Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

200 Euro Yardim Parasi Ön Basvuru

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

200 Euro Yardim Parasi Ön Basvuru

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 03, 2023 1:25 am

Herkese Merhaba

Devletin bu yil bütün ögrencilere yapacagi 200 Euro yardim icin nihayetinde platform olusturuldu. Tam basvuru mart ayinin ortasi gibi kabul edilecek.

1 Aralik 2022 tarihinde bir alman üniversitesinde veya sürücü kursunda kayitli olan herkes bu yardim icin basvuru yapabilir. Hazirlik ögrencisi olarak bir üniversiteye kayitli olanlar da yine basvuru yapabilir. Üniversite kaydi olmayip herhangi bir özel dil kursu yapanlar basvuru yapamiyor maalesef.

Basvuru Online yapiliyor. Fakat online basvuru icin simdiden bir kisisel hesap acmaniz gerekiyor.

200 Euro yardim basvurusu asagidaki sayfadan mart ortalari gibi acilacak:

https://www.einmalzahlung200.de/

Bunun icin ilk asamada asagidaki sayfadan bir online hesap acmaniz gerekiyor:

https://id.bund.de/de/eservice/konto/registration/1

Önce Ich willige diye baslayan cümlenin basindaki kutucu isaretleyin. Sonra hesap icin iki tane secenek var:

1- Registrieren mit Benutzername und Passwort
2- Registrieren mit elektronischer ID

Elektronik oturum karti olanlar ikinci secenegi kullanabilirler. Su anda oturum karti olmayanlar ise ilk secenekten kayit yapabilirler.

Bundan sonraki sürec yani tam basvuru 15 mart gibi acilmasi bekleniyor. Orda da nasil basvuru yapacaginizi yine ayri bir video cekip Deutschstudent youtube kanalimiza ekleyecegiz.

https://www.youtube.com/@deutschstudent ... daegi5915
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

beyaz23

Re: 200 Euro Yardim Parasi Ön Basvuru

Mesaj gönderen beyaz23 » Cum Mar 03, 2023 7:24 am

Physiker yazdı: Cum Mar 03, 2023 1:25 am Herkese Merhaba

Devletin bu yil bütün ögrencilere yapacagi 200 Euro yardim icin nihayetinde platform olusturuldu. Tam basvuru mart ayinin ortasi gibi kabul edilecek.

1 Aralik 2022 tarihinde bir alman üniversitesinde veya sürücü kursunda kayitli olan herkes bu yardim icin basvuru yapabilir. Hazirlik ögrencisi olarak bir üniversiteye kayitli olanlar da yine basvuru yapabilir. Üniversite kaydi olmayip herhangi bir özel dil kursu yapanlar basvuru yapamiyor maalesef.

Basvuru Online yapiliyor. Fakat online basvuru icin simdiden bir kisisel hesap acmaniz gerekiyor.

200 Euro yardim basvurusu asagidaki sayfadan mart ortalari gibi acilacak:

https://www.einmalzahlung200.de/

Bunun icin ilk asamada asagidaki sayfadan bir online hesap acmaniz gerekiyor:

https://id.bund.de/de/eservice/konto/registration/1

Önce Ich willige diye baslayan cümlenin basindaki kutucu isaretleyin. Sonra hesap icin iki tane secenek var:

1- Registrieren mit Benutzername und Passwort
2- Registrieren mit elektronischer ID

Elektronik oturum karti olanlar ikinci secenegi kullanabilirler. Su anda oturum karti olmayanlar ise ilk secenekten kayit yapabilirler.

Bundan sonraki sürec yani tam basvuru 15 mart gibi acilmasi bekleniyor. Orda da nasil basvuru yapacaginizi yine ayri bir video cekip Deutschstudent youtube kanalimiza ekleyecegiz.

https://www.youtube.com/@deutschstudent ... daegi5915
merhabalar erasmus öğrencileri de bu haktan faydalanabilirler mi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 03, 2023 10:54 am

Burdaki bilgiye göre sadece cocugu olan erasmus ögrencileri basvuru yapabiliyor:

https://eu.daad.de/infos-fuer-hochschul ... %20werden.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cum Mar 03, 2023 7:26 pm

Physiker yazdı: Cum Mar 03, 2023 10:54 am Burdaki bilgiye göre sadece cocugu olan erasmus ögrencileri basvuru yapabiliyor:

https://eu.daad.de/infos-fuer-hochschul ... %20werden.
Bilgiler için çok teşekkürler. Erasmus öğrencileri ile ilgili verdiğiniz linkte farklı bir aylık burstan bahsediyor. Bu verilecek olan ise tek seferlik 200 euroluk yardım ikisi farklı şeyler.
Resmi sitede erasmus öğrencileriyle ilgili tam net bir bilgi paylaşılmamış ama eğer öğrenci belgenizde ‘Gasthörer’ veya ‘Gasthörerinnen‚ yazmıyorsa büyük ihtimalle Erasmus öğrencileri de bu yardımdan faydalanabiliyorlar.

https://www.einmalzahlung200.de/eppsg-d ... -antworten

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Mar 03, 2023 8:36 pm

overlord35 yazdı: Cum Mar 03, 2023 7:26 pm Bilgiler için çok teşekkürler. Erasmus öğrencileri ile ilgili verdiğiniz linkte farklı bir aylık burstan bahsediyor. Bu verilecek olan ise tek seferlik 200 euroluk yardım ikisi farklı şeyler.
Resmi sitede erasmus öğrencileriyle ilgili tam net bir bilgi paylaşılmamış ama eğer öğrenci belgenizde ‘Gasthörer’ veya ‘Gasthörerinnen‚ yazmıyorsa büyük ihtimalle Erasmus öğrencileri de bu yardımdan faydalanabiliyorlar.

https://www.einmalzahlung200.de/eppsg-d ... -antworten
Merhaba aynen erasmus ögrencileri Gasthörer*in olarak sayiliyor diye biliyorum ve resmi sitede yazani direk paylasiyorum ordan da daha iyi anlayabilirsiniz. Linki asagida bulabilirsiniz.

Ja. Alle Studierenden, die zum 1. Dezember 2022 an einer Hochschule in Deutschland immatrikuliert sind, können die Einmalzahlung beantragen. Das sind derzeit etwa 2,95 Millionen Studierende. Dazu zählen auch Promotionsstudierende, Studierende in einem dualen Studium, Teilzeitstudierende oder Studierende in einem Urlaubssemester. Nicht antragsberechtigt sind Gasthörerinnen und Gasthörer.

Link: https://www.bmbf.de/bmbf/shareddocs/faq ... rt%20waren.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cum Mar 03, 2023 10:32 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum Mar 03, 2023 8:36 pm Merhaba aynen erasmus ögrencileri Gasthörer*in olarak sayiliyor diye biliyorum ve resmi sitede yazani direk paylasiyorum ordan da daha iyi anlayabilirsiniz. Linki asagida bulabilirsiniz.

Ja. Alle Studierenden, die zum 1. Dezember 2022 an einer Hochschule in Deutschland immatrikuliert sind, können die Einmalzahlung beantragen. Das sind derzeit etwa 2,95 Millionen Studierende. Dazu zählen auch Promotionsstudierende, Studierende in einem dualen Studium, Teilzeitstudierende oder Studierende in einem Urlaubssemester. Nicht antragsberechtigt sind Gasthörerinnen und Gasthörer.

Link: https://www.bmbf.de/bmbf/shareddocs/faq ... rt%20waren.
Ben erasmus öğrencisiyim ve öğrenci belgemde Gasthörer olarak değil Haupthörer olarak geçiyor. Bu yüzden eğer diğer erasmus öğrencileri de eğer benimki gibi Haupthörer olarak geçiyorsa bu yardımdan faydalanabilir diye düşünüyorum.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Mar 04, 2023 10:25 am

overlord35 yazdı: Cum Mar 03, 2023 10:32 pm Ben erasmus öğrencisiyim ve öğrenci belgemde Gasthörer olarak değil Haupthörer olarak geçiyor. Bu yüzden eğer diğer erasmus öğrencileri de eğer benimki gibi Haupthörer olarak geçiyorsa bu yardımdan faydalanabilir diye düşünüyorum.
Eğer öyleyse bence de bir sorun olmaz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 04, 2023 12:30 pm

Aynen verdiginiz bilgilere göre erasmus ögrencileri de alabiliyor. Diger taraftan asagidaki maddeye göre yine muamma bir durum da var. Mutlaka basvuru yapin ama ve sonucu alinca bizi de bilgilendirirseniz sevinirim:

Wohnsitz bedeutet, dass jemand eine Wohnung innehat, die er oder sie erkennbar beibehalten und benutzen wird. Der gewöhnliche Aufenthalt ist der Aufenthaltsort, wo man sich nicht nur vorübergehend aufhält.
Anders ist es, wenn Sie an einer deutschen Ausbildungsstätte immatrikuliert / angemeldet sind, aber im Ausland wohnen und Ihre Ausbildung als Grenzgänger durchführen. Dann sind Sie nicht antragsberechtigt, da Ihr gewöhnlicher Aufenthalt nicht in Deutschland liegt. Ausnahme: Sie übernachten regelmäßig am Ausbildungsort im Inland und fahren nur am Wochenende bzw. an Feiertagen und in den Semesterferien/Schulferien zu Ihrer Wohnung im Ausland, dann gilt der inländische Ausbildungsort als ein gewöhnlicher Aufenthalt.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cmt Mar 04, 2023 9:14 pm

Tabii ki de gelişmeleri burdan paylaşırım.

helegna

Mesaj gönderen helegna » Cum Mar 10, 2023 9:45 pm

Merhaba, ben ön kayıt olmaya çalıştım oturum kartımla beraber ancak bunun için daha önce postayla gönderilmiş 6 haneli bir şifre girmem gerekti. Halbuki ben bu tarz bir posta almadım. Şifre tekrar gönderilsin dediğimde de bu seçeneğin sadece Alman ve vAB vatandaşları için olduğunu söyleyen bir hata alıyorum. Bağlı olduğum yabancılar dairesi sadece randevuyla kabul ediyor. Online randevu almak istediğimde de bu tarz tekrar şifre alma gibi bir seçenek yok. ID.BUND.DE üzerinden normal bir şekilde kayıt oldum ancak kimlik doğrulaması olmayan kayıtların bir anlamı olmadığına dair not gördüm. Sistem bana fazlasıyla karışık geldi.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Mar 11, 2023 3:04 pm

helegna yazdı: Cum Mar 10, 2023 9:45 pm Merhaba, ben ön kayıt olmaya çalıştım oturum kartımla beraber ancak bunun için daha önce postayla gönderilmiş 6 haneli bir şifre girmem gerekti. Halbuki ben bu tarz bir posta almadım. Şifre tekrar gönderilsin dediğimde de bu seçeneğin sadece Alman ve vAB vatandaşları için olduğunu söyleyen bir hata alıyorum. Bağlı olduğum yabancılar dairesi sadece randevuyla kabul ediyor. Online randevu almak istediğimde de bu tarz tekrar şifre alma gibi bir seçenek yok. ID.BUND.DE üzerinden normal bir şekilde kayıt oldum ancak kimlik doğrulaması olmayan kayıtların bir anlamı olmadığına dair not gördüm. Sistem bana fazlasıyla karışık geldi.
Merhaba oturum karti almak icin normalde önceden Termin alinip gitmis olmaniz sonrada ücreti ödedikten sonra kartin siparis edilmesi gerekir. Kart olustuktan sonrada postayla evinize bir kagit gelir PIN PUK yazili hatta o PIN i görmek icin madeni parayla kazimak gerekiyor o kagitta bahsediyorum. Online Ausweis icin öncelikle bir app indirmeniz gerek app store veya play store da. Sonra ordan nfc özelligiyle beraber karti telefon altina okutup söylenen islemler yapilir eger bu karisik geliyorsa Benutzername und Passwort olusturarak tabii kide BundID Konto acabilirsiniz. Online Ausweis ile is sadece daha hizli oluyor YA DA Elster Zertifikat olusturabilirsiniz. Elster ile ilgili de bilgi almak istiyorsaniz yazarim birazdan üsendim yazmaya simdi :)

helegna

Mesaj gönderen helegna » Pzt Mar 13, 2023 5:22 pm

Merhaba, teşekkür ederim cevap için. Ben kartımı direkt oradan teslim alıp daha sonra otomatta ücret ödemiştim. Daha sonra adresime bir mektup gelmedi maalesef. Ayrıca Elster üzerinden hesap oluşturmayı da denedim, ancak sertifika oluşturamadım. Sanırım daha önce vergi ödemesi yapmak gerekiyormuş sertifika oluşturmak için ancak ben daha böyle bir işlem yapmadım. Eğer farklı bir yolu varsa çok sevinirim anlatırsanız.

helegna

Mesaj gönderen helegna » Pzt Mar 13, 2023 5:23 pm

Computer_Berkay yazdı: Cmt Mar 11, 2023 3:04 pm Merhaba oturum karti almak icin normalde önceden Termin alinip gitmis olmaniz sonrada ücreti ödedikten sonra kartin siparis edilmesi gerekir. Kart olustuktan sonrada postayla evinize bir kagit gelir PIN PUK yazili hatta o PIN i görmek icin madeni parayla kazimak gerekiyor o kagitta bahsediyorum. Online Ausweis icin öncelikle bir app indirmeniz gerek app store veya play store da. Sonra ordan nfc özelligiyle beraber karti telefon altina okutup söylenen islemler yapilir eger bu karisik geliyorsa Benutzername und Passwort olusturarak tabii kide BundID Konto acabilirsiniz. Online Ausweis ile is sadece daha hizli oluyor YA DA Elster Zertifikat olusturabilirsiniz. Elster ile ilgili de bilgi almak istiyorsaniz yazarim birazdan üsendim yazmaya simdi :)
Merhaba, teşekkür ederim cevap için. Ben kartımı direkt oradan teslim alıp daha sonra otomatta ücret ödemiştim. Daha sonra adresime bir mektup gelmedi maalesef. Ayrıca Elster üzerinden hesap oluşturmayı da denedim, ancak sertifika oluşturamadım. Sanırım daha önce vergi ödemesi yapmak gerekiyormuş sertifika oluşturmak için ancak ben daha böyle bir işlem yapmadım. Eğer farklı bir yolu varsa çok sevinirim anlatırsanız

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Mar 13, 2023 8:23 pm

helegna yazdı: Pzt Mar 13, 2023 5:23 pm Merhaba, teşekkür ederim cevap için. Ben kartımı direkt oradan teslim alıp daha sonra otomatta ücret ödemiştim. Daha sonra adresime bir mektup gelmedi maalesef. Ayrıca Elster üzerinden hesap oluşturmayı da denedim, ancak sertifika oluşturamadım. Sanırım daha önce vergi ödemesi yapmak gerekiyormuş sertifika oluşturmak için ancak ben daha böyle bir işlem yapmadım. Eğer farklı bir yolu varsa çok sevinirim anlatırsanız
Sertifika icin bir cesit setup islemi gibi düsünün onu bilgisayara kuruyorsunuz ve sonra sertifikaniz dijital olarak olusuyor. Bilgisayarda kullandiginiz Benutzername ile bir dijital sertifika olusuyor. Hesap acmaya baslarken simdi anlatiyorum sonda söylicegimi basa yazdim :) Bunun icin mail aliyorsunuz islemleri yaparken verilen gerekli bilgileri girdikten sonra orda da size posta geldikten sonra Aktivierungs-code u mail de belirlenen linke basip giriyorsunuz ve hesabiniz olusuyor. Bir günde ELSTER hesabi olusmuyor yani postayla code gelicek onu gireceksiniz sonra Aktivierung Ihres Benutzerkontos baslikli bir mail aliyorsunuz ve hesabiniz artik olusuyor. Sitede direk tek tek aciklaniyor nasil yapilmasi gerektigi ama hak veriyorum karisik gercekten.. Steuerlicher Identifikationsnummer lazim ama onu biliyor olmaniz Almanya ya ilk geldikten birkac ay sonra postayla adresinize gelir. BundID hesap acmaniz aslinda daha kolay Benutzername und Passwort yapacaksiniz iste adres, telefon vs. Elster yapmaniz sart degil o sadece bir alternativ. Online Ausweis sadece isi hizlandiriyor cünkü kümlikte adres dogum yeri bilgisi vs. zaten kayitli.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Mar 13, 2023 8:28 pm

Ek olarak sonra sertifikayla Login islemi gerceklesitiyorsunuz ve hesabiniz artik kullanabilirsiniz. Karisik anlatmis olabilirim soru varsa cekinmeden sorun anlatmaya calisirim . :lol:

Calikusu

Mesaj gönderen Calikusu » Sal Mar 14, 2023 4:43 pm

Bu yardim parasini alinca ileride vatandaslik basvurusunda kisinin karsisina sosyal yardim alindi diye sorun cikar mi?

cain

Mesaj gönderen cain » Sal Mar 14, 2023 8:57 pm

Calikusu yazdı: Sal Mar 14, 2023 4:43 pm Bu yardim parasini alinca ileride vatandaslik basvurusunda kisinin karsisina sosyal yardim alindi diye sorun cikar mi?
hayır bu o şekilde sayılmıyor

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Mar 15, 2023 12:17 pm

Selam herkese bugünden itibaren 200 Euro basvuralabiliyor artik. Einmalzahlung200.de sitesinden direk basvurabilirsiniz ama Zugangscode lazim Üniversite den. Onu almissaniz ve zaten BundID Konto varsa basvurabilirsiniz.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Çrş Mar 15, 2023 2:03 pm

Üniversite mailinize bakın, ordan giriş kodu gelmesi lazım.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Mar 15, 2023 5:05 pm

Herkese mail olarak gelmiyor mesela bizim Unidekiler Hisinone üzerinden olusturuluyor ordan ögreniyoruz. Uni DUE dekiler icin yaziyorum haftaya kod Hisinone da olusacakmis Cyberangriff yüzünden ama ay sonuna kadar en gec gelicek. Bana gelen mailde haftaya olusacagi söylendi.