Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bulentkayan

Re: V buize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen bulentkayan » Cmt Şub 18, 2023 2:42 pm

ozelozel yazdı: Çrş Şub 15, 2023 3:08 am Merhaba kurs başlangıç tarihiniz neydi acaba?
13 Şubat .

bulentkayan

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen bulentkayan » Cmt Şub 18, 2023 2:45 pm

nesibesoydan yazdı: Sal Şub 14, 2023 10:06 pm sizin adınıza çok sevindim darısı bizim başımıza :D size birkaç sorum vardı
dil sertifikanız varmıydı?
mülakat sırasında ne sordular? sözlü müydü, yazılı mıydı?
teşekkürler

İnşallah,

B1 dil sertifikam vardı. Sorular sözlü olarak soruldu.
Görüşme genel olarak şöyleydi
Almanya'da neden dil kursu almak istiyorsunuz diye sordu. Almanya’da nerede kalacaksın ? Orada Akraban varmı ? İngilizce bilgin var mı? Neden Almanya'ya gitmek istiyorsun bu soruları hepsini turkce sordu. Görüşmenin sonuna doğru yüksek lisans şartlı kabulum olduğu için bölüm derslerinden 3 tane söylememi istedi almanca ve Almanya'ya neden gitmek istiyorsun sorusunu almanca yöneltti. Görüşmem yaklaşık 20 dakika sürdü

ercument1903

Mesaj gönderen ercument1903 » Pzr Şub 19, 2023 12:53 am

Merhaba benim 6 Mart günü vize görüşmem var (36F vizesi İstanbul) 2 Mayıs günü Almanca kursu başlıyor sağlık sigortam da 26 Mart günü başlıyor sizce sağlık sigortasının günü sorun olur mu?

HankMoodyy

Mesaj gönderen HankMoodyy » Pzr Şub 19, 2023 1:24 am

ercument1903 yazdı: Pzr Şub 19, 2023 12:53 am Merhaba benim 6 Mart günü vize görüşmem var (36F vizesi İstanbul) 2 Mayıs günü Almanca kursu başlıyor sağlık sigortam da 26 Mart günü başlıyor sizce sağlık sigortasının günü sorun olur mu?
Niye olsun sadece vizenizin başlangıç tarihi sigrotanızın başlangıç tarihi olur

HankMoodyy

Mesaj gönderen HankMoodyy » Pzr Şub 19, 2023 3:04 am

İstanbul Alman Başkonsolosluğu 36/F

İdata Randevu Başvuru: 22 Eylül 2022
Randevu Atanış Tarihi: 31 Kasım 2022
Randevu Tarihi: 4 Aralık 2022
Randevu Erteleme Sonrası Verilen Tarih: 28 Aralık 2022 11.35
Eksik Evrak Talebi: 9 Ocak 08/02/2023 e kadar vermem istendi 7 Şubatta tekrar ek süre istedim ve 1 ay daha verdiler bu konuda size zaman veriyorlar.
Eksik Evrak Veriş: 9 Şubat 2023
Pasaport Geliş: 17 Şubat 2023
Bu sürede güncellenen sigorta ve dil kursu tarihleri isteniyor. Dİl kursuna göre vizeyi yetiştiriyorlar. Vizenizide Sağlık sigortasına göre başlatıyorlar.

Öncelikle umarım herkesin emekleri ve çabaları boşa gitmez. Gerçekten çilekeş bir iş. Sabır, mental maddi olarak baya çöküyor insan. Ama o UPS kargo paketini açtığınızda (218 TL kargo parasını da unutmadan söyleyeyim) pasaporta baktığınızda her şeye değdiğini anlıyorsunuz çok farklı bir duygu. Umarım herkesin gönlünce olur her şeyi.

Evrak listesine hiç girmiyorum tonla yazıldı bu forumda. Zaten size verilen gerekli evrak listesinden başka bir evrak götürmenize gerek yok. Sizden ne isterlerse onları götürün. Yaklaşık olarak 1 saat önceden gitmiştim, kapıda polis memuru kimlik ve isim kontrolünden sonra üstünüzü arıyorlar (maskeyi almayı unutmayın unuttuysanız hemen arka sokakta satan yer var orda sorarsınız söylerler) ve içeri alıyorlar sizi. Hemen ilerlediğinizde camın içinde bir görevli sizle konuşuyor tam hatırlamıyorum ne sorduğunu ve içeri giriyorsunuz. Kapıdan girdiğinizde sağ tarafta emanet dolabı var ve iki polis memurunun kontrolünden sonra sizi içeri alıyorlar. Arkadaşlar İstanbul adına konuşayım içerisi banka işletmesi gibi polislerden geçtikten sonra sağda ve solda birer kadın görevli var. Girdiğiniz anda eğer sıra yoksa size isminizi sorar evraklarınızı ayarlarlar. Sıra olunca sizi oturtuyorlar isimlerinizi söyleyip çağırıyorlar. Genelde samimi oluyorlar en azından bana öyle gelmişti canları isterlerse sizle muhabbet dahi ediyorlar. Heyecan ister istemez oluyor ama yapmamaya çalışın çünkü heyecanlanınca evrakları falan dosyadan çıkaramayanlar bile oluyor. Relax olun. Evrak kontrolünde kadın size soruyor anlamadığı bir şey olunca, onun dışında vize başvuru formunda gidiş tarihiniz genelde belli oluyor ama dönüş tarihi için çoğu kişi boş bırakıyor. Bende boş bırakmıştım kadın burayı doldur dedi. Almanca mı Türkçe mi diye sormuştum, hangisini biliyorsan onu yap dedi,( siz oraya almanca olacak şekilde ''bilinmiyor'' yazın sorun olmuyor) garip garip kaprisleri var sanki ne soruyoruz eğer böyle bir şey yaşarsanız moralinizi asla düşürmeyin. Etkisi yok yani. Evraklarınızı, kargo bilgilerinizi dolduruyorsunuz dosyaları pasaportun arasına yerleştiriyor sıra numarası veriyor gönderiyor sizi. Yanlış hatırlamıyorsam pasaport fotokopisi 3 tane götürün 2 tane yazıyor istenilen belgede, bazı arkadaşlarıma ve banada fotokopi çektiler. Boşuna sayfa başına 4 TL ödemeyin. Bunlar giriş kısımdı asıl olay 2 adım içeride oluyor. Tasvir edilen o camın içindeki memurlara denk geliyorsunuz. Arkadaşlar kim ne derse desin en azından ben gördüğüm dinlediğim kadarıyla; bu vize görüşmesi şans işi kadın o an iyi oluyor bazen hiç konuşası gelmiyor şansınıza yani. Ama mümkünce konuşmalara yakın oturun ne soruyorlar ne sormuyorlar diye kafanızda o an cevaplar oluşturun. Bazıları 5 yıl sonra kendinizi nerde görüyorsunuz İngilizce cevaplayın diyor. Dil sertifikanızıda bağlı. Bana baş örtülü bir memur ablamız denk gelmişti. Geçtim oturdum, merhaba merhaba faslı geçiliyor. Sonra daha samimi olmak adına maskenizi indirin dedi isterseniz. İlk sorusu ne için başvurmuştunuz dedi yüksek öğrenime hazırlık amaçlı dil kursu diye cevapladım 36 f diye ekledim sonunda. tamamdır dedi sonra evrakları alttaki dosya verme zamazingosundan aldı başladı onlara bakmaya. Arkadaşlar memur dosyaları incelerken hiç birşey sormayın bırakın incelesin dosyaları aktarsın bilgisayara. Çünkü bazı arkadaşlar heyecandan sürekli konu açmaya çalışıyor hatta bana denk gelen biri soruyor da soruyor kadın zoraki cevap veriyor gülüyor ama cevap verirken sus dermişcesine mimiklere denk geldim. Tavsiyem size soru sormadıkça konuşmayın zaten görüşme bittiğinde aklınıza takılan soru var mı diye soruyorlar orda sorarsınız. Ben vizeye çok eksik evrakla gittim dil kursu kayıt belgem bile 27 Aralık gece 11 sularında geldi. Okul kabul belgem yoktu, garantör belgem yoktu, dil sertfikam yoktu. Bomboş gittim yani. Herkes red diye bakıyordu. Okul başvurum vardı ama vpd elime geçmemişti. Üni Assisten aldığım başvuru belgesini sundum. Kadın kabule bakmadı zaten başvurunuz var mı dedi evet var dedim. Hangi üniversite diye sordu Bremen dedim tamam dedi. Garantör belgesi Almanyada yıl başı tatilleri nedeniyle aksadı. Ama yabancılar şubesiyle konuştuğum benden gerekli evrakları istediği maili sundum, durumu izah ettim. Absürt durumlarda izah edince kanıtlı bir şekilde kabul ediyorlar. Öyle not ediyorlar en azından. Sonra dil sertfikasını sordu. Sınava girdim ama geçer not alamamıştım o yüzden hiç sunmadım. Birazcık bahane söyledim. Evraklar yetişmedi, fırsat bulamadım,
girsem görüşmeye yetişmez vs. dedim. Yüzünü ekşitti olmaz gibisinden, orda her şey gitti dedim tamam kesin red. Not aldı sonra motivasyona girdi onu biraz okudu ordan türkçe sorulara başladı.( Hiç Almanca veya İngilizce sorular sormadı belge yok diye herhalde) Neden bu bölüm diye sordu ilk. Bende açıkladım, kısa şekilde. Sonra cümleyi okula ve Almanyanın olanaklarına bağladım. Toplasanız 30 40 saniye konuştum. Zaten sizi pür dikkat dinliyor ağzınızdan ne çıkarsa kafasında topluyor bilgisayara aktarıyor. Kısa ve öz tutun net cevaplar verin. Sonra okuyacağım bölümden dersleri saymamı istedi 3 tane. Saydım biraz yüzsüzlük yaptım daha saymama gerek var mı sayabilirim isterseniz dedim. Yok 3 tane yeterli dedi. Kalcak yerimi sordu, söyledim orayı hiç duymadım dedi. Köy diye dalga geçmiştim samimi geldi herhalde güldü bende korkudan güldüm. Dil kursunun nerde olduğunu haftada kaç saat olduğunu falan sordu. Yani sizi ölçüyorlar tartıyorlar. Başka da soru sormadı sonra tamamdır dedi ben işlemlerinizi başlattım yaklaşık 2 ay sürer şu an çok başvuru alıyoruz dedi. Bende tamamdır dedim. En sonunda size soruyor aklınıza takılan bir soru var mı diye.

Benim sürecim böyleydi olabildiğince kısa ve detay anlattım. İstanbulda dil kabulsüz alan ben görmedim burada. O yüzden yazayım istedim. En azından kafanızda bir şeyler oluşması adına. Bana sorucak olursanız da memur iyiyse o vizeyi alıyorsunuz. Ben biraz şanslıydım daha önce Almanya ya defalarca gir çık yapmıştım. Ve 1.derece yakınlarım Alman vatandaşı hep. Memur görüşmesinde de memur ile tek başıma kaldım polisler bile yemek molasındaydı. Kadında sıkılmışt (al git artık gibi geldi) hiç konuşmadan ses etmeden o ne derse ona uydum. Ekstra bir şey yapmadım.

Aklınıza bir şey takılırsa seve seve cevaplarım. Umarım herkesin gönlünce olur her şeyi.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Pzr Şub 19, 2023 3:36 am

HankMoodyy yazdı: Pzr Şub 19, 2023 3:04 am İstanbul Alman Başkonsolosluğu 36/F

Eksik Evrak Talebi: 9 Ocak 08/02/2023 e kadar vermem istendi 7 Şubatta tekrar ek süre istedim ve 1 ay daha verdiler bu konuda size zaman veriyorlar.
Bu sürede güncellenen sigorta ve dil kursu tarihleri isteniyor. Dİl kursuna göre vizeyi yetiştiriyorlar. Vizenizide Sağlık sigortasına göre başlatıyorlar.

Öncelikle umarım herkesin emekleri ve çabaları boşa gitmez. Gerçekten çilekeş bir iş. Sabır, mental maddi olarak baya çöküyor insan. Ama o UPS kargo paketini açtığınızda (218 TL kargo parasını da unutmadan söyleyeyim) pasaporta baktığınızda her şeye değdiğini anlıyorsunuz çok farklı bir duygu. Umarım herkesin gönlünce olur her şeyi.

Evrak listesine hiç girmiyorum tonla yazıldı bu forumda. Zaten size verilen gerekli evrak listesinden başka bir evrak götürmenize gerek yok. Sizden ne isterlerse onları götürün. Yaklaşık olarak 1 saat önceden gitmiştim, kapıda polis memuru kimlik ve isim kontrolünden sonra üstünüzü arıyorlar (maskeyi almayı unutmayın unuttuysanız hemen arka sokakta satan yer var orda sorarsınız söylerler) ve içeri alıyorlar sizi. Hemen ilerlediğinizde camın içinde bir görevli sizle konuşuyor tam hatırlamıyorum ne sorduğunu ve içeri giriyorsunuz. Kapıdan girdiğinizde sağ tarafta emanet dolabı var ve iki polis memurunun kontrolünden sonra sizi içeri alıyorlar. Arkadaşlar İstanbul adına konuşayım içerisi banka işletmesi gibi polislerden geçtikten sonra sağda ve solda birer kadın görevli var. Girdiğiniz anda eğer sıra yoksa size isminizi sorar evraklarınızı ayarlarlar. Sıra olunca sizi oturtuyorlar isimlerinizi söyleyip çağırıyorlar. Genelde samimi oluyorlar en azından bana öyle gelmişti canları isterlerse sizle muhabbet dahi ediyorlar. Heyecan ister istemez oluyor ama yapmamaya çalışın çünkü heyecanlanınca evrakları falan dosyadan çıkaramayanlar bile oluyor. Relax olun. Evrak kontrolünde kadın size soruyor anlamadığı bir şey olunca, onun dışında vize başvuru formunda gidiş tarihiniz genelde belli oluyor ama dönüş tarihi için çoğu kişi boş bırakıyor. Bende boş bırakmıştım kadın burayı doldur dedi. Almanca mı Türkçe mi diye sormuştum, hangisini biliyorsan onu yap dedi,( siz oraya almanca olacak şekilde ''bilinmiyor'' yazın sorun olmuyor) garip garip kaprisleri var sanki ne soruyoruz eğer böyle bir şey yaşarsanız moralinizi asla düşürmeyin. Etkisi yok yani. Evraklarınızı, kargo bilgilerinizi dolduruyorsunuz dosyaları pasaportun arasına yerleştiriyor sıra numarası veriyor gönderiyor sizi. Yanlış hatırlamıyorsam pasaport fotokopisi 3 tane götürün 2 tane yazıyor istenilen belgede, bazı arkadaşlarıma ve banada fotokopi çektiler. Boşuna sayfa başına 4 TL ödemeyin. Bunlar giriş kısımdı asıl olay 2 adım içeride oluyor. Tasvir edilen o camın içindeki memurlara denk geliyorsunuz. Arkadaşlar kim ne derse desin en azından ben gördüğüm dinlediğim kadarıyla; bu vize görüşmesi şans işi kadın o an iyi oluyor bazen hiç konuşası gelmiyor şansınıza yani. Ama mümkünce konuşmalara yakın oturun ne soruyorlar ne sormuyorlar diye kafanızda o an cevaplar oluşturun. Bazıları 5 yıl sonra kendinizi nerde görüyorsunuz İngilizce cevaplayın diyor. Dil sertifikanızıda bağlı. Bana baş örtülü bir memur ablamız denk gelmişti. Geçtim oturdum, merhaba merhaba faslı geçiliyor. Sonra daha samimi olmak adına maskenizi indirin dedi isterseniz. İlk sorusu ne için başvurmuştunuz dedi yüksek öğrenime hazırlık amaçlı dil kursu diye cevapladım 36 f diye ekledim sonunda. tamamdır dedi sonra evrakları alttaki dosya verme zamazingosundan aldı başladı onlara bakmaya. Arkadaşlar memur dosyaları incelerken hiç birşey sormayın bırakın incelesin dosyaları aktarsın bilgisayara. Çünkü bazı arkadaşlar heyecandan sürekli konu açmaya çalışıyor hatta bana denk gelen biri soruyor da soruyor kadın zoraki cevap veriyor gülüyor ama cevap verirken sus dermişcesine mimiklere denk geldim. Tavsiyem size soru sormadıkça konuşmayın zaten görüşme bittiğinde aklınıza takılan soru var mı diye soruyorlar orda sorarsınız. Ben vizeye çok eksik evrakla gittim dil kursu kayıt belgem bile 27 Aralık gece 11 sularında geldi. Okul kabul belgem yoktu, garantör belgem yoktu, dil sertfikam yoktu. Bomboş gittim yani. Herkes red diye bakıyordu. Okul başvurum vardı ama vpd elime geçmemişti. Üni Assisten aldığım başvuru belgesini sundum. Kadın kabule bakmadı zaten başvurunuz var mı dedi evet var dedim. Hangi üniversite diye sordu Bremen dedim tamam dedi. Garantör belgesi Almanyada yıl başı tatilleri nedeniyle aksadı. Ama yabancılar şubesiyle konuştuğum benden gerekli evrakları istediği maili sundum, durumu izah ettim. Absürt durumlarda izah edince kanıtlı bir şekilde kabul ediyorlar. Öyle not ediyorlar en azından. Sonra dil sertfikasını sordu. Sınava girdim ama geçer not alamamıştım o yüzden hiç sunmadım. Birazcık bahane söyledim. Evraklar yetişmedi, fırsat bulamadım,
girsem görüşmeye yetişmez vs. dedim. Yüzünü ekşitti olmaz gibisinden, orda her şey gitti dedim tamam kesin red. Not aldı sonra motivasyona girdi onu biraz okudu ordan türkçe sorulara başladı.( Hiç Almanca veya İngilizce sorular sormadı belge yok diye herhalde) Neden bu bölüm diye sordu ilk. Bende açıkladım, kısa şekilde. Sonra cümleyi okula ve Almanyanın olanaklarına bağladım. Toplasanız 30 40 saniye konuştum. Zaten sizi pür dikkat dinliyor ağzınızdan ne çıkarsa kafasında topluyor bilgisayara aktarıyor. Kısa ve öz tutun net cevaplar verin. Sonra okuyacağım bölümden dersleri saymamı istedi 3 tane. Saydım biraz yüzsüzlük yaptım daha saymama gerek var mı sayabilirim isterseniz dedim. Yok 3 tane yeterli dedi. Kalcak yerimi sordu, söyledim orayı hiç duymadım dedi. Köy diye dalga geçmiştim samimi geldi herhalde güldü bende korkudan güldüm. Dil kursunun nerde olduğunu haftada kaç saat olduğunu falan sordu. Yani sizi ölçüyorlar tartıyorlar. Başka da soru sormadı sonra tamamdır dedi ben işlemlerinizi başlattım yaklaşık 2 ay sürer şu an çok başvuru alıyoruz dedi. Bende tamamdır dedim. En sonunda size soruyor aklınıza takılan bir soru var mı diye.

Benim sürecim böyleydi olabildiğince kısa ve detay anlattım. İstanbulda dil kabulsüz alan ben görmedim burada. O yüzden yazayım istedim. En azından kafanızda bir şeyler oluşması adına. Bana sorucak olursanız da memur iyiyse o vizeyi alıyorsunuz. Ben biraz şanslıydım daha önce Almanya ya defalarca gir çık yapmıştım. Ve 1.derece yakınlarım Alman vatandaşı hep. Memur görüşmesinde de memur ile tek başıma kaldım polisler bile yemek molasındaydı. Kadında sıkılmışt (al git artık gibi geldi) hiç konuşmadan ses etmeden o ne derse ona uydum. Ekstra bir şey yapmadım.

Aklınıza bir şey takılırsa seve seve cevaplarım. Umarım herkesin gönlünce olur her şeyi.
Merhaba bende 36/F istanbuldan sertifikasiz basvurdum su asamaya kadar istenmedi sertifika benden de. Merak ettigim sey hangi sehire basvurmustunuz acaba. Benimki Duisburg ve surec cok yavas ilerliyor siz benden sonra girmissiniz ama vizeniz gelmis gerci benden kira sozlesmesi istendi o problem oldu ama yabanci daireleri mi yavas yoksa konsolosluk mu bunu anlamaya calisiyorum 🙈

HankMoodyy

Mesaj gönderen HankMoodyy » Pzr Şub 19, 2023 3:59 am

Ceydak yazdı: Pzr Şub 19, 2023 3:36 am Merhaba bende 36/F istanbuldan sertifikasiz basvurdum su asamaya kadar istenmedi sertifika benden de. Merak ettigim sey hangi sehire basvurmustunuz acaba. Benimki Duisburg ve surec cok yavas ilerliyor siz benden sonra girmissiniz ama vizeniz gelmis gerci benden kira sozlesmesi istendi o problem oldu ama yabanci daireleri mi yavas yoksa konsolosluk mu bunu anlamaya calisiyorum 🙈

Remagen diye bir ilçe mi diyim şehir mi diyim Bonn'a yakın ama. İstanbul Konsolosluğu hızlı. Yüksek ihtimal yabancılar şubesi yoğun veya yavaştır. Benim olduğum yerdeki yabancılar şubesi de baya hızlıydı hep gün içersinde maillerime dönerlerdi.

sid1904

Mesaj gönderen sid1904 » Pzr Şub 19, 2023 12:36 pm

Arkadaslar vize tahmini ne kadar surede sonuclanir 3 nisanda dil kursum var ve 2 martta vize randevum yetisirmi sizce ?

ereen92

Mesaj gönderen ereen92 » Pzr Şub 19, 2023 2:57 pm

HankMoodyy yazdı: Pzr Şub 19, 2023 3:04 am İstanbul Alman Başkonsolosluğu 36/F

Merhaba öncelikle tebrik ederim.

Benim A1 sertifikam var, A2 den itibaren kayıt göstereceğim fakat sertifikam MEB kursundan. Garantiye almak için goethe’ye de gireyim dedim kayıt yaptım fakat şansıma vize randevum sınav gününe atandığı için sınavı iptal ettim. Sizce eksik evrak olarak gösterip 1 hafta sonraki A1 sınavına girmeli miyim? En azından sınav kabul belgesi gösterebilirim vize görüşmesinde. Sizin sertifikasız kabul alma durumunuzu görünce bunu yapmaya gerek var mı diye sorguladım şuan.

HankMoodyy

Mesaj gönderen HankMoodyy » Pzr Şub 19, 2023 5:39 pm

ereen92 yazdı: Pzr Şub 19, 2023 2:57 pm Merhaba öncelikle tebrik ederim.

Benim A1 sertifikam var, A2 den itibaren kayıt göstereceğim fakat sertifikam MEB kursundan. Garantiye almak için goethe’ye de gireyim dedim kayıt yaptım fakat şansıma vize randevum sınav gününe atandığı için sınavı iptal ettim. Sizce eksik evrak olarak gösterip 1 hafta sonraki A1 sınavına girmeli miyim? En azından sınav kabul belgesi gösterebilirim vize görüşmesinde. Sizin sertifikasız kabul alma durumunuzu görünce bunu yapmaya gerek var mı diye sorguladım şuan.
Bence girin ama vizede söylemeyin. Aldığınız sertifikaları sunun anlatın durumu. Sonra A1 sınavına girip belgeyi onlar istemeden mail olarak yollayın. Ya da görüşmede sınava gireceğinizi söyleyin. Ama ben çok risk aldım ve Almanyaya giriş çıkışıma güvendim. Yani tam bilemiyorum.

sedaderin

Mesaj gönderen sedaderin » Pzr Şub 19, 2023 8:51 pm

Arkadaşlar merhaba, geçen haftalarda vizem geldi. Ancak merak ettiğim birşey var belki aydınlatacak birileri olur . Ben 36f için başvurmuştum, üniversiteden gelen şartlı kabul belgesi de sundum vize görüşmesinde ancak hiç bununla alakalı soru sorulmadı. dil kursu kaydım üzerinden soru soruldu bana. Bende uygun yanıtları verdim. vizemin üzerinde dil kursu öğrencisi yazıyor sadece. Universite eğitimim için sorun oluşturur mu bu yoksa sadece dil kursu eğitimi ile mi ilerleyebileciğim anlamına gelir ?

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Pzt Şub 20, 2023 9:06 am

erasmusistyom yazdı: Cum Şub 10, 2023 5:20 pm Evet gideceğim yerin yabancılar dairesine ve istanbul başkonsolosluğuna attım. İstanbul başknosolosluğu geri döndü ve yabancılar dairesinde olduğunu söyledi belgelerimin.
Merhaba vizeniz geldi mi

karbye

Mesaj gönderen karbye » Pzt Şub 20, 2023 9:54 am

metinmathee yazdı: Prş Şub 16, 2023 11:51 pm Arkadaşlar bugün 41F vizemi teslim aldım.

IDATA Randevu talebi: 21 Kasım
Randevu Tarihi/ Dosyaları teslim: 19 Ocak
Teslim alma: 16 Şubat
Merhabalar, benim tam 2 ay oldu 41F için evraklarımı teslim edeli. Acaba Ankara iData'dan mı başvurdunuz?

karbye

Mesaj gönderen karbye » Pzt Şub 20, 2023 9:57 am

hüseyincan yazdı: Prş Şub 16, 2023 10:07 am Merhaba, sürecimiz birebir aynı fakat benden herhangi bir belge talep edilmedi. Eksiksiz vermiştim. Bende sürecimi 3.sayfada anlattım. Vizeniz çıktığında sürecimin takibi açısından bana ulaşırsanız çok sevinirim. instagram adresim huseyincansonmez
Hüseyin Bey Merhaba,
Ben de 20 Aralık'ta Ankara iData'ya evrakları 41 f vizesi için teslim ettim. Eksik belge talep edilmedi ancak bugun başvuralı 2 ay oldu.
Ankara iData'dan mı başvurdunuz acaba?

karbye

Mesaj gönderen karbye » Pzt Şub 20, 2023 10:09 am

nhlhzl yazdı: Prş Oca 26, 2023 12:52 pm Bence bu süreçte şans işi kiminin çok çabuk oluyor kiminin uzuyor. Benim de 5 ocak ta ulaşmış belgelerim
Belgelerin ulaşma durumunu nereden sorguluyorsunuz acaba bilgi verebilir misiniz?

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Pzt Şub 20, 2023 11:49 am

karbye yazdı: Pzt Şub 20, 2023 10:09 am Belgelerin ulaşma durumunu nereden sorguluyorsunuz acaba bilgi verebilir misiniz?
visa@bva.bund.de adresine mail atmıştım ben 8 gün sonra geri dönüş yapmışlardı.

darkside32

Mesaj gönderen darkside32 » Pzt Şub 20, 2023 1:52 pm

beyaz23 yazdı: Pzt Şub 20, 2023 11:49 am visa@bva.bund.de adresine mail atmıştım ben 8 gün sonra geri dönüş yapmışlardı.
ingilizce yazsak cevap veriyorlarmı ben almanca bilmiyorum 41f master ingilizce bölüm tamamen

dagl7

Mesaj gönderen dagl7 » Pzt Şub 20, 2023 2:13 pm

İstanbul 36F
Randevu başvurusu-25 kasım
Randevu atanma tarihi-3 ocak
Randevu tarihi-31 ocak

Randevuma 2 saat erken gittim, benden önceki 3 kişinin konuşmalarını dinledim.Vize memuru hanımefendi benden önceki 3 kişiyle çok cana yakın sohbet etti şakalar yaptı, 3. Kişi recep ivedikteki eczane sahnesindeki hanıma benziyordu ve parmak okutması 20 dakika sürdü.Memur hanım yine sabırlı davrandı fakat sinirleri gerilmişti.Sıra bana geldi ne amaçla başvurdunuz deyince eğitim dedim A2’yle ne eğitimi alacaksınız dedi hafif alaycı bir tutumla.Dil kursu daha sonra üniversite eğitimi deyince tamam onu soruyorum dedi.Belgelerime baktı başvuru formundaki birkaç eksiği doldurmamı istedi sonraki sorular şu şekildeydi.

İngilizce ve almanca kendinizi tanıtır ve neden almanyaya gitmek istediğinizi anlatır mısınız?

Dil kursunuz haftada kaç saat?

Kalacağınız yerle dil kursu arası gitmek ne kadar sürüyor?

Akrabanız var mı?

Neden bu bölüm?

3 ders sayar mısınız?

Dil kursum 27 martta başlayacak, umarım yetişir vizeniz dedi teşekkür ettim iyi günler dileyip çıktım.

Kafama takılan kısım 3 hafta 2 gün sessizlik süresi prosedürü.Benim görüşmemden sonra konsolosluk kapandı vs eksik evrak vs maili gelmedi 23 şubatta vizemin kabul edildiğini mi varsaymalıyım?

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Pzt Şub 20, 2023 2:24 pm

darkside32 yazdı: Pzt Şub 20, 2023 1:52 pm ingilizce yazsak cevap veriyorlarmı ben almanca bilmiyorum 41f master ingilizce bölüm tamamen
ben hem almanca(translateden)hem ingilizce yazdım ama ingilizce dönüş yaptılar

hüseyincan
İletişim:

Mesaj gönderen hüseyincan » Pzt Şub 20, 2023 4:42 pm

karbye yazdı: Pzt Şub 20, 2023 9:57 am Hüseyin Bey Merhaba,
Ben de 20 Aralık'ta Ankara iData'ya evrakları 41 f vizesi için teslim ettim. Eksik belge talep edilmedi ancak bugun başvuralı 2 ay oldu.
Ankara iData'dan mı başvurdunuz acaba?
Yok hayır, İstanbul Alman Konsolosluğu benim

Kilitli