Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Tuğçe

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Tuğçe » Cum Mar 10, 2023 12:53 pm

Arkadaşlar merhaba
Ben master başvurusu yaptım fakat kabul belgem daha gelmedi, dolayısıyla vize işlemlerini de yaz dönemine kadar yetiştiremiycem. Daha önce vizesi okul açılana kadar gelmeyen oldu mu? Okula aynı dönem içinde kaybolup başlayabiliriz mi?

OnurcanYalcin

Mesaj gönderen OnurcanYalcin » Cum Mar 10, 2023 1:28 pm

SimgeOenk_1 yazdı: Cum Mar 10, 2023 11:44 am Ya Ausländerbehörde onaylamazsa? Bir bahane bulursa bir gerekçe sunması gerekiyor ama değil mi?
Eksik belge olursa talep ediyorlar eğer vize reddedilirse hangi maddeden, gerekçeden reddedildiğinizin yazılı olduğu bir kağıt pasaportunuz ile gönderiliyor ve itiraz hakkı sunuluyor. Belgeleriniz tamsa ve herhangi bir sıkıntı yoksa rahat olun biraz bekliyorsunuz ama olumlu sonuçlanıyor. Umarım en kısa zamanda olumlu geri dönüş alırsınız.

feratkyn

Mesaj gönderen feratkyn » Cum Mar 10, 2023 3:37 pm

Gamzee yazdı: Prş Mar 09, 2023 7:27 pm Master için vizede gerekli bir evrak değil lise diploması. Üniversite diploma ve not dökümü yeterli. Ben hiç götüren dahi duymamıştım evrak listesinde olmadığı için. Sorun yaşamazsınız içiniz rahat olsun
çok teşekkür ediyorum :)

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Cum Mar 10, 2023 3:45 pm

140.gunumdeyim hâlâ bir ses seda yok konsolosluktan . Yabancılar şubesi en geç kaç ayda bir sonuca varmak zorunda bilgisi olan var mı?

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Cum Mar 10, 2023 4:00 pm

Özgür123 yazdı: Cum Mar 10, 2023 3:45 pm 140.gunumdeyim hâlâ bir ses seda yok konsolosluktan . Yabancılar şubesi en geç kaç ayda bir sonuca varmak zorunda bilgisi olan var mı?
Merhaba benim de 120. Sizle konusmustuk ama hangi konsolosluktu sizinki hatirlamiyorum. Hic aradiniz mi konsolislugu ? Ben istanbulu aradim bugun bekliyoruz dediler bende bu adamlar 3-4 ay cevap vermezlerse ne olacak peki dedim hayir biz zaten bildirim gibi birsey gonderiyoruz basvuru sahibi bekliyoruz cevap verin gibi dedi bence haftaya tekrar arayin dedi kapatti.

irem0

Mesaj gönderen irem0 » Cum Mar 10, 2023 4:28 pm

irem0 yazdı: Pzt Mar 06, 2023 1:12 pm 36F İstanbul Ulusal Vize
Randevu tarihi : 18.01.2023
Eksik evrak gönderimi : 27.01.2023
Pasaport geliş: ?
Güncelleme
Arkadaşlar merhaba
Ups kargo mesajı : 09.03.2023
Pasaport geliş : 10.03.2023
Vizem bugün geldi arkadaşlar 6 aylık vermişler. Sprachkurs/Studium olarak
Gidiş tarihi: 20.03.2023

berhem

Mesaj gönderen berhem » Cum Mar 10, 2023 5:24 pm

GolDer yazdı: Prş Mar 02, 2023 6:29 pm Herkese selamlar. 2 kez başvuru yaptım, ilk başvurum red edildi ama 2. başvurum kabul edildi. Bu süreç ile ilgi net bir bilgi bulmakta zorlanıyoruz bu yüzden yaptıklarımı anlatarak en azından bir fikir sahibi olmanızı sağlayacağım.
1. BAŞVURU
Başvuru yeri : Ankara / 36F (Şartlı kabul / Eğitim dili Almanca / Yüksek Lisans / Frankfurt)
Randevu Talebi : 26 Haziran 2022
Randevu Atama : 19 Temmuz 2022
Randevu Günü : 15 Ağustos 2022
Pasaport Geliş : 13 Eylül 2022 (Red Edildi.)
2. BAŞVURU
Başvuru yeri : Ankara / 36F (Şartlı kabul / Eğitim dili Almanca / Yüksek Lisans / Frankfurt)
Randevu Talebi : 21.11.2022
Randevu Atama: 13.12.2022
Randevu Günü : 28.12.2022
Dil belgesi yetişmediği için 24.12.2022 tarihinde erteledim.
Randevu Atama : 17.01.2023
Randevu Günü : 30.01.2023
Pasaport Geliş : 02.03.2023 (Kabul Edildi.)
İlk başvurumda karşımdaki kişi benimle Türkçe konuştu ancak bir kağıt verdi vize soruları yani, bunu yazarak Almanca ve ya İngilizce cevaplamamı istedi. Bende İngilizce cevapladım. Daha sonra dil belgemi sordu dedim benim dil belgem yok şartlı kabul aldım kurs kaydım var orada başlayacağım kursa diye. Pasaport geldiğinde dil belgem olmadığı için reddedildiğimi gördüm ve bana neden başlangıç seviyesinde dil öğrenmedin diye neden belirtmişlerdi bir de yüksek lisans belgesi olmasına rağmen normal lisans diye anlamışlar. Bende itiraz etmek yerine dil belgesi alıp tekrar başvuru yapmak istedim. İtiraz yapsam dil belgesini yine sorun ederler dedim. Şunu belirtmek isterim ki bu işin kesinlikle bir standartı yok çünkü dil belgesi olmadan Ankara' dan ve İstanbul' dan başvuru yapıp giden çok tandığım oldu hemde görüşmeyi ne İngilizce ne de Almanca gerçekleştirmeyenler vardı bu yüzden ilk başvuruda dile önem vermedim. Ayrıca 35 yaşında olan var 25 yaşında olan var gidenlerin arasında kısaca kesinlikle bir standart yok. ÖSD A2 sınavına girdim 75 puan alarak geçtim. 2. görüşmede tekrardan o kağıtlardan verildi 9 adet soru hepsini Almanca cevapladım ve sizlere tavsiyem düzeyiniz ne olursa olsun sorulacak max 15-16 soru var bunlar bu forumda mevcut youtube da videolar var bulun o soruları ve güzel bir Almanca ile cevaplayın zaten yazılmış soruların hepsi daha fazla kalabalık yapmama gerek yok. Güzel derken basit cümleler değil bağlaçlar kullanın nedenleriyle cevaplayın aslında 1. cümle yeterli ama siz 2-3 cümle yazın en az. Ankara 'da sözlü olmuyor yazılı oluyor genellikle sözlü olma ihtimali karşı ister öğrenin ister ezberleyin.
Banka ve sigorta işini fintibadan yaptım.
Kalacak yer olarak akrabalarımın yanında kalacağımı belirttim ve yazılı bir dilekçe yazdırdım kuzenime izin veriyorum evet bu kişi burada kalacak anlamında ve imzalattım onu teslim ettim.
Kursum 25 Nisanda ama ben 15 Mart planlanan gidiş tarihi diye yazdım fakat bana erken verdiler, vizem aktif şuanda. 3 aylık geldi oraya gidince uzatacağım normal bir prosedür yani bu.
Çıkar dediğimiz çıkmayabiliyor, çıkmaz dediğimiz çıkabiliyor kısaca tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim, hazırlayabileceğiniz en iyi dosyayı hazırlayın dil belgesini A1 bile olsa alın bence. (Ankara 'dan belgesiz gideni de gördüm A1 ile gideni de benim gibi A2 ile de B1 ile de ve hepsi yakın zamanda)
Benim pasaportum ilki 30. gün, ikincisi 32. gün geldi, bunun belli bir şeyi yok dosyanız her şeyiyle tam ise genelde zamanında geliyor olumlu ya da olumsuz ancak çevremde hiç normal süreden çok fazla bekleyipte red alan görmedim, denk gelmedim bekleyen varsa uzun süredir belki için bir su serpilir umarımda hiç denk gelmem. Benim bildiklerim bunlar eş durumum felan da yok. Bunların dışında bir sorunuz varsa yardımcı olamam bildiklerim ve tecrübe ettiklerim bunlar boş yere forumu işgal etmek istemiyorum ama herhangi bir konuyu nasıl yaptığımı merak edenler özelden mesaj atabilir yardımcı olurum. Daha önce burada paylaşım yapanlara teşekkür ederim umarım söylediklerim sizlere yardımcı olur. Her şey gönlünüzce olsun :)
öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,
Kalacak yer olarak, dilekçe imzalatıp verdim demişsiniz. Bende kalacak yer olarak arkadaşın adresini yazacağım fakat nasıl bir belge vereceğimizi bilmiyoruz. Dilekçe demişsiniz oradan ıslak imzalı dilekçeyi nasıl gönderecek? Bu konuda yardımcı olursanız çok iyi olur.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Cum Mar 10, 2023 6:00 pm

Ceydak yazdı: Cum Mar 10, 2023 4:00 pm Merhaba benim de 120. Sizle konusmustuk ama hangi konsolosluktu sizinki hatirlamiyorum. Hic aradiniz mi konsolislugu ? Ben istanbulu aradim bugun bekliyoruz dediler bende bu adamlar 3-4 ay cevap vermezlerse ne olacak peki dedim hayir biz zaten bildirim gibi birsey gonderiyoruz basvuru sahibi bekliyoruz cevap verin gibi dedi bence haftaya tekrar arayin dedi kapatti.
Merhaba ben hep mail gönderdim ama bu sefer maillere de cevap verilmiyor.Pazartesi ilk isim konsolosluğu aramak olacak .Insanlari bu kadar bekletmeleri hiç doğru değil .Eksik belge varsa onu söylesinler gönderelim.Hic bir sebep yokken kurs tarihlerimizi de bile bile bu kadar sessiz olmaları insanı çıldırtiyor .Umarım gelecek hafta güzel haberler alırız .

Wert

Mesaj gönderen Wert » Cum Mar 10, 2023 6:46 pm

Çok sevindim.😍
Hayırlı olsun.
Hangi şehir ve kurs başlangıç tarihiniz ne zaman idi?
Benim kızım tarihleri ile çok yakın,
İnşallah bize de en yakın zamanda gelir.

36F İzmir Ulusal Vize
Randevu tarihi : 19.01.2023
Eksik evrak gönderimi : 23.01.2023
En son Wert tarafından Cum Mar 10, 2023 6:50 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

berhem

Mesaj gönderen berhem » Cum Mar 10, 2023 6:48 pm

HankMoodyy yazdı: Pzr Şub 19, 2023 3:04 am İstanbul Alman Başkonsolosluğu 36/F

İdata Randevu Başvuru: 22 Eylül 2022
Randevu Atanış Tarihi: 31 Kasım 2022
Randevu Tarihi: 4 Aralık 2022
Randevu Erteleme Sonrası Verilen Tarih: 28 Aralık 2022 11.35
Eksik Evrak Talebi: 9 Ocak 08/02/2023 e kadar vermem istendi 7 Şubatta tekrar ek süre istedim ve 1 ay daha verdiler bu konuda size zaman veriyorlar.
Eksik Evrak Veriş: 9 Şubat 2023
Pasaport Geliş: 17 Şubat 2023
Bu sürede güncellenen sigorta ve dil kursu tarihleri isteniyor. Dİl kursuna göre vizeyi yetiştiriyorlar. Vizenizide Sağlık sigortasına göre başlatıyorlar.

Öncelikle umarım herkesin emekleri ve çabaları boşa gitmez. Gerçekten çilekeş bir iş. Sabır, mental maddi olarak baya çöküyor insan. Ama o UPS kargo paketini açtığınızda (218 TL kargo parasını da unutmadan söyleyeyim) pasaporta baktığınızda her şeye değdiğini anlıyorsunuz çok farklı bir duygu. Umarım herkesin gönlünce olur her şeyi.

Evrak listesine hiç girmiyorum tonla yazıldı bu forumda. Zaten size verilen gerekli evrak listesinden başka bir evrak götürmenize gerek yok. Sizden ne isterlerse onları götürün. Yaklaşık olarak 1 saat önceden gitmiştim, kapıda polis memuru kimlik ve isim kontrolünden sonra üstünüzü arıyorlar (maskeyi almayı unutmayın unuttuysanız hemen arka sokakta satan yer var orda sorarsınız söylerler) ve içeri alıyorlar sizi. Hemen ilerlediğinizde camın içinde bir görevli sizle konuşuyor tam hatırlamıyorum ne sorduğunu ve içeri giriyorsunuz. Kapıdan girdiğinizde sağ tarafta emanet dolabı var ve iki polis memurunun kontrolünden sonra sizi içeri alıyorlar. Arkadaşlar İstanbul adına konuşayım içerisi banka işletmesi gibi polislerden geçtikten sonra sağda ve solda birer kadın görevli var. Girdiğiniz anda eğer sıra yoksa size isminizi sorar evraklarınızı ayarlarlar. Sıra olunca sizi oturtuyorlar isimlerinizi söyleyip çağırıyorlar. Genelde samimi oluyorlar en azından bana öyle gelmişti canları isterlerse sizle muhabbet dahi ediyorlar. Heyecan ister istemez oluyor ama yapmamaya çalışın çünkü heyecanlanınca evrakları falan dosyadan çıkaramayanlar bile oluyor. Relax olun. Evrak kontrolünde kadın size soruyor anlamadığı bir şey olunca, onun dışında vize başvuru formunda gidiş tarihiniz genelde belli oluyor ama dönüş tarihi için çoğu kişi boş bırakıyor. Bende boş bırakmıştım kadın burayı doldur dedi. Almanca mı Türkçe mi diye sormuştum, hangisini biliyorsan onu yap dedi,( siz oraya almanca olacak şekilde ''bilinmiyor'' yazın sorun olmuyor) garip garip kaprisleri var sanki ne soruyoruz eğer böyle bir şey yaşarsanız moralinizi asla düşürmeyin. Etkisi yok yani. Evraklarınızı, kargo bilgilerinizi dolduruyorsunuz dosyaları pasaportun arasına yerleştiriyor sıra numarası veriyor gönderiyor sizi. Yanlış hatırlamıyorsam pasaport fotokopisi 3 tane götürün 2 tane yazıyor istenilen belgede, bazı arkadaşlarıma ve banada fotokopi çektiler. Boşuna sayfa başına 4 TL ödemeyin. Bunlar giriş kısımdı asıl olay 2 adım içeride oluyor. Tasvir edilen o camın içindeki memurlara denk geliyorsunuz. Arkadaşlar kim ne derse desin en azından ben gördüğüm dinlediğim kadarıyla; bu vize görüşmesi şans işi kadın o an iyi oluyor bazen hiç konuşası gelmiyor şansınıza yani. Ama mümkünce konuşmalara yakın oturun ne soruyorlar ne sormuyorlar diye kafanızda o an cevaplar oluşturun. Bazıları 5 yıl sonra kendinizi nerde görüyorsunuz İngilizce cevaplayın diyor. Dil sertifikanızıda bağlı. Bana baş örtülü bir memur ablamız denk gelmişti. Geçtim oturdum, merhaba merhaba faslı geçiliyor. Sonra daha samimi olmak adına maskenizi indirin dedi isterseniz. İlk sorusu ne için başvurmuştunuz dedi yüksek öğrenime hazırlık amaçlı dil kursu diye cevapladım 36 f diye ekledim sonunda. tamamdır dedi sonra evrakları alttaki dosya verme zamazingosundan aldı başladı onlara bakmaya. Arkadaşlar memur dosyaları incelerken hiç birşey sormayın bırakın incelesin dosyaları aktarsın bilgisayara. Çünkü bazı arkadaşlar heyecandan sürekli konu açmaya çalışıyor hatta bana denk gelen biri soruyor da soruyor kadın zoraki cevap veriyor gülüyor ama cevap verirken sus dermişcesine mimiklere denk geldim. Tavsiyem size soru sormadıkça konuşmayın zaten görüşme bittiğinde aklınıza takılan soru var mı diye soruyorlar orda sorarsınız. Ben vizeye çok eksik evrakla gittim dil kursu kayıt belgem bile 27 Aralık gece 11 sularında geldi. Okul kabul belgem yoktu, garantör belgem yoktu, dil sertfikam yoktu. Bomboş gittim yani. Herkes red diye bakıyordu. Okul başvurum vardı ama vpd elime geçmemişti. Üni Assisten aldığım başvuru belgesini sundum. Kadın kabule bakmadı zaten başvurunuz var mı dedi evet var dedim. Hangi üniversite diye sordu Bremen dedim tamam dedi. Garantör belgesi Almanyada yıl başı tatilleri nedeniyle aksadı. Ama yabancılar şubesiyle konuştuğum benden gerekli evrakları istediği maili sundum, durumu izah ettim. Absürt durumlarda izah edince kanıtlı bir şekilde kabul ediyorlar. Öyle not ediyorlar en azından. Sonra dil sertfikasını sordu. Sınava girdim ama geçer not alamamıştım o yüzden hiç sunmadım. Birazcık bahane söyledim. Evraklar yetişmedi, fırsat bulamadım,
girsem görüşmeye yetişmez vs. dedim. Yüzünü ekşitti olmaz gibisinden, orda her şey gitti dedim tamam kesin red. Not aldı sonra motivasyona girdi onu biraz okudu ordan türkçe sorulara başladı.( Hiç Almanca veya İngilizce sorular sormadı belge yok diye herhalde) Neden bu bölüm diye sordu ilk. Bende açıkladım, kısa şekilde. Sonra cümleyi okula ve Almanyanın olanaklarına bağladım. Toplasanız 30 40 saniye konuştum. Zaten sizi pür dikkat dinliyor ağzınızdan ne çıkarsa kafasında topluyor bilgisayara aktarıyor. Kısa ve öz tutun net cevaplar verin. Sonra okuyacağım bölümden dersleri saymamı istedi 3 tane. Saydım biraz yüzsüzlük yaptım daha saymama gerek var mı sayabilirim isterseniz dedim. Yok 3 tane yeterli dedi. Kalcak yerimi sordu, söyledim orayı hiç duymadım dedi. Köy diye dalga geçmiştim samimi geldi herhalde güldü bende korkudan güldüm. Dil kursunun nerde olduğunu haftada kaç saat olduğunu falan sordu. Yani sizi ölçüyorlar tartıyorlar. Başka da soru sormadı sonra tamamdır dedi ben işlemlerinizi başlattım yaklaşık 2 ay sürer şu an çok başvuru alıyoruz dedi. Bende tamamdır dedim. En sonunda size soruyor aklınıza takılan bir soru var mı diye.

Benim sürecim böyleydi olabildiğince kısa ve detay anlattım. İstanbulda dil kabulsüz alan ben görmedim burada. O yüzden yazayım istedim. En azından kafanızda bir şeyler oluşması adına. Bana sorucak olursanız da memur iyiyse o vizeyi alıyorsunuz. Ben biraz şanslıydım daha önce Almanya ya defalarca gir çık yapmıştım. Ve 1.derece yakınlarım Alman vatandaşı hep. Memur görüşmesinde de memur ile tek başıma kaldım polisler bile yemek molasındaydı. Kadında sıkılmışt (al git artık gibi geldi) hiç konuşmadan ses etmeden o ne derse ona uydum. Ekstra bir şey yapmadım.

Aklınıza bir şey takılırsa seve seve cevaplarım. Umarım herkesin gönlünce olur her şeyi.

Mehabalar, öncelikle paylaştığın bilgiler için teşekkürler.

Bir sorum olacaktı benim almanyada arkadaşım var ve kaldığı yerin adresini yazacağım. Fakat kanıtlamam için belge istiyorlar mı? istiyorlarsa nasıl bir belge sunmam gerek?

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Cmt Mar 11, 2023 12:39 pm

Wert yazdı: Cum Mar 10, 2023 6:46 pm Çok sevindim.😍
Hayırlı olsun.
Hangi şehir ve kurs başlangıç tarihiniz ne zaman idi?
Benim kızım tarihleri ile çok yakın,
İnşallah bize de en yakın zamanda gelir.

36F İzmir Ulusal Vize
Randevu tarihi : 19.01.2023
Eksik evrak gönderimi : 23.01.2023
Merhaba.Randevu talebiniz hangi tarihteydi?
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

Wert

Mesaj gönderen Wert » Cmt Mar 11, 2023 12:46 pm

Selman45 yazdı: Cmt Mar 11, 2023 12:39 pm Merhaba.Randevu talebiniz hangi tarihteydi?
01.Ağustos 2022 İzmir 36 f

ercument1903

Mesaj gönderen ercument1903 » Pzr Mar 12, 2023 12:12 am

Merhaba İstanbul 36F vizesi için 6 Mart günü başvuru yaptım konsolosluk görüşmesi gayet güzel geçti yalnız hem evrakların orijinalini aldılar (üniversite kabulü hariç) hem de sağlık sigorta başlangıç tarihi 26 Mart ve benim gitmek istediğim tarih 25 Nisan sizce bir sorun olur mu?

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Pzr Mar 12, 2023 9:49 am

ercument1903 yazdı: Pzr Mar 12, 2023 12:12 am Merhaba İstanbul 36F vizesi için 6 Mart günü başvuru yaptım konsolosluk görüşmesi gayet güzel geçti yalnız hem evrakların orijinalini aldılar (üniversite kabulü hariç) hem de sağlık sigorta başlangıç tarihi 26 Mart ve benim gitmek istediğim tarih 25 Nisan sizce bir sorun olur mu?
Dostum ikide bir böyle gereksiz sorular ile neden kafanı meşgul ediyorsun? Geçen de lise diplomamı almadılar sorun olur mu bugün de bunları kafanda kurgulamışsın. İlla sorun çıkmasını istiyorsan vizen gelene kadar her gün bir şeyleri sorun etmek üzere kafanda düşünüp kafayı yersin. Sana tavsiyem sorduğun soruları mantıklıca okumandır. Çünkü sorduğun soruların zaten kendi içinde cevapları var.

Wert

Mesaj gönderen Wert » Pzr Mar 12, 2023 12:50 pm

sid1904 yazdı: Prş Mar 02, 2023 9:38 am Arkadaşlar merhaba, az önce izmir alman konsolosluğu 36f vize görüşmemden çıktım. Çok rahat geçti . Fakat bana okuduğum bölüm, istediğim okul yada dil kursum hakkında herhangi bir soru sorulmadı. Sadece seçtiğim okul ve dil kursum farklı şehirlerdeydi bunu neden böyle tercih ettiğimi sordu. Bu normal mi ? Herhangi bir formda doldurmadım.
Vize tipi farklı olanlar form dolduruyor,
Kızım da 36 f konsolosluk görüşmesinde form doldurmadı, endişelenmenize gerek yok.

Sadece beklemek lazım, galiba…
En yakın zamanda, güzel haberleriniz olsun.

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Pzr Mar 12, 2023 2:52 pm

Wert yazdı: Cmt Mar 11, 2023 12:46 pm 01.Ağustos 2022 İzmir 36 f
Teşekkür Ederim
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

moin

Mesaj gönderen moin » Pzr Mar 12, 2023 3:05 pm

2020 sonlarında İstanbul'dan gerçekleştirdiğim ulusal vize başvuruma aynı gece atama ve 1 hafta sonrasına randevu gelmiş, toplam 3 hafta içinde vize ve pasaportumu almıştım. 1 yıl kaldıktan sonra kısa süreliğine geldim ve bu kez İzmir den başvuruyorum, anlatılanlar biraz umut kırıcı olsa da fazla takılmamak gerekli. Muhtemelen insanlar en negatif durumları genellikle paylaşıyorlar, nispeten olumlu olanları gözden kaçıyor olabilir. Bir diğer kişisel gözlemim başvuru yapılan alanın da -ulusal vize türünün - bir ölçüde etkisi olabileceği.. Bir de garip olan hergün yüzlerce kişi Almanya ulusal vizeye mi başvuruyor, nedir bu denli çözülemeyen anlamak güç..

Wert

Mesaj gönderen Wert » Pzr Mar 12, 2023 5:34 pm

abidee.yldzz yazdı: Çrş Mar 08, 2023 11:44 am İzmir Konsolosluğuna 10 gün önce mail atmıştım. Bugün dönüş yaptılar. Belgeleriniz yabancılar dairesinde dönüş yaptıklarında size iletiriz diye. (Güncel bilgi)

Sehr geehrte Frau Yildiz,

die Prüfung Ihres Antrags wurde hier vorerst abgeschlossen und zur weiteren Prüfung an die örtlich zuständige Ausländerbehörde weitergeleitet.

Wir haben keinen Einfluss auf den Prüfungsprozess der Ausländerbehörde.

Nach Erhalt einer Entscheidung der Ausländerbehörde setzen wir Sie in Kenntnis.

Mit freundlichen Grüßen / Best regards,

Zentrale Visumbearbeitung
Central Visa Processing Unit
Gönderdiğiniz maili paylaşabilir misiniz?
Almanca mı yazdınız?

moin

Mesaj gönderen moin » Pzr Mar 12, 2023 7:14 pm

ercument1903 yazdı: Pzr Mar 12, 2023 12:12 am Merhaba İstanbul 36F vizesi için 6 Mart günü başvuru yaptım konsolosluk görüşmesi gayet güzel geçti yalnız hem evrakların orijinalini aldılar (üniversite kabulü hariç) hem de sağlık sigorta başlangıç tarihi 26 Mart ve benim gitmek istediğim tarih 25 Nisan sizce bir sorun olur mu?
Merhaba, başvurunuzu ne zaman yapmıştınız randevu almak için?

moin

Mesaj gönderen moin » Pzr Mar 12, 2023 7:16 pm

irem0 yazdı: Cum Mar 10, 2023 4:28 pm Güncelleme
Arkadaşlar merhaba
Ups kargo mesajı : 09.03.2023
Pasaport geliş : 10.03.2023
Vizem bugün geldi arkadaşlar 6 aylık vermişler. Sprachkurs/Studium olarak
Gidiş tarihi: 20.03.2023
Tebrikler, gönlünüzce olur umarım herşey. Randevu için ilk başvuruyu hangi tarihte yapmıştınız?

Kilitli