Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir? - YENI-

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Pzr Haz 09, 2013 6:54 pm

Bloke hesaba yatirilacak tutar sabit midir? Yani okul ucretinin de (MBA programlarinda) bu hesaba yatirilmasini istemiyorlar sanirim degil mi?

berkk

Mesaj gönderen berkk » Pzr Haz 16, 2013 3:27 pm

Eger olurda Almanyadan donmek istersek , bloke hesaptaki parayi kolaylikla cekebiliyor muyuz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 16, 2013 9:46 pm

Oturumunu kapatip bir deutsche bank subesinden geri odeme icin basvuru yapabilirsin. 3-4 hafta icerisinde geri odeme yapiliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Haz 17, 2013 1:33 am

Elbereth, sorabilirler de okulun parasini yatirma zorunlulugun oldugunu sanmiyorum. bloke hesapta istedikleri miktar yasam giderleri icin isteniyo cunku

scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Sal Haz 18, 2013 4:42 pm

selam arkadaslar

belgelerin onaylatilmasi icin konsolosluga gidilmesi gerektigi yaziyor ancak simdi isleri iDATA yonetiyor ne yapmamiz gerekiyor bu durumda? yine konsolosluga mi gidecegiz yoksa iDATA\'dan mi islem yapacagiz?

Resko

Mesaj gönderen Resko » Sal Haz 18, 2013 4:46 pm

Bildigim kadariyla konsoloslugun hukuk bolumu yapiyor bu islemi konsolosluk sitesinden telefon acip ya da maille bu randevu isini hallediyorsun ama bu isi Fahri konsoloslarda yapiyor bilgin olsun (25 Euro karsiliginda )

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 18, 2013 5:26 pm

izmir konsoloslugu egitim amacli oldugunda 3 muhre kadar ucretsiz, 3 muhurden sonra da 10 sayfaya kadar 5euro istiyodu her muhur icin sanirim. konsolosluga sorabilirsin tekrar degisiklik var mi diye.

scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Sal Haz 18, 2013 5:43 pm

istanbuldayim da hukuk bolumune mail attim randevu almam gerekiyor mu diye umarim yanitlarlar en kisa surede bir onay icin 15 20 gun sonrasina randevu verirlerse is yas :S

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 18, 2013 5:57 pm

izmirde onay almak icin randevu almaya gerek yoktu. istanbulda da olmamasi gerekir ama bi cevap gelsin bakalim.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Sal Haz 18, 2013 6:15 pm

Istanbul randevu istiyor malesef Istanbul Almanya konsoloslugunun web sitesinde her turlu soruya cevap mevcut

wallace

Mesaj gönderen wallace » Çrş Haz 19, 2013 5:02 pm

[quote]Resko tarafindan yazilan metin:

Istanbul randevu istiyor malesef Istanbul Almanya konsoloslugunun web sitesinde her turlu soruya cevap mevcut[/quote]
randevuya gerek yok daha dun yaptim islemi..
yanliz ben 11 haftalik yani yaklasik 3 aylik bir kursa gidicem ..ama ben eoru bolumunu bos biraktim evraktaki..
bu bir sorun yaratirmi? kac yatirmam gerekirdi? busaatten sonra nasil duzeltebilirim?
evraklarida dun gonderdim almanyaya :(

scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Çrş Haz 19, 2013 5:24 pm

selam idata ile gorustum

pasaportu teslim etmek istemiyorsaniz konsolosluga gittiginizde dilekce ile basvurabilirsiniz dedi

ayrica bloke hesap icin konsolosluga gitmeniz gerekir ve randevu almaniza gerek yok iceri girip belgenizi onaylatabilirsiniz dedi

bilginize

Resko

Mesaj gönderen Resko » Çrş Haz 19, 2013 5:25 pm

Ben sitenin yalancisiyim randevu olmamak guzel birsey bizi aydinlattigin icin tesekkur ederim :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 19, 2013 7:48 pm

Ben de ankaradan randevu almistim bloke hesap icin.

sway

Mesaj gönderen sway » Çrş Haz 19, 2013 7:53 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Ben de ankaradan randevu almistim bloke hesap icin.[/quote]

eren essene online basvuru yaptm. turkce karakter kullaninca tanimiyordu. soyismim Calagil. ama bn Calagil yaptim . simdi formu okuyunca pasaportunuzdaki gibi yazin diyor ne yapaym bidaha mi basvuraym

wallace

Mesaj gönderen wallace » Çrş Haz 19, 2013 10:31 pm

ben 11 haftalik yani yaklasik 3 aylik bir kursa gidicem ..ama ben eoru bolumunu bos biraktim evraktaki..
bu bir sorun yaratirmi? kac yatirmam gerekirdi? busaatten sonra nasil duzeltebilirim?
evraklarida dun gonderdim almanyaya :( (tekrar yaziyorum bilen varsa bilgilendirebilrmi beni lutfen ..durum acilde tskler)

scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Cum Haz 21, 2013 9:54 am

forumda meblag ile ilgili kisimlarda otomatik olarak 8000 kusur euro yaziyor zaten sen eger baska bir meblag yatirmak istiyorsan yanindaki bosluga bu meblagi yaziyorsun ben yanlis birsey yapmadin diye dusunuyorum acikcasi

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Cum Haz 21, 2013 5:30 pm

arkadaslar ben berlin-kreuzberg is bankasindan bloke hesap actirdim turkiyedeki is bankasi araciligiyla.

bana iban numarasi ve bitane bic no diye bisey yazdi bankadaki kadin.

simdi ben herhangi bir bankadan verilen iban numarasina 8170 euro havale hapicam(veya eft tam bilmiyorum)
ibanla parayi yatirdik dan sonra bana verilen dekontlami vizeye gidicem.
cunku benden e-mail adresi istemediler.yani e-mailime hesap dokumu yolliyamazlar prayi yatirdiktan sonra.
ben parayi yatirdiktan sonra direk bankayla irtibata gecip e-mailimi onlra soyleyip bloke sehaba para yatirdigima dair mailime hesap dokumu mu isticem?

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Cum Haz 21, 2013 5:36 pm

[quote]ulas36 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ben berlin-kreuzberg is bankasindan bloke hesap actirdim turkiyedeki is bankasi araciligiyla.

bana iban numarasi ve bitane bic no diye bisey yazdi bankadaki kadin.

simdi ben herhangi bir bankadan verilen iban numarasina 8170 euro havale hapicam(veya eft tam bilmiyorum)
ibanla parayi yatirdik dan sonra bana verilen dekontlami vizeye gidicem.
cunku benden e-mail adresi istemediler.yani e-mailime hesap dokumu yolliyamazlar prayi yatirdiktan sonra.
ben parayi yatirdiktan sonra direk bankayla irtibata gecip e-mailimi onlra soyleyip bloke sehaba para yatirdigima dair mailime hesap dokumu mu isticem?[/quote]

Evet aynen oyle yapacaksin. Banka dilekce tarzi bir seyler yazacak, sayin yetkili blablabla isimli musterimizin hesabinda bu kadar para olmakta olup her ay su kadarini cekebilecektir, gibi. O evragi basip konsolosluga vize basvurunda vereceksin.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cum Haz 21, 2013 5:51 pm

Bende Isbank AG den actim bloke hesabi parayi orada tanidigin varsa orada yatirabilirler ben oyle yaptim eger yoksa araci olan isbankasina git sana Euro hesap acsinlar ve internet bankaciligi aktif etsinler internet uzerinden doviz transferi(swif)yaparsin haval masrafi daha az olur Isbank ag evraklarini araci is bankasina ups ile kargo ile yollar gider alirsin imzalanacak yerleri isaretelerler o yerleri konsolosluk hukuk bolumunde imzalayacaksin ve onlar onay verecek ama vize gorusmesine giderken parayi transfer ettigin dekontuda isterler ben onun yuzune rezil oldum

Kilitli