Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Telc C1 Hochschule sınavına nasıl hazırlandınız?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...

Uçak bileti fiyatlarına rağmen türkiyeye gidip sınava girmek

Anket Cmt Oca 28, 2023 12:05 pm tarihinde bitecek

Türkiyede gir, değer
0
Oy yok
Almanyada gir, değmez
2
100%

Toplam oy: 2

aysenur165

Telc C1 Hochschule sınavına nasıl hazırlandınız?

Mesaj gönderen aysenur165 » Cum Eyl 30, 2022 12:05 pm

Herkese merhaba,
Yaklaşık 5 ay sonra telc c1 hochschule sınavım var. Ne kadar çalışsam da hala içimde bir korku var ve bu sınava girip geçenlerden yardıma ihtiyacım var. Siz bu sınava nasıl çalıştınız hangi kaynakları kullandınız? Kesinlikle en ufak bir öneriye bile ihtiyacım var. Üşenmeden neler yaptığınızı nasıl hazırlandığınızı anlatırsanız çok mutlu olurum :) Bu arada şu an Almanyadayım ve sınava da Almanyada giricem. Sizce türkiyede girmem daha mı mantıklı? Ama uçak biletlerini hesaba katarsak Almanyanın 2 kat fiyatı oluyor sizce buna değer mi?

Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum

xxxcyn

Re: Telc C1 Hochschule sınavına nasıl hazırlandınız?

Mesaj gönderen xxxcyn » Cum Eyl 30, 2022 1:18 pm

Merhaba ben Mayıs ayında Türkiye'de sınava girdim. Kendim hazırlandım, daha önce Türkiye'de B2 kurunu bitirmiştim herhangi bir C1 kursuna gitmedim. Yaptıklarımdan kısaca bahsetmem gerekirse direkt Telc C1 Hochschule'ye yönelik kitaplar var. Onların çoğunu bitirdim (Mit Erfolg zu Telc C1 Hochschule, Prüfungstraining, Einfach zum Studium) Spotify gibi uygulamalardan bol bol podcast dinledim. Dinleme yaparken 2-3 kez dinleyerek dinlediklerimi yazmaya çalıştım, bu bana çok yardımcı oldu. Sınavda dinlerken bir şey kaçırmayı engellemek için çok iyi bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Ben yazma ve konuşmada eksiktim ve bunun farkındaydım, o yüzden diğer bölümlere çok iyi hazırlanmaya çalıştım. Yazma için youtube'da İdeal Deutsch Lernen kanalının C1 Schreiben videolarının hepsini izleyerek ben de konularla ilgili Erörtetung yazmaya çalıştım. Bunun için tavsiyemse yazdıklarını kontrol edebilecek birinin olması. Birkaç saat özel dersle bile çözülebilecek bir şey, keşke yapsam dediklerimden. Konuşma için facebook gruplarında Sprachparter*in arayanlar oluyor ya da grupta siz post oluşturup arayabilirsiniz. Belli başlı kalıplar var zaten sunum yapmak için, o kalıpları ezberledim ve birkaç konu hakkında sunum hazırlayarak çalıştım. Bu şekilde çalışarak 214 üzerinden 152 alarak geçtim.

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Cum Eyl 30, 2022 10:27 pm

xxxcyn yazdı: Cum Eyl 30, 2022 1:18 pm Merhaba ben Mayıs ayında Türkiye'de sınava girdim. Kendim hazırlandım, daha önce Türkiye'de B2 kurunu bitirmiştim herhangi bir C1 kursuna gitmedim. Yaptıklarımdan kısaca bahsetmem gerekirse direkt Telc C1 Hochschule'ye yönelik kitaplar var. Onların çoğunu bitirdim (Mit Erfolg zu Telc C1 Hochschule, Prüfungstraining, Einfach zum Studium) Spotify gibi uygulamalardan bol bol podcast dinledim. Dinleme yaparken 2-3 kez dinleyerek dinlediklerimi yazmaya çalıştım, bu bana çok yardımcı oldu. Sınavda dinlerken bir şey kaçırmayı engellemek için çok iyi bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Ben yazma ve konuşmada eksiktim ve bunun farkındaydım, o yüzden diğer bölümlere çok iyi hazırlanmaya çalıştım. Yazma için youtube'da İdeal Deutsch Lernen kanalının C1 Schreiben videolarının hepsini izleyerek ben de konularla ilgili Erörtetung yazmaya çalıştım. Bunun için tavsiyemse yazdıklarını kontrol edebilecek birinin olması. Birkaç saat özel dersle bile çözülebilecek bir şey, keşke yapsam dediklerimden. Konuşma için facebook gruplarında Sprachparter*in arayanlar oluyor ya da grupta siz post oluşturup arayabilirsiniz. Belli başlı kalıplar var zaten sunum yapmak için, o kalıpları ezberledim ve birkaç konu hakkında sunum hazırlayarak çalıştım. Bu şekilde çalışarak 214 üzerinden 152 alarak geçtim.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, ben de kendi adıma bir soru sormak istiyorum.

10 Ekim'de Goethe(Türkiye)'de kursum başlayacak. A1.1'den başlayacak ve Telc C1 Hochschule alana kadar devam edeceğim. Şu anda da kurs başlamadan önce A1'i kendim bitirdim sayılır, yaklaşık 2 aydır çalışıyorum. Sizce ne kadar sürede Telc C1 Hochschule sertifikasını alabilecek seviyeye gelirim? Teşekkürler..

(Günde ortalama 4 saat çalışıyorum)

xxxcyn

Mesaj gönderen xxxcyn » Cum Eyl 30, 2022 10:32 pm

Kesin bir bilgim yok, o yüzden benim aldığım Almanca kursları üzerinden giderek örnek verebilirim. Ben A1 kurunu atlayıp direkt A2'den başlamıştım ve sadece haftasonları gidiyordum kursa. Bu şekilde her kur 3 buçuk ay sürüyordu. Toplamda A2 + B1 + B2 10 buçuk ayda bitti. C1 içinse kursa gitmeden yaklaşık 3-4 ay çalıştım.
killfightdie yazdı: Cum Eyl 30, 2022 10:27 pm Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, ben de kendi adıma bir soru sormak istiyorum.

10 Ekim'de Goethe(Türkiye)'de kursum başlayacak. A1.1'den başlayacak ve Telc C1 Hochschule alana kadar devam edeceğim. Şu anda da kurs başlamadan önce A1'i kendim bitirdim sayılır, yaklaşık 2 aydır çalışıyorum. Sizce ne kadar sürede Telc C1 Hochschule sertifikasını alabilecek seviyeye gelirim? Teşekkürler..

(Günde ortalama 4 saat çalışıyorum)

gyyr

Mesaj gönderen gyyr » Sal Şub 07, 2023 7:55 pm

Merhaba, ben de Telc C1 Hochschule sınavına girdim, konuşmadan geçtim ama yazılı kısımda Schriftlicher Ausdruck kısmında iki sınavda da çok düşük puanlar aldım. Yazarken neye dikkat etmemiz gerekiyor, mutlaka özellikle yapılması gereken şeyler vardır bu bölüm için diye düşünüyorum. Sınavda başarılı olmuşsunuz,eğer bu kısımla ilgili önerilerinizi ve varsa dokümanlarınızı paylaşırsanız çok mutlu olurum.(YouTube’da yazmayla alakalı izlemediğim video kalmadı diyebilirim:) )

millie

Mesaj gönderen millie » Prş Şub 09, 2023 8:44 am

xxxcyn yazdı: Cum Eyl 30, 2022 10:32 pm Kesin bir bilgim yok, o yüzden benim aldığım Almanca kursları üzerinden giderek örnek verebilirim. Ben A1 kurunu atlayıp direkt A2'den başlamıştım ve sadece haftasonları gidiyordum kursa. Bu şekilde her kur 3 buçuk ay sürüyordu. Toplamda A2 + B1 + B2 10 buçuk ayda bitti. C1 içinse kursa gitmeden yaklaşık 3-4 ay çalıştım.
Selamlar, tavsiyeler için teşekkür ederim. Acaba hangi kursa gittiniz, memnun muydunuz?
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

xxxcyn

Mesaj gönderen xxxcyn » Cum Şub 10, 2023 6:48 pm

millie yazdı: Prş Şub 09, 2023 8:44 am Selamlar, tavsiyeler için teşekkür ederim. Acaba hangi kursa gittiniz, memnun muydunuz?
Kadıköy Dilko'ya gittim, bence öğretmene bağlı biraz... Ben çok şanslıydım bu konuda, öğretmenim çok iyiydi.

millie

Mesaj gönderen millie » Cmt Şub 11, 2023 1:33 am

xxxcyn yazdı: Cum Şub 10, 2023 6:48 pm Kadıköy Dilko'ya gittim, bence öğretmene bağlı biraz... Ben çok şanslıydım bu konuda, öğretmenim çok iyiydi.
Acaba ismini paylaşabilir misiniz? Ben de istanbuldayım, eğer seviyeme uygun bir sınıfta ders veriyor olursa kendisinin sınıfına dahil olabilirim.
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

xxxcyn

Mesaj gönderen xxxcyn » Cmt Şub 11, 2023 1:21 pm

millie yazdı: Cmt Şub 11, 2023 1:33 am Acaba ismini paylaşabilir misiniz? Ben de istanbuldayım, eğer seviyeme uygun bir sınıfta ders veriyor olursa kendisinin sınıfına dahil olabilirim.
Dilay Hoca, artık orada çalışmıyor diye biliyorum fakat özel ders veriyor. Instagramda deutschesprachegenies olmalı ismi