Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin Yabancılar Dairesi Termin Problemi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
falke

Berlin Yabancılar Dairesi Termin Problemi

Mesaj gönderen falke » Pzr Tem 03, 2022 12:40 am

Selamlar,
Berlin'de 3 aydır üniversite eğitimi almaktayım. 26 Haziran tarihinde pasaport vizemin süresi doldu. 17 Mayıs tarihinden beri internetten randevu almak için çabalıyorum. Yine 17 Mayıs tarihinde de başvurumu mail yoluyla ilettim. Ondan da maalesef şimdiye kadar bir sonuç çıkmış değil. Bahsedilen günlük Termin açılma saatlerine göre -öğleden önce- deniyorum randevu almayı, ama yine de alamıyorum.

Vizem sona erdiği için ne yazık ki artık çalışamaz durumdayım. İşin içinden de bir türlü çıkamıyorum. Acaba nasıl bir yol izlemem gerekir? Kimisi direkt Yabancılar Dairesi'ne gidip derdimi kapıda anlatmaya çalışmamı önerdi. Berlin'deki güncel duruma hakim kişilerin yardımını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Berlin Yabancılar Dairesi Termin Problemi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 03, 2022 12:01 pm

Direkt oraya gidin.Berlin in digital randevu sistemi calismiyor zaten.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

cerendikmecli

Mesaj gönderen cerendikmecli » Çrş Oca 04, 2023 8:27 pm

aynı sorunu ben de yaşıyorum. sorun çözüldüyse nasıl hallettiniz acaba?

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Pzt Mar 13, 2023 1:20 pm

Merhabalar, vizemiz 2 haftaya bitiyor ve hala alamadi, mail atin dedikleri yerlere attik online forn doldurun dediklerini doldurduk kac kere katiyen donus yok, ne yapabiliriz guncel yasayan varsa yardimci olursa cok sevinicem

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Pzt Mar 13, 2023 3:09 pm

Berlin'de işler durma noktasında maalesef. Ev arkadaşım 1 ay önce belgelerini mail yoluyla LEA'ya attı ses seda yok şimdilik. Benimkinin bitmesine 7 ay var ben bile şimdiden belgelerimi attım işçi vizesi için.

Ukrayna savaşından önce zar zor günün belli saatleri randevular açılabiliyordu iptal olanların şimdi o da kalmadı.