Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erasmusisteyen

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen erasmusisteyen » Çrş Oca 18, 2023 3:34 pm

erasmusistyom yazdı: Çrş Oca 18, 2023 1:22 am Merhaba arkadaşlar idataya belgeleri teslim ettim vize türüm 35f erasmus, acaba kaç günde çıkar ortalama?
Merhabalar,
ben de haftaya 35f için belgelerimi teslim edeceğim.
•Toplam ne kadar ödediniz,
•Görüşmede dikkat etmem gereken herhangi bir yer var mı?
•Hangi okula gideceksiniz ve nerede kalacaksınız?
•Vize başvuru formunu online olarak mı doldurdunuz yoksa elle mi?Ve bu üç soruya ne yazdınız?
-Almanya Federal Cumhuriyeti dışındaki ikametiniz devam edecek mi?
-Eğitimini aldığınız ve icra ettiğiniz meslek
-Almanya`da kalmak istediğiniz süre

Cansu.

Mesaj gönderen Cansu. » Çrş Oca 18, 2023 8:34 pm

Herkese merhaba,
Dün Technische Universität Chemnitz'den Advanced and Computational Mathematics ingilizce bölümden direkt kabul aldım. Henüz diğer okullar açıklanmadı ama 1 haftaya açıklanır diye tahmin ediyorum.
Şimdi ilk etapta ne yapmam lazım hiç bilemedim.
Direkt bu kabulle vizeye mi başvurayım? Diğer okulları da bekleyeyim mi?
Ayrıca şu an halihazırda milli eğitimde kadrolu matematik öğretmeniyim, master için eğitim izni alacağım milli eğitimden;sağlık sigortam orda geçerli olacak mı, yoksa yeni baştan sağlık sigortası mı yapmam lazım?
Bloke hesap mı daha avantajlı, garantör bulmak mı?
Okul yurtları için hemen başvurayım mı, ya da ev bulmak için ne zaman harekete geçmem lazım?
Okul nisanda başlayacak bu arada.
Önce bize alıp sonra mı okula kayıt oluyoruz. Ben kendim de araştırıyorum nu soruları ama bilen birine danışmak her zaman iyi olur. Çok teşekkürler şimdiden cevap verenlere.

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Çrş Oca 18, 2023 10:43 pm

Cansu. yazdı: Çrş Oca 18, 2023 8:34 pm Herkese merhaba,
Dün Technische Universität Chemnitz'den Advanced and Computational Mathematics ingilizce bölümden direkt kabul aldım. Henüz diğer okullar açıklanmadı ama 1 haftaya açıklanır diye tahmin ediyorum.
Şimdi ilk etapta ne yapmam lazım hiç bilemedim.
Direkt bu kabulle vizeye mi başvurayım? Diğer okulları da bekleyeyim mi?
Ayrıca şu an halihazırda milli eğitimde kadrolu matematik öğretmeniyim, master için eğitim izni alacağım milli eğitimden;sağlık sigortam orda geçerli olacak mı, yoksa yeni baştan sağlık sigortası mı yapmam lazım?
Bloke hesap mı daha avantajlı, garantör bulmak mı?
Okul yurtları için hemen başvurayım mı, ya da ev bulmak için ne zaman harekete geçmem lazım?
Okul nisanda başlayacak bu arada.
Önce bize alıp sonra mı okula kayıt oluyoruz. Ben kendim de araştırıyorum nu soruları ama bilen birine danışmak her zaman iyi olur. Çok teşekkürler şimdiden cevap verenlere.
Sigorta ve garantör için birşey diyemem ama ilk işiniz hemen idatadan vize randevu talebinde bulunmak olsun. Hatta bu gece yapın. Yurtta kalacaksınız onu da hemen ayarlamaya bakın. Okul kaydınızı vizede ibraz etmek zorundasınız onu da halledin bir an önce. Tabi bu dediklerim ilk kabul aldığınız okula gitmeye karar verdiyseniz geçerli. Eğer diğer kabulleri bekleyeceksiniz bile idata randevusunu halledin.

Cansu.

Mesaj gönderen Cansu. » Çrş Oca 18, 2023 11:15 pm

snnszgn yazdı: Çrş Oca 18, 2023 10:43 pm Sigorta ve garantör için birşey diyemem ama ilk işiniz hemen idatadan vize randevu talebinde bulunmak olsun. Hatta bu gece yapın. Yurtta kalacaksınız onu da hemen ayarlamaya bakın. Okul kaydınızı vizede ibraz etmek zorundasınız onu da halledin bir an önce. Tabi bu dediklerim ilk kabul aldığınız okula gitmeye karar verdiyseniz geçerli. Eğer diğer kabulleri bekleyeceksiniz bile idata randevusunu halledin.
Vize için hızlıca başvurmak ilk iş olmalı o zaman. Çok çok teşekkürler gerçekten.

wh0isdeniz

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Prş Oca 19, 2023 12:15 am

Cansu. yazdı: Çrş Oca 18, 2023 11:15 pm Vize için hızlıca başvurmak ilk iş olmalı o zaman. Çok çok teşekkürler gerçekten.
Evet kesinlikle bu gece yapın cidden, 36F için 27 Eylül'de randevu başvurusunda bulundum. 5 Aralıkta görüşmeye girdim ve hala vizemi bekliyorum. Şu dönemler süreç cidden uzun sürüyor.

ozelozel

Mesaj gönderen ozelozel » Prş Oca 19, 2023 12:28 am

wh0isdeniz yazdı: Prş Oca 19, 2023 12:15 am Evet kesinlikle bu gece yapın cidden, 36F için 27 Eylül'de randevu başvurusunda bulundum. 5 Aralıkta görüşmeye girdim ve hala vizemi bekliyorum. Şu dönemler süreç cidden uzun sürüyor.
merhaba, kurs baslangic ve sigorta baslangic tarihiniz neydi acaba?

wh0isdeniz

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Prş Oca 19, 2023 12:31 am

ozelozel yazdı: Prş Oca 19, 2023 12:28 am merhaba, kurs baslangic ve sigorta baslangic tarihiniz neydi acaba?
Kurs başlangıç tarihim Ocak olarak gözüküyordu, şuan oraya gidene kadar aktif olan sigortam var, oraya gidince diğer sigortam başlıyor.

ozelozel

Mesaj gönderen ozelozel » Prş Oca 19, 2023 12:55 am

wh0isdeniz yazdı: Prş Oca 19, 2023 12:31 am Kurs başlangıç tarihim Ocak olarak gözüküyordu, şuan oraya gidene kadar aktif olan sigortam var, oraya gidince diğer sigortam başlıyor.
ocak kaçı hocam ek olarak hangi dil belgesini sundunuz ve hangi şehir acaba? okul tarihini sormamın nedeni belki tarihe göre vizeyi göndereceklerdir diye düşünmem.

wh0isdeniz

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Prş Oca 19, 2023 1:04 am

ozelozel yazdı: Prş Oca 19, 2023 12:55 am ocak kaçı hocam ek olarak hangi dil belgesini sundunuz ve hangi şehir acaba? okul tarihini sormamın nedeni belki tarihe göre vizeyi göndereceklerdir diye düşünmem.
Direkt 1 Ocak olarak gözüküyordu, Berlin için başvurdum. Dil Belgesi açısından da şöyle oldu, katıldığım bütün dil kurslarını sundum. Normal şartlarda A2 Telc sınavına katılıyordum ama sınav yapılan yerde sınav soruları çalındığı için sınav iptal oldu. Sınavın iptal olduğuna dair yazı sundum, ve sınava kayıt yaptığım belgeleri sundum. Ve vize öncesi de gideceğim kursa şimdiden online olarak başlamıştım, vize görüşmesi sırasında da Almanca soruları cevaplayabildiğim için görüşmeyi yaptığım kadın ocağın ilk haftası gibi gelir demişti.

metinmathee

Mesaj gönderen metinmathee » Prş Oca 19, 2023 1:18 am

snnszgn yazdı: Çrş Oca 18, 2023 10:43 pm Sigorta ve garantör için birşey diyemem ama ilk işiniz hemen idatadan vize randevu talebinde bulunmak olsun. Hatta bu gece yapın. Yurtta kalacaksınız onu da hemen ayarlamaya bakın. Okul kaydınızı vizede ibraz etmek zorundasınız onu da halledin bir an önce. Tabi bu dediklerim ilk kabul aldığınız okula gitmeye karar verdiyseniz geçerli. Eğer diğer kabulleri bekleyeceksiniz bile idata randevusunu halledin.
Benim yarın vize görüşmem var, henüz okul kaydım yok. Bunu görüşmede göstermem şart mı anlayamadım?

metinmathee

Mesaj gönderen metinmathee » Prş Oca 19, 2023 1:37 am

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, okula %100 ingilizce bölümden kabul aldım. Vize görüşmesinde Almanca yeterliliğim yok bu sorun çıkarır mı? Fakat okulun Almanca kursuna kayıtlı olduğumu gösteren belge elimde mevcut onu göstersem iyi olur mu ekstra?

ozelozel

Mesaj gönderen ozelozel » Prş Oca 19, 2023 9:13 am

wh0isdeniz yazdı: Prş Oca 19, 2023 1:04 am Direkt 1 Ocak olarak gözüküyordu, Berlin için başvurdum. Dil Belgesi açısından da şöyle oldu, katıldığım bütün dil kurslarını sundum. Normal şartlarda A2 Telc sınavına katılıyordum ama sınav yapılan yerde sınav soruları çalındığı için sınav iptal oldu. Sınavın iptal olduğuna dair yazı sundum, ve sınava kayıt yaptığım belgeleri sundum. Ve vize öncesi de gideceğim kursa şimdiden online olarak başlamıştım, vize görüşmesi sırasında da Almanca soruları cevaplayabildiğim için görüşmeyi yaptığım kadın ocağın ilk haftası gibi gelir demişti.
görüşmeyi hangi konsoloslukta yaptınız hocam ve ek olarak aklınızda kaldıysa sorduğu almanca soruları yazabilir misiniz aklınızda kaldığı kadarıyla rica etsem?

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Prş Oca 19, 2023 12:45 pm

metinmathee yazdı: Prş Oca 19, 2023 1:37 am Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, okula %100 ingilizce bölümden kabul aldım. Vize görüşmesinde Almanca yeterliliğim yok bu sorun çıkarır mı? Fakat okulun Almanca kursuna kayıtlı olduğumu gösteren belge elimde mevcut onu göstersem iyi olur mu ekstra?
Almanca dil belgesi şart değil ama kurs kaydı vize için faydalı olur.

wh0isdeniz

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Prş Oca 19, 2023 1:11 pm

ozelozel yazdı: Prş Oca 19, 2023 9:13 am görüşmeyi hangi konsoloslukta yaptınız hocam ve ek olarak aklınızda kaldıysa sorduğu almanca soruları yazabilir misiniz aklınızda kaldığı kadarıyla rica etsem?
İstanbul Alman Başkonsolosluğunda yaptım, Almanca olarak sadece hangi üniversitede okumak istediğimi ve hangi bölümü okumak istediğim sordu diye hatırlıyorum.

canbayar166

Mesaj gönderen canbayar166 » Prş Oca 19, 2023 2:14 pm

İstanbul konsolosluğunda yakın zamanda atama alan var mı ?
Forumdan takip ettiğim kadarı ile 2 haftadır hiç atama yapılmıyor sizce ne kadar sürer bu ?

Cansu.

Mesaj gönderen Cansu. » Prş Oca 19, 2023 4:57 pm

metinmathee yazdı: Prş Oca 19, 2023 1:37 am Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, okula %100 ingilizce bölümden kabul aldım. Vize görüşmesinde Almanca yeterliliğim yok bu sorun çıkarır mı? Fakat okulun Almanca kursuna kayıtlı olduğumu gösteren belge elimde mevcut onu göstersem iyi olur mu ekstra?
Nasıl kayıt oldunuz okulun dil kursuna?

metinmathee

Mesaj gönderen metinmathee » Prş Oca 19, 2023 6:33 pm

Cansu. yazdı: Prş Oca 19, 2023 4:57 pm Nasıl kayıt oldunuz okulun dil kursuna?
Okulun kendi kursu.

darkside32

Mesaj gönderen darkside32 » Prş Oca 19, 2023 7:51 pm

merhaba arkadaşlar Kassel üniversitesi ve Osnabrück üniversitesinden master kabullerim mevcut fakat hangisine gideceğim konusunda karar veremedim karşılaştırma yapabileceğim bir site yada bu iki üniversiteden birinde veya ikisinde okuyan varmı sorularım mevcut da

darkside32

Mesaj gönderen darkside32 » Prş Oca 19, 2023 8:22 pm

Merhaba arkadaşlar bu şimdi şartlı kabul mu direkt kabul mü tam olarak hangisine giriyor bilen varmı? başvuruda ielts belgem ve diplomam vs ile başvurdum dil bilgim mevcut ama sanki bana şartlı kabul gibi geldi bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi? vize türüm 41f

I am pleased to inform you that you have been admitted for summer semester 2023 to the English taught master
programme. Both the admission and the language requirements are met.
The admission is issued under the condition to pass additional courses prior to registering for the master's thesis:
Introduction to Behavioral Economics (6 CP), Microeconomics using Calculus (6CP) OR Introduction to Game
Theory (6 CP), any course from the Bachelor's program Wirtschaftswissenschaften (6CP, the course can be
chosen individually but must refer to economics)

seyfullah77

Mesaj gönderen seyfullah77 » Prş Oca 19, 2023 10:11 pm

Arkadaşlar merhaba, Ben Seyfullah ışık Almanya’da paderborn üniversitesinden makine mühendisliği yüksek lisans programından kabul aldım ve geçen hafta vize görüşmesine gittim, yalnız benim Türkiye’den ayarladığım garantörü kabul etmediler. Almanya’dan garantör bulmamı yada bloke hesaptan birini yapmam için bana 1 ay süre verdiler. 12 bin Euro ücreti öfeyemediğim için garantör arıyorum. Çok zor bir durumdayım Almanya’dan garantör bulmam lazım ama hiç bir tanıdığım yok, bana yardımcı olabilecek kimse var mı🙏

Kilitli