Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oy verme+ Ikametgah sorunu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
benjamin21

Oy verme+ Ikametgah sorunu

Mesaj gönderen benjamin21 » Cmt Oca 21, 2023 4:23 pm

Arkadaşlar benim ikametgahım Türkiye'de ama almanyada oy vermek istiyorum. At11 yeniletirken sürekli sorun çıkıyor diye ikametgahımı türkiye'de bıraktım. Sgk vermiyor ikametimi almanya'ya taşırsam. Yani nasıl bir şey yapayım? Aynı sorunu yaşayanlar var mı? Oy hakkımı kullanmak istiyorum.

Kuss

Re: Oy verme+ Ikametgah sorunu

Mesaj gönderen Kuss » Sal Oca 24, 2023 1:35 am

benjamin21 yazdı: Cmt Oca 21, 2023 4:23 pm Arkadaşlar benim ikametgahım Türkiye'de ama almanyada oy vermek istiyorum. At11 yeniletirken sürekli sorun çıkıyor diye ikametgahımı türkiye'de bıraktım. Sgk vermiyor ikametimi almanya'ya taşırsam. Yani nasıl bir şey yapayım? Aynı sorunu yaşayanlar var mı? Oy hakkımı kullanmak istiyorum.
Merhaba,

Bu soruna bir cözüm olmasini cok istesem de sanirim bu sartlar altinda Türkiye'ye dönüp ikametgahinizin oldugu yerde oy kullanmaniz gerekiyor. Eger herhangi bir alternatif varsa bunu ben de cok merak ediyorum. Simdiden cok tesekkürler

Iyi günler

cain

Mesaj gönderen cain » Sal Oca 24, 2023 12:38 pm

Yeni düzenlemeyle ayrica belirtmeliyim ki, secimlerde oy kullanabilmek icin ikametinizin 3 aydan eski olmasi lazim

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Oca 24, 2023 5:13 pm

benjamin21 yazdı: Cmt Oca 21, 2023 4:23 pm Arkadaşlar benim ikametgahım Türkiye'de ama almanyada oy vermek istiyorum. At11 yeniletirken sürekli sorun çıkıyor diye ikametgahımı türkiye'de bıraktım. Sgk vermiyor ikametimi almanya'ya taşırsam. Yani nasıl bir şey yapayım? Aynı sorunu yaşayanlar var mı? Oy hakkımı kullanmak istiyorum.
Türk konsolosluguna sorabilirsiniz direk varsa mail adresi mail atin ya da yakinsa direk gidip sorun.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Prş Oca 26, 2023 2:43 am

Avukata vekalet vermem gerektigi zaman sordular. Ikametiniz Türkiye‘de gözüküyor diyor. Evet dedim degistirmeyib mezun olup ise girene kadar. Ikametim almanya‘da olursa sgk At11 vermiyor. Cidden yani oy vermek icin Tr ye bilet alacagim 1 günlük git gel..

Bide yeni ögrendim buraya vergi bildirimi yaparken tr deki gelirleri de belirtmem gerekiyormus. Bi de geriye yönelik bununla ugrasicam simdi. Türkiye benim banka bilgilerimi, henüz almanya‘da yasagimi görmediginden bilgi paylasimi yapmamis da olabilir. Yine de bildirmek lazim. Finanzamt‘a.

Computer_Berkay yazdı: Sal Oca 24, 2023 5:13 pm Türk konsolosluguna sorabilirsiniz direk varsa mail adresi mail atin ya da yakinsa direk gidip sorun.