Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 ve Sigorta Sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
watrik

AT11 ve Sigorta Sorunu

Mesaj gönderen watrik » Cmt Şub 04, 2023 7:03 pm

Selamlar dostlar,

Ben Ekim'den beri Almanya'dayım burada öğrenci olarak okuyorum. Buraya gelirken sigorta işini AT11 ile hallettim. AT11'im 28 Şubat'a kadar geçerli ve 28 Şubat'ta bitecek. 28 Nisan'da da 25 yaşımı doldurduğumdan dolayı en fazla 28 Nisan'a kadar son bir kez daha alabileceğim. Bu konuyla alakalı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.
  • Almanya'dayken AT11 belgesini yeniden almak/uzatmak mümkün mü yoksa Türkiye'ye gidip öyle mi almak gerekiyor?
  • Ben nasılsa birkaç ay kaldığı için uğraşmak istemediğimden TK'ya başvurdum paralı öğrenci sigortasına geçmek için. TK bana sürekli aynı şeyi söyleyen bir mektup gönderiyor, mektupta sizi sigortalayamayız, Almanya'da okusanız bile Türkiye'de sigorta sahibi olmalısınız gibi bir mesaj var. Şimdi ben ne AT11 yenileyebiliyorum ne TK'dan özel sigortaya geçebiliyorum, yakında da vizemi uzatmam gerekiyor fakat sigorta sunamıyorum yabancılar ofisine, günlerdir uğraşıyorum fakat işin içinden çıkamadım. Önerilerinize ve birikiminize ihtiyacım var. TK'dan gelen mesajı alta ekliyorum daha iyi anlaşılması için. TK'nın ofisine gittim, telefonda defalarca kez uzmanlarla konuştum ama işin içinden bir türlü çıkamadık, net bir cevap veremiyorlar. Bu yüzden buraya danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim dikkate aldığınız için.
Dear Mr Yilmaz,
We are happy that you wish to be insured with us.
Unfortunately, you cannot become a member with us. Students who only study in Germany, continue to be subject to the laws of the country they come from.
This means that even if you are studying at a university in Germany, you have to take out insurance cover in Turkey.
We wish you continued success with your studies.
If you do not agree with this notification, please see our note at the end of this letter.
Do you have any further questions? Just give us a call if there is anything we can do for you.

cain

Re: AT11 ve Sigorta Sorunu

Mesaj gönderen cain » Cmt Şub 04, 2023 7:13 pm

watrik yazdı: Cmt Şub 04, 2023 7:03 pm Selamlar dostlar,

Ben Ekim'den beri Almanya'dayım burada öğrenci olarak okuyorum. Buraya gelirken sigorta işini AT11 ile hallettim. AT11'im 28 Şubat'a kadar geçerli ve 28 Şubat'ta bitecek. 28 Nisan'da da 25 yaşımı doldurduğumdan dolayı en fazla 28 Nisan'a kadar son bir kez daha alabileceğim. Bu konuyla alakalı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.
  • Almanya'dayken AT11 belgesini yeniden almak/uzatmak mümkün mü yoksa Türkiye'ye gidip öyle mi almak gerekiyor?
  • Ben nasılsa birkaç ay kaldığı için uğraşmak istemediğimden TK'ya başvurdum paralı öğrenci sigortasına geçmek için. TK bana sürekli aynı şeyi söyleyen bir mektup gönderiyor, mektupta sizi sigortalayamayız, Almanya'da okusanız bile Türkiye'de sigorta sahibi olmalısınız gibi bir mesaj var. Şimdi ben ne AT11 yenileyebiliyorum ne TK'dan özel sigortaya geçebiliyorum, yakında da vizemi uzatmam gerekiyor fakat sigorta sunamıyorum yabancılar ofisine, günlerdir uğraşıyorum fakat işin içinden çıkamadım. Önerilerinize ve birikiminize ihtiyacım var. TK'dan gelen mesajı alta ekliyorum daha iyi anlaşılması için. TK'nın ofisine gittim, telefonda defalarca kez uzmanlarla konuştum ama işin içinden bir türlü çıkamadık, net bir cevap veremiyorlar. Bu yüzden buraya danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim dikkate aldığınız için.
Dear Mr Yilmaz,
We are happy that you wish to be insured with us.
Unfortunately, you cannot become a member with us. Students who only study in Germany, continue to be subject to the laws of the country they come from.
This means that even if you are studying at a university in Germany, you have to take out insurance cover in Turkey.
We wish you continued success with your studies.
If you do not agree with this notification, please see our note at the end of this letter.
Do you have any further questions? Just give us a call if there is anything we can do for you.
Aynı sorunum vardı 1 Nisanda AT11 süresi bitiyordu ve mayıs ayında 25 yaşımda olacağım için yeniden AT11 alamıyordum. 1 hafta önce elimde 2 aylık süresi kalmış AT11imle oturum izni başvurusuna gitmiştim ve bana 1 seneye tamamlamamı söylediler. Ben de olayı 2 Nisandan itibaren başlayacak olan bir BARMER sigortasıyla çözdüm. Yani AT11 ve gesetztliche Versicherungu uç uca ekledim. Ausländervehörde kabul etti ve 1 senelik oturum verdi.

watrik

Mesaj gönderen watrik » Cmt Şub 04, 2023 7:16 pm

cain yazdı: Cmt Şub 04, 2023 7:13 pm Aynı sorunum vardı 1 Nisanda AT11 süresi bitiyordu ve mayıs ayında 25 yaşımda olacağım için yeniden AT11 alamıyordum. 1 hafta önce elimde 2 aylık süresi kalmış AT11imle oturum izni başvurusuna gitmiştim ve bana 1 seneye tamamlamamı söylediler. Ben de olayı 2 Nisandan itibaren başlayacak olan bir BARMER sigortasıyla çözdüm. Yani AT11 ve gesetztliche Versicherungu uç uca ekledim. Ausländervehörde kabul etti ve 1 senelik oturum verdi.
Hocam yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle. BARMER tam olarak ne oluyor özel sigorta mı? TK ve AOK'dan farkı nedir?

cain

Mesaj gönderen cain » Pzr Şub 05, 2023 1:34 am

watrik yazdı: Cmt Şub 04, 2023 7:16 pm Hocam yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle. BARMER tam olarak ne oluyor özel sigorta mı? TK ve AOK'dan farkı nedir?
Devlet sigortasi, TK ve AOKdan farki yoktur