Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Universite Sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
estheban

Almanya'da Universite Sorunu

Mesaj gönderen estheban » Çrş Oca 18, 2023 3:51 pm

Merhaba Arkadaşlar.
Ben geçen sene Almanya'da Üniversite okumaya karar verdim ve bunun için burada 4 senelik Bilgisayar Mühendsiliği bölümü kazandım ve Almanya'da denkliği olan Informatik bölümüne Uni Assist'ten başvuru yaptım. Kabul aldım ve 1 Nisan tarihinde VPD belgem elime geçti. Bundan sonra Vize başvurusu için dil sertifikasına ihtiyacım olduğunu öğrendim ve B1 seviyesinde kendi başıma çalışmaya başladım. Almanyada bir dil okuluna başvuru, Bloke hesap parası vs her şeyi hallettim ve şu an tek gereken bir B1 sertifikası. Sorun şu ki süreç biraz uzadı ve geçen hafta Ankara'da B1 sınavına girdim ve sonucu bekliyorum. Sizden ricam, bu süreç beni çok yıprattı ve aklımda bir sürü soru var. Üniversite kabulümle ilgili bi süre var mıdır? Çünkü VPD nin süresi 1 yıl yazıyordu fakat kurs başvurusu yaptım ve VPD deki linkten Uni Bremen portalına girip kayıt vs yaptım. Ama bilmiyorum geçen süre biraz sessizdi ve ne yapmam gerektiğine dair bi fikir bi öneriye ihtiyacım var. Acaba bu belge yanar mı bir şey olur mu? Bu konuda yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

sera199777

Re: Almanya'da Universite Sorunu

Mesaj gönderen sera199777 » Cmt Nis 22, 2023 2:56 pm

ben de aynı süreçteyim bilgisi olan varsa yazabilir mi