Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

200 Euro Yardim Parasi Ön Basvuru

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Yusufb7841

Re: 200 Euro Yardim Parasi Ön Basvuru

Mesaj gönderen Yusufb7841 » Prş Mar 16, 2023 1:16 pm

Merhabalar, ben TU Dortmund'a dil ögrencisi olarak kayitliydim simdiye kadar. Kontrol ettigimde bana kod gelemdigini gordum. Onlari aradim ve dil örencilerinin bu yardimdan faydalanamadigini soylediler ama kural degisirse falan faydalanabilirmisiz dedi. Bir üniversiteye kayitli oldugum icin vermeleri gerekmiyor mu kurllara göre?

cain

Mesaj gönderen cain » Prş Mar 16, 2023 2:49 pm

Yusufb7841 yazdı: Prş Mar 16, 2023 1:16 pm Merhabalar, ben TU Dortmund'a dil ögrencisi olarak kayitliydim simdiye kadar. Kontrol ettigimde bana kod gelemdigini gordum. Onlari aradim ve dil örencilerinin bu yardimdan faydalanamadigini soylediler ama kural degisirse falan faydalanabilirmisiz dedi. Bir üniversiteye kayitli oldugum icin vermeleri gerekmiyor mu kurllara göre?
Demekki bana da o yüzden kod gelmedi

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Prş Mar 16, 2023 5:33 pm

Erasmus öğrencisi olarak okulumdan gerekli pin ve kodu aldıktan sonra başvuru yapabildim. Diğer erasmus öğrencileri de başvurularını gerçekleştirebilir.

yusufkoc

Mesaj gönderen yusufkoc » Cum Mar 17, 2023 8:58 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Mar 15, 2023 5:05 pm Herkese mail olarak gelmiyor mesela bizim Unidekiler Hisinone üzerinden olusturuluyor ordan ögreniyoruz. Uni DUE dekiler icin yaziyorum haftaya kod Hisinone da olusacakmis Cyberangriff yüzünden ama ay sonuna kadar en gec gelicek. Bana gelen mailde haftaya olusacagi söylendi.
merhaba ben de UDE'de öğrenciyim. Şartlı kabulle ekim ayında geldim ve kasım ayında ude yurduna taşınmıştım. Anmelden'ı geç de yapsam okul kaydım ve kira sözleşmem aralıktan önce yapıldı. Dil kursu öğrencileri olarak diğer okulda semester ticketı bile verilmiyo ama eğer sen de aynı durumda şu an dil kursu öğrencisiysen biliyosun ki okul bu konuda bize yardımcı oluyo, semester ticketım var. Bahsettiğin mail okul maili üzerinden mi geldi yoksa einschreibunga vb attığın bir mail üzerine mi cevap aldın? Ben bu haktan yararlanabilecek miyim bilmiyorum, ona göre bana kod ulaşmazsa mail atacağım. Ayrıca senin için sakıncası yoksa bana xx@hotmail.com üzerinden mail atarsan bi sorun olursa daha hızlı ulaşabilirim ya da yardımlaşabiliriz.

MOD Uyari: Madde - 2 : 2 hafta gecici ban

viewtopic.php?f=3&t=16500

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Mar 18, 2023 3:27 pm

yusufkoc yazdı: Cum Mar 17, 2023 8:58 pm merhaba ben de UDE'de öğrenciyim. Şartlı kabulle ekim ayında geldim ve kasım ayında ude yurduna taşınmıştım. Anmelden'ı geç de yapsam okul kaydım ve kira sözleşmem aralıktan önce yapıldı. Dil kursu öğrencileri olarak diğer okulda semester ticketı bile verilmiyo ama eğer sen de aynı durumda şu an dil kursu öğrencisiysen biliyosun ki okul bu konuda bize yardımcı oluyo, semester ticketım var. Bahsettiğin mail okul maili üzerinden mi geldi yoksa einschreibunga vb attığın bir mail üzerine mi cevap aldın? Ben bu haktan yararlanabilecek miyim bilmiyorum, ona göre bana kod ulaşmazsa mail atacağım. Ayrıca senin için sakıncası yoksa bana xx@hotmail.com üzerinden mail atarsan bi sorun olursa daha hızlı ulaşabilirim ya da yardımlaşabiliriz.

MOD Uyari: Madde - 2 : 2 hafta gecici ban

viewtopic.php?f=3&t=16500
merhaba ben dil kursu ögrencisi degilim, Studium yapiyorum angewandte Informatik olarak. Mail bizlere gelmiyor yukarda söyledigim gibi. HisinOne adli platform var ordan Semesterticket, Ögrenci belgesi vs indiriyorsun. O Platformda Code ve PIN var direk HisinOne giris yaptiginda karsina cikiyor. Normalde hazirlik ögrencilerinin almasina hak var diye biliyordum ama nedense bir cok kisi de sorun olmus su an da. Infoline a bir mail atabilirsin.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

cain

Mesaj gönderen cain » Cmt Mar 18, 2023 5:24 pm

Yasa bu şekilde: https://www.gesetze-im-internet.de/eppsg/__1.html
Burada "mit dem Ziel eines mindestens zweijährigen berufsqualifizierenden Abschlusses" ifadesi geçtiği için hazırlık öğrencileri için şart sağlanmıyor anladığım kadarıyla. Çünkü hazırlık öğrencileri max 1 senelik kayıt yaptırabiliyor sonra exmatrikule oluyor. Ayrıca bu kayıt tipi berufsqualifizierenden Abschluss da vermiyor. Üniversiteye kayıtlı olsa da dil kursu öğrencileri de bu yüzden yasadaki şartları sağlayamıyor.

avci

Mesaj gönderen avci » Cum Mar 24, 2023 1:21 pm

Computer_Berkay yazdı: Cmt Mar 18, 2023 3:27 pm merhaba ben dil kursu ögrencisi degilim, Studium yapiyorum angewandte Informatik olarak. Mail bizlere gelmiyor yukarda söyledigim gibi. HisinOne adli platform var ordan Semesterticket, Ögrenci belgesi vs indiriyorsun. O Platformda Code ve PIN var direk HisinOne giris yaptiginda karsina cikiyor. Normalde hazirlik ögrencilerinin almasina hak var diye biliyordum ama nedense bir cok kisi de sorun olmus su an da. Infoline a bir mail atabilirsin.
Dostum benim de Duisburg essen üniversitesi angewandte informatik kabulüm var. Şuan dil sınavına hazırlanıyorum. Burada kişisel bilgi paylaşmak yasak biliyorum, sen Facebook Deutschstudent grubunda var mısın acaba? Okulla alakalı bir sorum vardı.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Mar 24, 2023 3:22 pm

avci yazdı: Cum Mar 24, 2023 1:21 pm Dostum benim de Duisburg essen üniversitesi angewandte informatik kabulüm var. Şuan dil sınavına hazırlanıyorum. Burada kişisel bilgi paylaşmak yasak biliyorum, sen Facebook Deutschstudent grubunda var mısın acaba? Okulla alakalı bir sorum vardı.
Ben facebook kullanmiyorum, instagram sadece onu da forum kurallari geregi vermem yasak :/
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering