Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

41F: Dil Bilgisine Sahip Yüksek Lisans Öğrencileri için Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
d1yu2b

41F: Dil Bilgisine Sahip Yüksek Lisans Öğrencileri için Vize

Mesaj gönderen d1yu2b » Cum Oca 20, 2023 7:07 pm

Merhaba

Almanyada İngilizce dilinde bir üniversiteden yüksek lisans kabülü aldım. Yakın Zamanda 41F: Dil Bilgisine Sahip Yüksek Lisans Öğrencileri için İstanbulda vize başvurusunda bulunacağım. Aşağıdaki İstenilen belgelerle ilgili bazı sorularım olacaktı. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi?

1) 2 adet başvuru formu: (Bu belge kendimiz dolduruyoruz, boş kısımlar olması önem farz ediyor mu?)

2)CV (İngilizce mi olmalı Almanca mı? Ayrıca tercüman onayı vs gerekiyor mu?)

3)Motivasyon yazısı (İngilizce mi olmalı Almanca mı? Ayrıca tercüman onayı vs gerekiyor mu?

4)Lisans (Bachelor) diploması veya varsa diğer yüksekokul diplomaları (not dökümü ile birlikte) (Lisans diploması İngilizce mi olmalı Almanca mı? Ayrıca açıköğretimden 2 yıllık bir bölüm bitirmiştim onu da sunmama gerek var mı? 2 yıllık bölümün mezuniyet belgesi sunacaksam İngilizce mi olmalı Almanca mı?)

5)Türkiye’de hâlen üniversite öğrenimine devam ediyorsanız:
- Güncel öğrenci belgesi ve
- Transkript (öğrenim süresinde okunan derslerden alınan notların resmi sureti)
(Lisans düzeyinde bir bölüm okuyorum. Bu bölümün de öğrenci belgesi ve transcript belgelerini sunmam gerekiyor mu? Gerekiyorsa İngilizce mi Almanca mı olmalı ve noter onayı gerekiyor mu?)

6)Varsa okul veya üniversite öğreniminden sonraki faaliyetlere/çalışmalara dair belgeler (Hangi belgeleri istiyorlar tam olarak)

7)Eğitim diline yeterli derecede hakim olduğunuzu kanıtlayan belge (üniversitenin belirlediği şartlara göre) (Lisans bölümünü İngilizce bitirdiğime dair belgeyi sunmam yeterli midir? Yüksek lisans kabulümü de zaten bu belge sayesinde aldım. Ayrıca belge İngilizce. Almanca çevirisi gerekli midir?)