ay oldu. Konsolosluga mail atmiyorum ama aradim iki uc defa bunun da bir zarari olur mu acaba? Hala yabancilar dairesinden cevap bekliyoruz diyorlar
Merhabalar hangi yabancılar dairesi?

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Sal Mar 21, 2023 9:41 pm

ozan-ozan yazdı: Sal Mar 21, 2023 7:38 pm Bizim 60 gün oldu, 41f için başvurduk. Size önerim sakın konsolosluğa mail atmayın çünkü dosyanıza işleniyor ve süreç uzuyor. Biz konsolosluk ile telefonda konuştuk sürekli mail attığımız için sessizlik süreci bozulmuş. Tek önerim beklemeye devam etmeniz.
Sizin okul ne zaman başlıyor? Eşinizle mi başvurdunuz siz de?

Kilitli