Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dortmund-Perfekt Deutsch

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Cautha

Re: Dortmund-Perfekt Deutsch

Mesaj gönderen Cautha » Pzt Eyl 13, 2021 1:14 pm

Cezeri yazdı: Pzt Eyl 13, 2021 12:18 pm Merhabalar öncelikle herkese başarılar diliyorum. Dortmund Teknik Üniversitesi'nin kendi sayfasındaki dil kursuna baktım. -sanıyorum ki okulun dil kursu-
https://aar.blogs.asta-dortmund.de/sprachkurs/

Fakat sayfada biraz daha derine inince:
Liebe Studenten,
leider müssen wegen des Corona-Virus und der neuen Regeln der nordrhein-westfälischen Politik all unsere Deutschkurse bis inklusive

19. April 2020 ausfallen.

Bu yazıya denk geldim. Acaba siz okulun dil kursu covid nedeniyle kapalı olduğundan mı başka bir kurs arayışına girdiniz, yoksa başka bir nedeni var mıdır? (kurs kalitesi gibi)
TU Dortmund'un kendi bünyesinde bir dil kursu yoktur, bu nedenle özel bir dil kursu ile anlaştım.
Please note that TU­ Dortmund­ University­ does not­ offer­ its own preparatory­ German courses, so we have to ask you to contact a private preparatory­ language course provider.

Kaynak: https://international.tu-dortmund.de/en ... plication/

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cmt Eyl 25, 2021 3:04 pm

Respect71 yazdı: Pzr Eyl 12, 2021 2:47 pm B1 e kadar neredeyse tum kurslar ayni fakat B2 de cok fazla bir grammer konusu kalmadigi perfekt deutsch DSH ya yonelik calistiriyor. Kursun kendi kitabi var ve oradaki alistirmalar veya metinler uzerinden gidiliyor.

isteyenler icin b2 kursunun sonunda telc c1 olarak ayri bir kurs daha var.

telc e hazirlanmayi dusunenlerde icin essendaki ILES kursunu onerebilirim: https://iles-international.com/

testdaf icinse kesinlikle ruhr uni kurslari. Fakat yeni donemde dersler online mi yuz yuze mi olacak bilmiyorum.

Iyi calismalar.
Öncelikle çok teşekkür ederim, ILES'e de mail attım detaylı bilgi alabilmek için. Acaba Perfekt'in B2'de daha DSH'ya yönelik olması TELC C1'e hazırlanırken eksi bir durum oluşturuyor mu? C1'i orda alırsam TELC grubunu seçerim zaten.

Bir de acaba, bilginiz veya duyumlarınız var mı, online'da büyük bir verim farkı oluşuyor mu? Sonuçta ders canlı bir şekilde yapıldığı için bana çok fark olmaz gibi geliyor ama, bilemiyorum.

Respect71

Mesaj gönderen Respect71 » Çrş Eyl 29, 2021 11:45 am

lilas yazdı: Cmt Eyl 25, 2021 3:04 pm Öncelikle çok teşekkür ederim, ILES'e de mail attım detaylı bilgi alabilmek için. Acaba Perfekt'in B2'de daha DSH'ya yönelik olması TELC C1'e hazırlanırken eksi bir durum oluşturuyor mu? C1'i orda alırsam TELC grubunu seçerim zaten.

Bir de acaba, bilginiz veya duyumlarınız var mı, online'da büyük bir verim farkı oluşuyor mu? Sonuçta ders canlı bir şekilde yapıldığı için bana çok fark olmaz gibi geliyor ama, bilemiyorum.

Sonucta dil ogrendigimiz icin cok farkli seyler gosterilmiyor fakat C 1 sinavlari biraz daha taktik isteyen sinavlar oldugu icin DSH ve telc arasinda bence buyuk farklar var. Zaten onlari internet uzerinden ulasabilirsin. Bana kalirsa telc e gireceksen perfekt e gitme. Cunku DSH nin grafik yorumlamasi farkli, okuma bolumu icinde ayri bir grammer bolumu var o apayri. Dinleme bolumunu bile sinav hocasi elinde kagitla okuyormus oyle degisik bi sinav. Perfekt de bunlara alisiyorsun fakat telc bambaska bir sinav.

2. soruna gelecek olursak, A1 ve A2 yi Ruhr da online aldim. B1 ve B2 yi Perfektte yuz yuze aldim. C1 i ILESte online aldim. Kiyaslayacak olursam, online kurslarda verim %30 ken yuzyuzede %90 diyebilirim. Tabii kisiye gore degisir ama sinif ortaminda baskalariyla da surekli etkilesim halinde oldugun icin yuzyuze cok daha faydali. Bence ne yap ne et yuzyuze bir kursa gitmeye calis.

Iyi calismalar.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Eki 05, 2021 2:36 am

Respect71 yazdı: Çrş Eyl 29, 2021 11:45 am Sonucta dil ogrendigimiz icin cok farkli seyler gosterilmiyor fakat C 1 sinavlari biraz daha taktik isteyen sinavlar oldugu icin DSH ve telc arasinda bence buyuk farklar var. Zaten onlari internet uzerinden ulasabilirsin. Bana kalirsa telc e gireceksen perfekt e gitme. Cunku DSH nin grafik yorumlamasi farkli, okuma bolumu icinde ayri bir grammer bolumu var o apayri. Dinleme bolumunu bile sinav hocasi elinde kagitla okuyormus oyle degisik bi sinav. Perfekt de bunlara alisiyorsun fakat telc bambaska bir sinav.

2. soruna gelecek olursak, A1 ve A2 yi Ruhr da online aldim. B1 ve B2 yi Perfektte yuz yuze aldim. C1 i ILESte online aldim. Kiyaslayacak olursam, online kurslarda verim %30 ken yuzyuzede %90 diyebilirim. Tabii kisiye gore degisir ama sinif ortaminda baskalariyla da surekli etkilesim halinde oldugun icin yuzyuze cok daha faydali. Bence ne yap ne et yuzyuze bir kursa gitmeye calis.

Iyi calismalar.
Teşekkürler, ILES online kursları kaldırmış bu arada, mailde öyle yazdılar. Türkiye'deki kurslar yüz yüze olduğunda da aşırı verimsiz ve fiyat olarak Goethe'nin Almanyadaki kurslardan çok büyük bir farkı kalmadı, yarı ders saatine rağmen. Ben Türkiye'de üniversite okuduğum için dil kursuna almanyaya gelmem çok zor bu süreçte. O yüzden Almanya'dan online alayım, kursu alan diğer arkadaşlarla da tanışıp ayrıca zoomdan telegramdan falan pratik yapabiliriz diye düşünmüştüm. Hâlâ kurs arayışındayım, eğer bildiğiniz duyduğunuz bir kurs varsa söylerseniz memnun olurum

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Sal Oca 24, 2023 7:27 pm

lilas yazdı: Sal Eyl 07, 2021 7:31 pm Ben Ekim sonunda başlayacak olan B2 kursuna kaydolacağım. (Türkiye'deyim online alacağım.) Ben de henüz almadım ama konuşup deneme dersi iste mutlaka, ben de o şekilde yapacağım.
Lilas ne yaptınız başladınız mı Perfekt Deutsch kursuna.Başladıysanız görüşlerinizi paylaşırmısınız?Selamlar
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi