Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Stuttgart Universitesi Basvuru Belgeleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cum Eki 01, 2010 12:38 pm

Selam arkadaslar ekimin 20sinde turist olarak Almanya\'ya gidiyorum insallah 3 aylik vize alacagim basvuru tarihlerinde orada oluyorum gitmeden basvuru belgelerimi hazirlamam gerek. Bunun icin sizden yardim istiyorum benim bildigim belgeler sunlar: Lise Diplomam, Dil Kursu Belgem ve Universite Sonuc Belgesi. Yalniz bu universite sonuc belgesini OSYM\'nin sitesinden ciktisini aldim eve yerlesti belgesi gonderilmiyor sadece puanlar yollaniyor o yuzden oradan cikti almak zorunda kaldim bu belgelerin hepsi Noterde tasdiklenecek mi? Birde Almancaya cevirtmem gerekiyor mu? Bunlardan baska hangi belgeler lazim? Lutfen yardim ederseniz cok sevinirim :ap simdiden tesekkurler :blu

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eki 02, 2010 11:28 am

osym sonuc belgesini osym merkezine gidip dilekce yazarak alabiliyorsun diye duymustum sitede

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Pzr Eki 03, 2010 7:17 pm

yarin hemen gidip istesem olur mu gec kalmis olamam degil mi hmmm

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Pzt Eki 11, 2010 12:13 pm

5 gun once OSYM ye dilekcemi yolladim bir haftada gelir dediler bu hafta ici bekliyorum. Baska ne gerekli bulamadim haftaya Almanya ya 3 ayligina turist olarak gidicem basvuru tarihlerinde ordayim gitmeden belgelerimin hepsini hazirlamam lazim neden kimse cevap yazmiyor lutfeen yardim edin :(( ya da sitenin icinde bu konuyla ilgili yazi varsa lutfen link yollayin ben bulamadimm :((

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Pzt Eki 11, 2010 1:22 pm

[quote]sevea tarafindan yazilan metin:
Selam arkadaslar ekimin 20sinde turist olarak Almanya\'ya gidiyorum insallah 3 aylik vize alacagim basvuru tarihlerinde orada oluyorum gitmeden basvuru belgelerimi hazirlamam gerek. Bunun icin sizden yardim istiyorum benim bildigim belgeler sunlar: Lise Diplomam, Dil Kursu Belgem ve Universite Sonuc Belgesi. Yalniz bu universite sonuc belgesini OSYM\'nin sitesinden ciktisini aldim eve yerlesti belgesi gonderilmiyor sadece puanlar yollaniyor o yuzden oradan cikti almak zorunda kaldim bu belgelerin hepsi Noterde tasdiklenecek mi? Birde Almancaya cevirtmem gerekiyor mu? Bunlardan baska hangi belgeler lazim? Lutfen yardim ederseniz cok sevinirim :ap simdiden tesekkurler :blu[/quote]

ilk basvuruda dil kursu vizesine gerek yok nihayetinde sartli kabul alacaksin galiba.

-lise diploman
-oss yerlestirildi belgesi
-lise notlarinda (olabilir)
-Turkyede uniye kayit yaptirdiysan okuldan transkip vs..
ek biseyler varsa lutfen yazin

birde eve nasil yerlesti belgesi gonderilmiyor anlamadim. degistiyse bilmiyorum ama gonderiliyor diye biliyorum.

almancaye cevirmeden notere tasdikletmen anlamasiz oluyor. sen once tercume ettir sonra tercuman ofisinin anlasmali oldugu notere git onaylat. noter\'e onaylattiktan sonra git bir renkli fotokopiciye belgelerden 4-5 takim cektir. sonra tekrar noterdeki gibi zimbala. (hem notere fazla para vermemis olursun hemde elinde bir ton evrak olur noter onayli belki Almanyada isine yarar)

ve dogru valilige apostil yaptirmaya. apostil yapan amcaya uzat muhtemelen bunlar "ney diyecek" sende durumu anlat. muhtemelen "bu kadar uniye basvurulurmu" diyecek. sende yine biseyler salla. "hepsi cok guzel uniler abi hallet gozunu seveyim" diye guler yuzle sikistir. git 1 saat sonra gel diyecek. cunku hepsini ayri ayri daktiloya takiyor vs.. 1 saat sonra gittiginde adam zafer kazanmis bir komutan edasiyla sigarasini icerken evraklari al oradan uzaklas. ardindan vali yardimcilarindan birine imzalat... merak etme hic biri renkli fotokopiyi anlamayacaktir.
allahini seven defansa gelsin

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Pzt Eki 11, 2010 1:23 pm

birde sen turist vizesi ile orada kalmayi dusunmuyorsun degil mi?
allahini seven defansa gelsin

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Pzt Eki 11, 2010 8:43 pm

hayir benim kuzenin dugunu var onlarin yanina gidiyorum gezmek icin dugun, kina, nikah, yilbasi falan filan hemde basvuru tarihlerinde orda olim diye vizem bitince geri gelicem tabiiki. Sonra okul icin vizelerimi baslaticam ins. cevaplarin icin tesekkur ederim gercekten evet yerlesti sonuclari gelmiyor ama ben dilekce gonderdim 1 haftada gelir dediler bu hafta ici bekliyorum. apostil nasil yagiliyo bilmiyorum ama onlari babam halleder ben ne gerekli olduklarini yazdim dediklerinin hepsi elimde var dil kursu belgemde var bunlarin hepsini once almancaya cevirtip sonra notere gidiyorum tek yapicak oldugum sey bu basvuru yaparkende okulun sitesinde form varmis onu indirip doldurcam degil mi :)