Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cum Eki 01, 2010 6:24 pm

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eki 02, 2010 3:12 am

egitimle hic bir alakasi yok.. sanirim ya o bu garantor belgesini cikaran calisanin veya yakinin bi yanlis anlasilmasi olmus.. bu sekilde de kabul edilebilir yine de bence bi kere de konsolosluga sor yoksa normalde garantorluk kagidi bu sekilde olmuyor egitim vizesi icin, bu bir firma adina yapilmis ve isci vizesi icin cikarilmis bir davetiye.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cmt Eki 02, 2010 2:24 pm

tesekkurler Physiker,
p.tesi konsolosluga gidip sormayi dusunuyorum. kiminle gorusmeliyim. vize gorusmesine gidildiginde giriste evraklari kontrol eden kisiyle mi?
ben ozellikle soylemistim, ama bi sorun olacaksa illaki oluyor iste...:help bu asamadan sonra tekrar belgeyi geri mi gondermem gerekir yenisini almak icin yoksa buna gerek yok mu?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cmt Eki 02, 2010 2:37 pm

yeni bi belge cikartmasi lazim tabikide ilk sayfalara bakarsan ornekleri gorurusun benimde paylastigim garantor belgesi var ordan bakabilirsin tam ne olduguna.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cmt Eki 02, 2010 2:51 pm

baktim Gurhan, ama ben dogru bir sekilde anlattigim halde boyle verilmis. simdi demek istedigim, yeniden cikarttirmak icin bu belgeyi geri gondermeme gerek var mi? yoksa sifirdan yenisini mi veriyorlar?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cmt Eki 02, 2010 2:58 pm

yok o belgeyi gondermenin bi anlami olmaz sen sadece burdaki o belgenin adini dogru sole ve egitim icin gelcek desin dil kursu ve yuksek ogrenimi boyunca masraflarini ben karsilicam desin bitti.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cmt Eki 02, 2010 3:07 pm

bu belge yuzunden 1 ay kaybettim, stressten sagligimin bozulmasi cabasi..
dediklerinin aynisini garantorle her konusmamizda soyledim neredeyse. ama iste dedim ya bi hata olacaksa onune gecemiyorsun..
yabancilar dairesinde artik derdini kim anlatamadi, kim anlamadi bilmiyorum. ama Physiker\'in dedigi gibi konsolosluga gidip sorucam olur derse basvururum, olmazsa da p.tesi tekrar cikarttirmasini soyleyecegim garantore.
demekki esegi bayagi bi saglam kaziga baglamak gerekiyormus..
cevaplar icin sagolun.

**simdi tekrar konustum garantorumle, dil kursu belgemle gitmisti zaten yabancilar dairesine. gorevli ne icin geliyor diye sordugunda studium demis, emin misiniz kefil olmaya diyince evet demis ve imzalamis. soylemis yani egitim icin oldugunu. be mubarek yazsana iste kagida da :@

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzt Eki 04, 2010 12:05 am

[quote]oelinsin tarafindan yazilan metin:
http://img153.imageshack.us/i/221adsz.jpg/
http://img404.imageshack.us/i/65117037.jpg/

arkadaslar garantor belgesinde bir sorun var mi? stuttgart unide dil kursuna gidicem ardindan uni basliyacak kabul belgesi var. ama ab 01.08.2010 ne demek oluyor aciklayabilirseniz sevinirim. simdiden tesekkurler.[/quote]

oelinsin\'in arkadasinda belgesi sanirim benimki gibiymis, linkler acilmiyor ama benimkinde de sadece ab 29.09.2010 yaziyor. daha sonradan oelinsin\'in durumunun ne oldugunu bilen var mi acaba? forumda baktim ama bulamadim.

ben yarin konsolosluga gidip sormayi dusunuyordum ama su an tereddutteyim. Physiker kabul de edebilirler dedi, adamlar sorun cikartmaya, eksik bulmaya yer ariyorlar zaten, acaba olacak isi de bozarmiyim. direk randevu alip vize gorusmesine gitsem nasil olur? sonucta garantorum egitim diyerek aldi bu belgeyi. kafam cok karisti. fikri olan varsa yardim edebilirse sevinirim.

aida

Mesaj gönderen aida » Pzt Eki 04, 2010 1:04 am

Benim bir sorum olacak.. Almanyaya geldigimde garantorum babamdi ama vize uzattirmaya gittigimde babanin her ay 600 euro yatirdigini kanitla bize dediler.. Ne yapacagimi bilmiyorum :S Bundan sonra garantorumu degistirsem yani almanya da calisan biri garantorum olsa neden degistiriyorsun diye sorun yaratirlar mi ??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eki 04, 2010 5:05 am

Elden veriyor digemez misin acaba ? Yani babam parami elden veriyor banka ile isim olmuyor vs..
Garantorunu degistirsen sorun olmaz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Cum Eki 08, 2010 2:43 pm

Benim de belgem bugun elime ulasti ancak kafamda dogrulugu hakkinda soru isaretleri var.

On alt tarafta belge gecerliligi kisminda 22.09.2010 seklinde bir tarih belirtilmis sadece.

Arka alt tarafta ise sadece \' nachgewiesen \' isaretli. Behordenvermerke kismi tamamen bos. Bemerkungen kisminda sunlar yaziyor:
" Krankenversicherungsnachweis muss vorgelegt werden. Studium is beabsichtigt."

Yazilanlari kendimce cevirdim fakat anlamlandiramadim. Acaba fikrinizi soyler misiniz?

marifercan

Mesaj gönderen marifercan » Cmt Eki 09, 2010 3:38 pm

benim bi sorum olcak. garantor illa ki almanyada mi olmasi gerekiyor yoksa burdan biri garantor oalbilr mi? ve garantor olursa burdan biri yine de bloke hesap acmak gerekiyor mu?

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cmt Eki 09, 2010 3:41 pm

garantor ancak almanyadan olabilir turkiyedeki garantorlukler kabul edilmiyor turkiyeden ancak bloke hesap acarak vizeye basvurabilirsin
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cmt Eki 09, 2010 3:54 pm

[quote]awesom-o tarafindan yazilan metin:
Benim de belgem bugun elime ulasti ancak kafamda dogrulugu hakkinda soru isaretleri var.

On alt tarafta belge gecerliligi kisminda 22.09.2010 seklinde bir tarih belirtilmis sadece.

Arka alt tarafta ise sadece \' nachgewiesen \' isaretli. Behordenvermerke kismi tamamen bos. Bemerkungen kisminda sunlar yaziyor:

Yazilanlari kendimce cevirdim fakat anlamlandiramadim. Acaba fikrinizi soyler misiniz?[/quote]

benim de on kisim da sadece ab 29.09.2010 yaziyor arkadaki ayni yer isaretli ama bemerkungen kismi bos. hic bir aciklama yok. diger almanca yazi hakkinda bir bilgim yok. benimkini eklemistim siteye, inceleyebilirsin.
konsolosluga sordurttum benim belgemi kabul edilir demisler. studium falan yazmiyor hemde. insAllah bi sorun cikmaz.
bilen arkadaslar cevaplar bemerkungen\'de yazan kismi. kabul edilir umarim ya sikinti yapma.

lessien

Mesaj gönderen lessien » Cmt Eki 09, 2010 4:37 pm

[quote]awesom-o tarafindan yazilan metin:

Yazilanlari kendimce cevirdim fakat anlamlandiramadim. Acaba fikrinizi soyler misiniz?[/quote]

bence dogru belge. sorun cikacagini sanmiyrm.
bana ilk gonderdikleri belge turist vizesi icin davetiyeydi ama seninkinde studium amacli diyor zaten. icini rahat tut senB)

marifercan

Mesaj gönderen marifercan » Cmt Eki 09, 2010 9:01 pm

peki garantor belgesi neden 6 ay sonra gecerli oluyor? benim ocakta giris sinavim olcak 6 ay sonra gecerliyse gec olur. ne yapmaliyim o zaman

marifercan

Mesaj gönderen marifercan » Cmt Eki 09, 2010 9:02 pm

ve bi soru daha garantor belgesini yollayan basvurdugum universiteyle ayni sehirde mi olmasi gerekeiyor?

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cmt Eki 09, 2010 9:05 pm

hayir gerekmiyor
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

marifercan

Mesaj gönderen marifercan » Cmt Eki 09, 2010 9:07 pm

6 ay beklemek?

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Eki 09, 2010 9:11 pm

6ay beklemek gibi birsey yok.Benim bildigim granator kagidi ciktaktan sonra 6 ay gecerliligi war...

Kilitli