Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum İzninin Silinmesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
overlord35

Oturum İzninin Silinmesi

Mesaj gönderen overlord35 » Pzt Oca 23, 2023 6:39 pm

Merhabalar,
Genelde çoğu kişide oturum izni ile ilgili Zusatzblatt‘ta şu tarzda bir ifade yer alır ve klasik olduğu için pek önemsenmez ;
‘Erlischt mit Beendigung oder Abbruch des Studiums.’

Fakat benimkinde ise tam olarak süre belirtilmiş ve şu şekilde yazılmış;
‘ Die Aufenthaltserlaubnis erlischt 4 Wochen nach Abbruch des Studiums in dem oben genannten Studiengang.’

Ben şu anda kayıtlı olduğum üniversitemi değiştirip başka bir şehirde bir üniversiteye devam edeceğim fakat burdaki öğrenciliğimin bitmesi ve orda tekrar kayıt olmam arasında 5 ay gibi bir boşluk olacak. Bu 5 ayda oturum iznimin normalde daha süresi olmasına rağmen yukarıdaki maddeye istinaden otomatik olarak silinebilme ihtimali var mıdır ?

Genelde söylenen ve duyduğum sadece prosedür gereği öyle bir şey yazdıkları takibini çok yapmadıkları ama direkt olarak süre belirtmeleri biraz kuşkulandırdı beni. Buna benzer bir durum yaşayan veya bir tecrübesi olanlar aktarabilirse çok memnun olurum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Oturum İzninin Silinmesi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 25, 2023 10:31 am

Diger üniversiteye kayit yaptirirken kayit sildirin sorun ortadan kalkar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
overlord35

Re: Oturum İzninin Silinmesi

Mesaj gönderen overlord35 » Çrş Oca 25, 2023 11:21 am

Physiker yazdı: Çrş Oca 25, 2023 10:31 am Diger üniversiteye kayit yaptirirken kayit sildirin sorun ortadan kalkar.
Maalesef böyle bir şansım yok şu anda bulunduğum üniversitede tekrar kayıt yenileme hakkım bulunmuyor. Bu yüzden o 5 aylık boşluk her halükarda oluşuyor.