Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sessizlik süresi prosedürü

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
elifserce66

Re: Sessizlik süresi prosedürü

Mesaj gönderen elifserce66 » Cmt Mar 04, 2023 12:17 pm

20 Martta okulum açılacak Kleveye gideceğim 24 şubatta başvurdum beklersem yetişemiyorum :D siz de bu problemle karşılaştınız mı?

elifserce66

Mesaj gönderen elifserce66 » Cmt Mar 04, 2023 12:20 pm

beyaz23 yazdı: Cum Mar 03, 2023 5:36 pm bence mail atın nereye gideceksiniz ve dönem ne zaman başlıyor ben de erasmus vizeme salı günü kavuştum sizi bilgilendirebilirim

yabancılar dairesine uçak bileti aldığınızı tüm hazırlıklarınızı vizeyi istediğiniz tarihe göre yaptığınızı belirten bir mail atın passport numaranızı başvuru takip numaranızı ve doğum tarihinizi belirtin
20 Martta okulum açılacak Kleveye gideceğim 24 şubatta başvurdum beklersem yetişemiyorum :D siz de bu problemle karşılaştınız mı?

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Cmt Mar 04, 2023 12:27 pm

elifserce66 yazdı: Cmt Mar 04, 2023 12:20 pm 20 Martta okulum açılacak Kleveye gideceğim 24 şubatta başvurdum beklersem yetişemiyorum :D siz de bu problemle karşılaştınız mı?
benim evrakları teslim ettiğim tarih ile vizeyi istediğim tarih arasında 5 hafta vardı o yüzden yetişti, ama size önerim kleve yabancılar dairesine 20 martta okulunuzun başladığını.dersleri kaçırmak istemediğinizi, uçak biletinizi aldığınızı ve tüm hazırlıklarınızı o tarihe göre yaptığınızı belirten güzel bir mail atın dediğim gibi pasaport no, başvuru takip no ve doğum tarihinizi de yazın,bazı yabancılar dairesi onaylıyor bazıları sessizlik süresini bekle diyor. Benim yabancılar dairesi sessizlik süresini bekle dedi çünkü İstanbul konsolosluğu sessizlik süresi bitmeden onlar tarafından herhangi bir işlem yapılamayacağını seçmiş.Ben de sessizlik süresinin bitmesini bekledim,bittikten sonra İstanbul konsolosluğuna mail attım(yabancılar dairesi sessizlik süresinin bittiğini söyledi haftaya uçuşum var uçak bileti. ektedir diye)4 gün sonra vizeme kavuştum.Bence denemekten zarar gelmez mail atmanızı öneririm yabancılar dairesine. Ayrıca şöyle bir öneri verebilirim,googledan yabancılar dairesinin kaçta açıldığına bakın 8 mi yazıyor türkiye saati ile 9.58 -10 saatleri gibi mail atın,daha hızlı dönüyorlar,daha çabuk gördüklerini düşünüyorum böyle

elifserce66

Mesaj gönderen elifserce66 » Cmt Mar 04, 2023 1:12 pm

beyaz23 yazdı: Cmt Mar 04, 2023 12:27 pm benim evrakları teslim ettiğim tarih ile vizeyi istediğim tarih arasında 5 hafta vardı o yüzden yetişti, ama size önerim kleve yabancılar dairesine 20 martta okulunuzun başladığını.dersleri kaçırmak istemediğinizi, uçak biletinizi aldığınızı ve tüm hazırlıklarınızı o tarihe göre yaptığınızı belirten güzel bir mail atın dediğim gibi pasaport no, başvuru takip no ve doğum tarihinizi de yazın,bazı yabancılar dairesi onaylıyor bazıları sessizlik süresini bekle diyor. Benim yabancılar dairesi sessizlik süresini bekle dedi çünkü İstanbul konsolosluğu sessizlik süresi bitmeden onlar tarafından herhangi bir işlem yapılamayacağını seçmiş.Ben de sessizlik süresinin bitmesini bekledim,bittikten sonra İstanbul konsolosluğuna mail attım(yabancılar dairesi sessizlik süresinin bittiğini söyledi haftaya uçuşum var uçak bileti. ektedir diye)4 gün sonra vizeme kavuştum.Bence denemekten zarar gelmez mail atmanızı öneririm yabancılar dairesine. Ayrıca şöyle bir öneri verebilirim,googledan yabancılar dairesinin kaçta açıldığına bakın 8 mi yazıyor türkiye saati ile 9.58 -10 saatleri gibi mail atın,daha hızlı dönüyorlar,daha çabuk gördüklerini düşünüyorum böyle
Çok teşekkür ederim açıklamanız için denemekten zarar gelmez öyleyse , açıkçası yanlış bir hareket yapmaktan korkuyorum. Bu prosedürü de hiç anlamadım neden Erasmus öğrencisi için böyle bir yol izleniyor? Bu arada bu süre vizeye başvurduğumuz tarihten itibaren mi hesaplanıyor ve haftasonları da dahil mi? Çok yardımcı oldunuz tekrardan teşekkür ederim

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Cmt Mar 04, 2023 1:18 pm

elifserce66 yazdı: Cmt Mar 04, 2023 1:12 pm Çok teşekkür ederim açıklamanız için denemekten zarar gelmez öyleyse , açıkçası yanlış bir hareket yapmaktan korkuyorum. Bu prosedürü de hiç anlamadım neden Erasmus öğrencisi için böyle bir yol izleniyor? Bu arada bu süre vizeye başvurduğumuz tarihten itibaren mi hesaplanıyor ve haftasonları da dahil mi? Çok yardımcı oldunuz tekrardan teşekkür ederim
Haftasonları dahil,sessizlik süresi ne zaman başlamış ise o zamandan geçerli oluyor.Be 27 ocakta idataya evraklarımı teslim ettim,30 ocakta sessizlik sürem başlamış ve evraklarım yabancılar dairesine dijital olarak iletilmiş.Sessizlik sürem 22 şubatta sona ermişti,28 Şubatta vizemi aldım . Prosedür ise şöyle eğer erasmus boyunca hibe alacaksanız(okulunuzdan aldığınız vize yazısında hibeli olduğunuz belirtilmişse)konsolosluk evraklarınızı almanyaya göndermeden onaylama hakkına sahip ve bundan dolayı vize 1-2 haftada geliyor.Arkadaşım 2 şubatta hibeli olarak başvurdu 16 şubatta vizesi geldi.Ben hibesiz başvurmuştum evraklarım almanyaya gidip sessizlik süresine dahil oldu .Erkek arkadaşım da düsseldorfa gidecek o da hibesiz olarak başvurdu evrakları şu an düsseldorf Ausländerbehörde de işleniyor.

elifserce66

Mesaj gönderen elifserce66 » Cmt Mar 04, 2023 8:25 pm

beyaz23 yazdı: Cmt Mar 04, 2023 1:18 pm Haftasonları dahil,sessizlik süresi ne zaman başlamış ise o zamandan geçerli oluyor.Be 27 ocakta idataya evraklarımı teslim ettim,30 ocakta sessizlik sürem başlamış ve evraklarım yabancılar dairesine dijital olarak iletilmiş.Sessizlik sürem 22 şubatta sona ermişti,28 Şubatta vizemi aldım . Prosedür ise şöyle eğer erasmus boyunca hibe alacaksanız(okulunuzdan aldığınız vize yazısında hibeli olduğunuz belirtilmişse)konsolosluk evraklarınızı almanyaya göndermeden onaylama hakkına sahip ve bundan dolayı vize 1-2 haftada geliyor.Arkadaşım 2 şubatta hibeli olarak başvurdu 16 şubatta vizesi geldi.Ben hibesiz başvurmuştum evraklarım almanyaya gidip sessizlik süresine dahil oldu .Erkek arkadaşım da düsseldorfa gidecek o da hibesiz olarak başvurdu evrakları şu an düsseldorf Ausländerbehörde de işleniyor.
Bana ne zaman başladığı söylenmedi 3 Mart Cuma günü mail geldi sanırım o zamandan başlıyordur. Ben hibeliyim fakat buna rağmen yolladılar mı evraklarımı ya? Çok tuhaf...

elifserce66

Mesaj gönderen elifserce66 » Cmt Mar 04, 2023 8:35 pm

beyaz23 yazdı: Cmt Mar 04, 2023 1:18 pm Haftasonları dahil,sessizlik süresi ne zaman başlamış ise o zamandan geçerli oluyor.Be 27 ocakta idataya evraklarımı teslim ettim,30 ocakta sessizlik sürem başlamış ve evraklarım yabancılar dairesine dijital olarak iletilmiş.Sessizlik sürem 22 şubatta sona ermişti,28 Şubatta vizemi aldım . Prosedür ise şöyle eğer erasmus boyunca hibe alacaksanız(okulunuzdan aldığınız vize yazısında hibeli olduğunuz belirtilmişse)konsolosluk evraklarınızı almanyaya göndermeden onaylama hakkına sahip ve bundan dolayı vize 1-2 haftada geliyor.Arkadaşım 2 şubatta hibeli olarak başvurdu 16 şubatta vizesi geldi.Ben hibesiz başvurmuştum evraklarım almanyaya gidip sessizlik süresine dahil oldu .Erkek arkadaşım da düsseldorfa gidecek o da hibesiz olarak başvurdu evrakları şu an düsseldorf Ausländerbehörde de işleniyor.
Bu arada pazartesi günü mail atacağım umarım sıkıntı çıkmaz çok teşekkür ederim :) Şu an almanyada mısınız?

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Cmt Mar 04, 2023 9:01 pm

elifserce66 yazdı: Cmt Mar 04, 2023 8:35 pm Bu arada pazartesi günü mail atacağım umarım sıkıntı çıkmaz çok teşekkür ederim :) Şu an almanyada mısınız?
Hangi konsolosluktan başvurdunuz ve vize yazınızda aylık euro miktarı yazıyor muydu,

Almanyaya çarşamba günü gidiyorum kısmetse

elifserce66

Mesaj gönderen elifserce66 » Cmt Mar 04, 2023 9:44 pm

beyaz23 yazdı: Cmt Mar 04, 2023 9:01 pm Hangi konsolosluktan başvurdunuz ve vize yazınızda aylık euro miktarı yazıyor muydu,

Almanyaya çarşamba günü gidiyorum kısmetse
idata üzerinden istanbul konsolosluğuna başvurdum ve yazıda 1800 euro alacağım yazıyordu. İyi yolculuklar :)

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Pzr Mar 05, 2023 9:27 am

elifserce66 yazdı: Cmt Mar 04, 2023 9:44 pm idata üzerinden istanbul konsolosluğuna başvurdum ve yazıda 1800 euro alacağım yazıyordu. İyi yolculuklar :)
Teşekkür ederim 6 ay kalacağınızı varsayarak diyorum(idatadan randevu alırken bunu belirleyen bir soru vardı) 6×934=5604 Euro,alacağınız hibe 5604 euronun yarısından fazla değil.O yüzden almanyaya gönderilmiştir.Arkadaşımın vize yazısında 'kalacağı süre boyunca her ay 600 Euro alacak 'diyordu o da 6 ay kalacak(kabul mektubu 6 ay) 3600 euro ediyor.Hibe yarısından fazlasını karşılıyor.

Umarım anlatabilmişimdir biraz karışıklık oldu.Ben de İstanbul başkonsolosluğundan başvurdum ama ne bana ne arkadşaıma sessizlik süresi başladı diye mail gelmedi,merakımdan soruyorum hangi mail adresinden mail geldiğini ve ne yazdığını tam olarak paylaşabilir misiniz

elifserce66

Mesaj gönderen elifserce66 » Pzr Mar 05, 2023 12:26 pm

beyaz23 yazdı: Pzr Mar 05, 2023 9:27 am Teşekkür ederim 6 ay kalacağınızı varsayarak diyorum(idatadan randevu alırken bunu belirleyen bir soru vardı) 6×934=5604 Euro,alacağınız hibe 5604 euronun yarısından fazla değil.O yüzden almanyaya gönderilmiştir.Arkadaşımın vize yazısında 'kalacağı süre boyunca her ay 600 Euro alacak 'diyordu o da 6 ay kalacak(kabul mektubu 6 ay) 3600 euro ediyor.Hibe yarısından fazlasını karşılıyor.

Umarım anlatabilmişimdir biraz karışıklık oldu.Ben de İstanbul başkonsolosluğundan başvurdum ama ne bana ne arkadşaıma sessizlik süresi başladı diye mail gelmedi,merakımdan soruyorum hangi mail adresinden mail geldiğini ve ne yazdığını tam olarak paylaşabilir misiniz
Merhaba tekrardan çok teşekkürler harika anlatmışsınız :) visa-national@ista.auswaertiges-amt.de mail adresinden şöyle bir mail geldi kusura bakmayın çeviremedim. Bu arada siz sessizlik sürenizin başladığını nasıl öğrendiniz çünkü ben onlara bi evrakımla ilgili mail attığım için mailime böyle geri dönüş yapmışlardı.Bide sessizik süresinin 23 gün olması zorunlu mu yani insaflarına kalarak süreyi kısaltabilirler mi acaba?

Sehr geehrte Damen und Herren,

wir haben Ihre E-Mail erhalten und möchten Ihnen versichern, dass Ihr Antrag aktuell bearbeitet wird. Wir bitten Sie um Geduld. Von Ihrer Seite ist aktuell nichts zu unternehmen. Die folgenden Informationen erhalten Sie zum besseren Verständnis des Verfahrensablaufs.

Beteiligung der Ausländerbehörde

Wir haben Ihren Antrag an die Ausländerbehörde an Ihrem geplanten Wohnort in Deutschland im sogenannten „Schweigefristverfahren“ weitergeleitet. Die Beteiligung der Ausländerbehörde ist gesetzlich vorgeschrieben. Bevor wir über Ihren Antrag entscheiden, müssen wir die Stellungnahme der Ausländerbehörde abwarten.
Sollte sich die Ausländerbehörde innerhalb der gesetzlichen Frist von drei Wochen und zwei Tagen nicht aktiv zurückmelden, erklärt sie stillschweigend ihre Zustimmung (Schweigefrist).
Erfahrungsgemäß dauert die Bearbeitung von Anträgen zu Studienzwecken mindestens vier Wochen. Im Einzelfall kann die Bearbeitung kürzer sein. Sie kann aber auch länger dauern, wenn die Prüfung ergibt, dass wir weitere Informationen oder zusätzliche Unterlagen benötigen. Sollte die Ausländerbehörde die Schweigefrist unterbrechen, verlängert sich die Bearbeitungsdauer.

Falls wir innerhalb der üblichen Bearbeitungszeiten keine Rückmeldung von der Ausländerbehörde erhalten, erinnern wir die Ausländerbehörde selbständig an die fehlende Rückmeldung.

Die nächsten Schritte
Wir bitten Sie um Geduld. Von Ihrer Seite ist aktuell nichts zu tun.
Falls wir zu Ihrem Antrag weitere Unterlagen oder Informationen benötigen, melden wir uns ausdrücklich bei Ihnen unter den Kontaktdaten, die Sie im Antrag genannt haben.

Ihr Reisepass

Sobald Ihr Antrag entschieden wurde, erhalten Sie Ihren Reisepass auf dem von Ihnen gewünschten Weg zurück. Wenn Sie eine persönliche Abholung in der Visastelle wünschen, teilen Sie uns dies bitte ausdrücklich mit.

Falls Sie zwischenzeitlich Ihren Reisepass benötigen: Sie können ihn während unserer Öffnungszeiten abholen (Montag, Dienstag, Donnerstag: 07:15 – 11.00 Uhr sowie 13.00 – 15.00 Uhr, Mittwoch, Freitag: 07.15 – 11.00 Uhr, geschlossen am Wochenende und an Feiertagen). Bitte halten Sie Ihren Ausweis zur Identitätskontrolle bereit. Kein Termin notwendig! Sollten Sie jemanden mit der Abholung beauftragen wollen, so muss diese Person einen eigenen Ausweis und eine schriftliche Vollmacht von Ihnen vorlegen. Für die Rückgabe Ihres Reisepasses ist keine Vollmacht notwendig. Bitte beachten Sie unsere Öffnungszeiten.

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Pzr Mar 05, 2023 12:39 pm

elifserce66 yazdı: Pzr Mar 05, 2023 12:26 pm Merhaba tekrardan çok teşekkürler harika anlatmışsınız :) visa-national@ista.auswaertiges-amt.de mail adresinden şöyle bir mail geldi kusura bakmayın çeviremedim. Bu arada siz sessizlik sürenizin başladığını nasıl öğrendiniz çünkü ben onlara bi evrakımla ilgili mail attığım için mailime böyle geri dönüş yapmışlardı.Bide sessizik süresinin 23 gün olması zorunlu mu yani insaflarına kalarak süreyi kısaltabilirler mi acaba?

Sehr geehrte Damen und Herren,

wir haben Ihre E-Mail erhalten und möchten Ihnen versichern, dass Ihr Antrag aktuell bearbeitet wird. Wir bitten Sie um Geduld. Von Ihrer Seite ist aktuell nichts zu unternehmen. Die folgenden Informationen erhalten Sie zum besseren Verständnis des Verfahrensablaufs.

Beteiligung der Ausländerbehörde

Wir haben Ihren Antrag an die Ausländerbehörde an Ihrem geplanten Wohnort in Deutschland im sogenannten „Schweigefristverfahren“ weitergeleitet. Die Beteiligung der Ausländerbehörde ist gesetzlich vorgeschrieben. Bevor wir über Ihren Antrag entscheiden, müssen wir die Stellungnahme der Ausländerbehörde abwarten.
Sollte sich die Ausländerbehörde innerhalb der gesetzlichen Frist von drei Wochen und zwei Tagen nicht aktiv zurückmelden, erklärt sie stillschweigend ihre Zustimmung (Schweigefrist).
Erfahrungsgemäß dauert die Bearbeitung von Anträgen zu Studienzwecken mindestens vier Wochen. Im Einzelfall kann die Bearbeitung kürzer sein. Sie kann aber auch länger dauern, wenn die Prüfung ergibt, dass wir weitere Informationen oder zusätzliche Unterlagen benötigen. Sollte die Ausländerbehörde die Schweigefrist unterbrechen, verlängert sich die Bearbeitungsdauer.

Falls wir innerhalb der üblichen Bearbeitungszeiten keine Rückmeldung von der Ausländerbehörde erhalten, erinnern wir die Ausländerbehörde selbständig an die fehlende Rückmeldung.

Die nächsten Schritte
Wir bitten Sie um Geduld. Von Ihrer Seite ist aktuell nichts zu tun.
Falls wir zu Ihrem Antrag weitere Unterlagen oder Informationen benötigen, melden wir uns ausdrücklich bei Ihnen unter den Kontaktdaten, die Sie im Antrag genannt haben.

Ihr Reisepass

Sobald Ihr Antrag entschieden wurde, erhalten Sie Ihren Reisepass auf dem von Ihnen gewünschten Weg zurück. Wenn Sie eine persönliche Abholung in der Visastelle wünschen, teilen Sie uns dies bitte ausdrücklich mit.

Falls Sie zwischenzeitlich Ihren Reisepass benötigen: Sie können ihn während unserer Öffnungszeiten abholen (Montag, Dienstag, Donnerstag: 07:15 – 11.00 Uhr sowie 13.00 – 15.00 Uhr, Mittwoch, Freitag: 07.15 – 11.00 Uhr, geschlossen am Wochenende und an Feiertagen). Bitte halten Sie Ihren Ausweis zur Identitätskontrolle bereit. Kein Termin notwendig! Sollten Sie jemanden mit der Abholung beauftragen wollen, so muss diese Person einen eigenen Ausweis und eine schriftliche Vollmacht von Ihnen vorlegen. Für die Rückgabe Ihres Reisepasses ist keine Vollmacht notwendig. Bitte beachten Sie unsere Öffnungszeiten.
Teşekkür ederim bilgilendirme için,ben başvurduğumdan 2 hafta sonra mail atmıştım belirttiğiniz adrese tamamen durum ne diye bana yabancılar dairesinde olduğunu söylediler aynen size gelen bu maili bana da attılar cevap olarak sonra ben yabancılsr dairesine mail attım 23 gün beklemen gerekiyor ,konsolosluğunuz sessizlik süresini tercih etti dedi.
Ben de 23 gün sürenin ne zaman biteceğini sordum.30.01 de talebinizi aldık 22.02 de bitecek dediler.

elifserce66

Mesaj gönderen elifserce66 » Pzr Mar 05, 2023 12:54 pm

beyaz23 yazdı: Pzr Mar 05, 2023 12:39 pm Teşekkür ederim bilgilendirme için,ben başvurduğumdan 2 hafta sonra mail atmıştım belirttiğiniz adrese tamamen durum ne diye bana yabancılar dairesinde olduğunu söylediler aynen size gelen bu maili bana da attılar cevap olarak sonra ben yabancılsr dairesine mail attım 23 gün beklemen gerekiyor ,konsolosluğunuz sessizlik süresini tercih etti dedi.
Ben de 23 gün sürenin ne zaman biteceğini sordum.30.01 de talebinizi aldık 22.02 de bitecek dediler.
çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için çok aydınlatıcı oldu benim için de

berkayygemici

Mesaj gönderen berkayygemici » Prş Mar 09, 2023 11:54 am

Merhabalar,
31.01 de yaptığım başvurudaki belgelerim hala elime ulaşmadı. Aldığım mailde şöyle yazıyordu:
Guten Tag,

die digitale Visa-Anfrage wurde am 03.02.2023 im System gesendet.
Die Stadt Braunschweig ist die zuständige Ausländerbehörde.

Die originalen Papierunterlagen wurden am 21.02.2023 an die Ausländerbehörde weitergeleitet.

Dort wird der Antrag bearbeitet.

Bei Rückfragen wenden Sie sich bitte an die Ausländerbehörde.

Bei einem Antrag für ein Visum, das zu einem längerfristigen Aufenthalt berechtigt, muss mit einer mehrmonatigen Bearbeitungszeit gerechnet werden.

Mit freundlichen Grüßen / Yours sincerely
Bu durumda benim sessizlik sürem dijital belgelerin ulaştığı 3.02'de mi başladı? Yoksa kağıt belgelerin ulaştığı 21.02'de mi başladı?

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Prş Mar 09, 2023 12:38 pm

berkayygemici yazdı: Prş Mar 09, 2023 11:54 am Merhabalar,
31.01 de yaptığım başvurudaki belgelerim hala elime ulaşmadı. Aldığım mailde şöyle yazıyordu:
Bu durumda benim sessizlik sürem dijital belgelerin ulaştığı 3.02'de mi başladı? Yoksa kağıt belgelerin ulaştığı 21.02'de mi başladı?
merhaba dijitaldir çünkü ben 27ocakta başvurdum 30 ocakta dijital olarak iletildi sessizlik sürem başladı 22 şubatta bitti 28 şubatta vizem geldi

berkayygemici

Mesaj gönderen berkayygemici » Prş Mar 09, 2023 1:01 pm

beyaz23 yazdı: Prş Mar 09, 2023 12:38 pm merhaba dijitaldir çünkü ben 27ocakta başvurdum 30 ocakta dijital olarak iletildi sessizlik sürem başladı 22 şubatta bitti 28 şubatta vizem geldi
cevabın için teşekkürler, 30 Ocakta başladığını yine kendileri mi söyledi? Veya senin kağıt belgelerin ne zaman ulaştı herhangi bir bilgin var mı? Belki dijital iletimden kısa bir süre sonra ulaşmıştır ellerine.

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Prş Mar 09, 2023 3:29 pm

berkayygemici yazdı: Prş Mar 09, 2023 1:01 pm cevabın için teşekkürler, 30 Ocakta başladığını yine kendileri mi söyledi? Veya senin kağıt belgelerin ne zaman ulaştı herhangi bir bilgin var mı? Belki dijital iletimden kısa bir süre sonra ulaşmıştır ellerine.
kağıt belgelerle ilgili herhangi bir bilgim yok.30 ocakta başladığını yabancılar dairesi söyledi

berkayygemici

Mesaj gönderen berkayygemici » Pzr Mar 12, 2023 1:22 pm

beyaz23 yazdı: Prş Mar 09, 2023 3:29 pm kağıt belgelerle ilgili herhangi bir bilgim yok.30 ocakta başladığını yabancılar dairesi söyledi
Rica etsem müsait olduğunda 30 Ocakta başladığını gösteren maili buraya atabilir misin? Çünkü benim sessizlik sürem 15 gündür dolmuş durumda bu mantığa göre. Neden gelmedi ben de anlamadım hala.

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Pzr Mar 12, 2023 6:43 pm

berkayygemici yazdı: Pzr Mar 12, 2023 1:22 pm Rica etsem müsait olduğunda 30 Ocakta başladığını gösteren maili buraya atabilir misin? Çünkü benim sessizlik sürem 15 gündür dolmuş durumda bu mantığa göre. Neden gelmedi ben de anlamadım hala.
Sehr geehrter Herr Aydemir,

ihr Antrag ist bei uns am 30.01. eingegangen.

Sessizlik sürem bittiğinde konsolosluğa 4 5 mail atmıştım

cigdemcyt

Mesaj gönderen cigdemcyt » Sal Mar 14, 2023 5:03 pm

beyaz23 yazdı: Pzr Mar 12, 2023 6:43 pm Sehr geehrter Herr Aydemir,

ihr Antrag ist bei uns am 30.01. eingegangen.

Sessizlik sürem bittiğinde konsolosluğa 4 5 mail atmıştım
Ben bugün aradığımda bana sessizlik süresinin 3 hafta artı 2 gün olduğu söylendi ben de aynı şekilde bekliyorum iki tam 15 gündür ama durum bu şekilde size kim 15 gün olduğunu söyledi