Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

En İyi Şehir ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
fireside

En İyi Şehir ?

Mesaj gönderen fireside » Cmt Şub 04, 2023 7:53 pm

Selam herkese, sizce Almanya'nın öğrenciler için en iyi şehri hangisidir ? Bu sene değil önümüzdeki sene bir sıkıntı çıkmazsa (fizik istiyorum) lisansa başlamayı umuyorum. Siz hangi üniversiteyi / hangi şehri seçerdiniz ya da seçtiniz ? Gittiğiniz yerin eksileri artıları neler? En ufak fikriniz bile olsa yazın lütfen :D

ekintzi

Re: En İyi Şehir ?

Mesaj gönderen ekintzi » Pzr Şub 05, 2023 6:40 pm

fireside yazdı: Cmt Şub 04, 2023 7:53 pm Selam herkese, sizce Almanya'nın öğrenciler için en iyi şehri hangisidir ? Bu sene değil önümüzdeki sene bir sıkıntı çıkmazsa (fizik istiyorum) lisansa başlamayı umuyorum. Siz hangi üniversiteyi / hangi şehri seçerdiniz ya da seçtiniz ? Gittiğiniz yerin eksileri artıları neler? En ufak fikriniz bile olsa yazın lütfen :D
üniversite farketmez ama berlin veya hamburg sahsen
biraz daha temiz normal insanlarla biraz daha elit sekilde yasamak istiyosan hamburg
yasadıgın yerin dagınık olması her türden insanı görmek bir sürü kültürle ic ice bir yerde yasamak istiyorsan berlin
bence.
izmir 36f
28agustos vize görüsmesi
28eylül dijital iletim
29eylül ek evrak istendi
ek evrak gönderimi 5ekim
vize gelis 26ekim
berlin/b1 goethe

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 05, 2023 9:38 pm

fireside yazdı: Cmt Şub 04, 2023 7:53 pm Selam herkese, sizce Almanya'nın öğrenciler için en iyi şehri hangisidir ? Bu sene değil önümüzdeki sene bir sıkıntı çıkmazsa (fizik istiyorum) lisansa başlamayı umuyorum. Siz hangi üniversiteyi / hangi şehri seçerdiniz ya da seçtiniz ? Gittiğiniz yerin eksileri artıları neler? En ufak fikriniz bile olsa yazın lütfen :D
Valla bence Essen Mülheim taraflari gayet iyi özellikle ulasim acisindan. Düsseldorf,köln,bonn, dortmund, cok yakin olmasa da Münster. Sehir olarak fena degil pahali da degil.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

fireside

Mesaj gönderen fireside » Pzt Şub 06, 2023 10:09 am

ekintzi yazdı: Pzr Şub 05, 2023 6:40 pm üniversite farketmez ama berlin veya hamburg sahsen
biraz daha temiz normal insanlarla biraz daha elit sekilde yasamak istiyosan hamburg
yasadıgın yerin dagınık olması her türden insanı görmek bir sürü kültürle ic ice bir yerde yasamak istiyorsan berlin
bence.
Cevap için teşekkürler. Siz neredesiniz?

fireside

Mesaj gönderen fireside » Pzt Şub 06, 2023 11:06 am

Computer_Berkay yazdı: Pzr Şub 05, 2023 9:38 pm Valla bence Essen Mülheim taraflari gayet iyi özellikle ulasim acisindan. Düsseldorf,köln,bonn, dortmund, cok yakin olmasa da Münster. Sehir olarak fena degil pahali da degil.
Yurt açısından bir sorun yaşar mıyım essende ?
Örneğin ben hhu da okuyorum, essenin yurdunda kalabilir miyim? Demek istediğim farklı bir ünide okuyup farklı bir yurtta kalabilir miyim?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Şub 06, 2023 1:41 pm

fireside yazdı: Pzt Şub 06, 2023 11:06 am Yurt açısından bir sorun yaşar mıyım essende ?
Örneğin ben hhu da okuyorum, essenin yurdunda kalabilir miyim? Demek istediğim farklı bir ünide okuyup farklı bir yurtta kalabilir miyim?
Evet bende yurtta kaldim Essen de bir süre ve benim ev arkadasim Münster da okuyordu. Essen de yurt bulmak kolay mi zor mu bilmiyom ama bana hemen cikmisti.

fireside

Mesaj gönderen fireside » Pzt Şub 06, 2023 2:08 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Şub 06, 2023 1:41 pm Evet bende yurtta kaldim Essen de bir süre ve benim ev arkadasim Münster da okuyordu. Essen de yurt bulmak kolay mi zor mu bilmiyom ama bana hemen cikmisti.
Hocam biraz kişisel olacak ama neden yurttan ayrıldınız. Bazen okuyorum yurttan ayrılıp wg ye geçenler oluyor. Bunun sebebi nedir? Yurdun imkanları kötü olduğundan vs. mi? Birde yurdun fiyatını öğrenebilir miyim?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Şub 06, 2023 2:55 pm

fireside yazdı: Pzt Şub 06, 2023 2:08 pm Hocam biraz kişisel olacak ama neden yurttan ayrıldınız. Bazen okuyorum yurttan ayrılıp wg ye geçenler oluyor. Bunun sebebi nedir? Yurdun imkanları kötü olduğundan vs. mi? Birde yurdun fiyatını öğrenebilir miyim?
Yurdun imkanlari kötü degil iyiydi bazi kisisel sorunlar ve ev arkadasimla yasadigim anlasmazliklardan wg ye gecmeyi uygun gördüm kendime. fiyat 295 euro her sey dahil idi benim zamanimda. 2 odali 2 kisilik idi benim kaldigim yer.

fireside

Mesaj gönderen fireside » Pzt Şub 06, 2023 3:12 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Şub 06, 2023 2:55 pm Yurdun imkanlari kötü degil iyiydi bazi kisisel sorunlar ve ev arkadasimla yasadigim anlasmazliklardan wg ye gecmeyi uygun gördüm kendime. fiyat 295 euro her sey dahil idi benim zamanimda. 2 odali 2 kisilik idi benim kaldigim yer.
Tamamdır. Yanıtlar için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 07, 2023 12:43 pm

Fizik bölümü icin en iyi yer KIT ama orda AB disindan gelenler 1500 euro harc ücreti ödüyorlar. Maddi, bölge ve kalite olarak Dresden veya Leipzig i tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fireside

Mesaj gönderen fireside » Sal Şub 07, 2023 1:29 pm

Physiker yazdı: Sal Şub 07, 2023 12:43 pm Fizik bölümü icin en iyi yer KIT ama orda AB disindan gelenler 1500 euro harc ücreti ödüyorlar. Maddi, bölge ve kalite olarak Dresden veya Leipzig i tavsiye ederim.
KIT'in çok zor olduğunu okuyorum, okurken çalışmam gerekeceği için daha az zorlayan bir üniversite seçmem gerekecek 3 sınav sonrası okuldan atılmak istemiyorum. Physiker hocam siz hhu mezunuydunuz sanırım. Fizik için Düsseldorfu önerir misiniz? Berlin hariç doğu almanyada okumak istemiyorum malum afd gibi nedenler. Werkstudent yapan bir öğrenci için nrw de hangi ünileri önerirsiniz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 08, 2023 12:09 pm

NRW de egitim alacaksaniz Düsseldorf u mutlaka tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fireside

Mesaj gönderen fireside » Çrş Şub 08, 2023 8:20 pm

Physiker yazdı: Çrş Şub 08, 2023 12:09 pm NRW de egitim alacaksaniz Düsseldorf u mutlaka tavsiye ederim.
Cevaplar için teşekkür ederim