Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Freiburg Dsh

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kenkogs

Freiburg Dsh

Mesaj gönderen kenkogs » Cum Eyl 21, 2018 5:53 pm

merhaba ben freiburg ünisindeki dsh için kayıt olmuştum. verwendungzweck fln dikkat ederek ücreti havale ettim, online überweisung yaptıgım için rechnungu üniversiteye yollayamadım. bana hala platz ve saati belirten mail gelmedi. sınav 24 ü pazartesi günü ayın 23 ünde gecesinden yola çıkıcam 8 saatlik yol şimdi okadar yolu boş yere gitmek var üniye mail attım aradım ama cevap yok. şimdi freiburga gitmelimiyim yoksa flexibus biletini iptalmi etmeliyim? acil yardım arkadaşlar.

kenkogs

Re: Freiburg Dsh acil yardım

Mesaj gönderen kenkogs » Cum Eyl 21, 2018 5:57 pm

bu arada sitesinde sınavın saati ve yeri yazıyor ayrıca yanında personalausweis ve zahlungsbeleg/anmeldeformular getirilmesi isteniyor. bunlarla gitsem herhangi bir sorun çıkartırlarmı?

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Cmt Eyl 22, 2018 12:11 pm

Normalde sınava kaydın yapıldıktan sonra , sana sınav ve ödeme bilgilerini mail olarak atmış olsalardı ve istenilen tutarı havale etmen gerektğini söyleselerdi, o zaman Zahlungsbeleg geç de olsa kabul edilir üniversiteler tarafından , bunu sorun etmezler. Ama yazdığından anlaşılıyor ki sınava kaydın yapılmamış herhalde. Peki Dsh için kayıt oldum diye yazmışsın kayıt sonrasında teyit maili gelmedi mi ?
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Cmt Eyl 22, 2018 5:42 pm

cevabın için saol sorun çözüldü. teyit mailini saat 8 gibi attılar benide boşu boşuna paranoya ettiler. parasını fln ödemiştim sadece ödediğime dair rechnung atmamıştım. bi arkadaşımda ben göttingende sınava girdim rechnung atmayanları kayıt etmiyolardı gibi bişey söyledi o beni daha da endişelendirdi demek her üniversitenin kuralı ayrı.

architectde

Mesaj gönderen architectde » Sal Mar 14, 2023 7:10 pm

Merhaba çok zaman geçmiş ama eğer hatırlıyorsanız Freiburg'da DSH sınavıyla ilgil tecrübelerinizi paylaşmanız mümkün mü?