Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DEUTSCHSTUDENT 2.YILINI DOLDURDU

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 05, 2010 9:38 pm

Bundan tam 2 yil once bu zamanlar Technische Universitaet Munchen de Informatik okuyan arkadasim Deniz ( Maniaturk ) ile birlikte Almanya da Egitimle ilgili bir site acmaya karar vermistik. Uzun ugraslar sonunda belki de en basta pekte profesyonel olmayacak sekilde , belki de deneme amacli olarak bu siteyi kurmustuk.

Ilk amacimiz , her ikimizde Almanya ya gelirken ve burdaki surecte sikintili yollardan gectigimiz icin arkadan gelenlere yardimci olmakti..

Bu dusunceyle 2 yil once ciktik yola. Elimizden geldigince insanlara yardim etmeye calistik. Ilk donemler oldukca zordu, belki de ayda 500 ziyaretci ya gelirdi ya gelmezdi. Bu surecte bize desteklerini esirgemeyen Rheinland Privatschuleye de tesekkur etmeliyim.

Tabiki sitenin kurulmasindan bu yana sitede yonetici olarak gorev alan ve insanlara yardim etmeye calisan Funderschatten ve Serhan basta olmak uzere sonradan moderator olan uyelerimize de tesekkur ediyorum.

Deutschstudent in belki de kurulusundaki amac sadece internet uzerinde kalmak degildi, Turkiyeden gelen ogrencilerin haklarini savunan onemli bir dernek de kurmayi dusunuyorduk Denizle , fakat gerek Almanyadaki uyelerin cok pasif olusu ve gerekse de ikimizin biraz da zaman fakiri olmasi nedeniyle erteledik durduk hep.

Sona dogru yaklasirken Temmuz ayi sonlarinda maalesef sitenin kurucularindan Maniaturk siteden ayrildi islerinin yogunlugu sebebiyle. Kendisi bu siteye inanilmaz katkilar saglamis ve bir cok insana yol gostermis bir kardesimizdi.

Ilk kuruldugu gunlerde google gibi web arama motorlarinda en sonlarda cikan sitemiz artik surekli ilk sayfada, hatta cogu zaman da birinci sirada yer almaya baslamistir. Ilk aylarda 500 olan ziyaretci sayimiz ozellikle son agustos ayinda 70 000 ile rekor kirmis ve ortalama 30 000 - 50 000 arasi degismektedir.

Bunun disinda sitemizde Almanya da Egitim konusunda danismanlik servisi de baslattik, ustelik normal firmalarin belki de uc de bir fiyatina. Bu hizmetimizle Almaya ya simdiye kadar 26 ogrenci arkadasimizi getirdik.

Simdiye kadar 1650 ye yakin kisi sitemize uye oldu ve 1888 konu basliginda 22 000 civari mesaj yazdi.

Elimizden geldigi kadar insanlara yardimci olmaya calistik, yine de bu yogun tempoda hatamiz olduysa affola.

Saygilar

Gurkan

[img]http://img299.imageshack.us/img299/226/dogumgunu13.jpg[/img]

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Sal Eki 05, 2010 9:41 pm

hayirli olsun kardesim,
umarim daha uzun bir sure hizmet etmeniz kismet olur.

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Sal Eki 05, 2010 9:46 pm

Walla ben burayla tanismadan once 0 uzerinden -0 dim ama 3 ay gibi bi surec icersinde en azindan kalip seklini ogerndim gibi birsey oldu.

Tabi yoneticiler ve arkadaslar sayesinde ozelliklede yoneticilere cooookk tsk ederim walla ne kadar tsk etsek az.Hemen hemen butun sorularima cevap aldim...

Iyiki dogdun deutschstudent:D

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Eki 05, 2010 10:43 pm

bu siteyi yuvam gibi hissediyorum. Evim gibi. internet giris sayfamdir kendileri. :D facebook msn gibi sitelerin yaninda daima aciktir DS. Caaaaaggnim DS... :D uzun yillar hepimizi bir arada tutar insallah. :) :) Bende bu guzel ailenin bekcisi gibiyim. Dukkani en son ben kapatiyorum :D ama sabah ilk acanlardan degilim. DEUTSCHSTUDEN in \'2. yili hepimize hayirli olsun. Yeni donemde herkese gani gani okul kabulu ve viza kabulu sorunsuz vize gorusmeleri diliyorum.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 05, 2010 11:27 pm

Valla ne desem az sadece 2 ay olmasina ragmen sitenin bagimlisi oldum diyebilirim:).neden bilmiyorum ama beni buraya ceken bir sey varhmmm sitede emegi gecen herkese cooook tesekkurler:alkis umarim cok uzun seneler boyle devam eder,umarim herkes kolay kabuller kolay vizeler alir:D

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Eki 05, 2010 11:42 pm

umarim vize almaya calisan tum arkadaslar sitenin 3 yilinda almanyada olurlar.bi zahmet guzel bir pasta da keseriz o zaman.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Eki 05, 2010 11:57 pm

Bu siteyi kuran kisilerin hakkini kimse odeyemez sanirim ve tabii ki katki saglayip bizlere yardimci olan herkes icin gecerli bu soyledigim.Buradaki herkes birbirine yardim edebilmek icin elinden geleni yapiyor.Uyelerin hepsi bir aile gibi.Saat kac olursa olsun cevap verip yardimci olmaya calisiyor,sizin derdinize ve sikintiniza ortak oluyor.Su ana kadar sordugum sorulardan cevabini alamadigim olmadi.Ve herkesin yaklasimi cok durustce ve saygi cercevesinde.Ozellikle bunu bir bayan olarak dile getirmek isterim.Iyi ki varsin Deutschstudent:)Zum Geburtstag viel Gluckkk:alkis

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 06, 2010 1:10 am

tesekkurler.. isin acigi bu site bi cocugum gibi.. bazen hep ayni cevaplari yazmak baysa da burda bir cok insani tanidim yuzyuze.

bu arada simdiye kadar bir kac kez uyeler arasinda bulusmalarimiz da oldu. Bayern bulusmasi yapildi, NRW de bir kac kez bulusma yapildi ve hatta Turkiye de bile mini bir bulusma yapmistik =).

iyisi ile kotusu ile gecen 2 yil. Umarim sitenin omru uzun olur. Kendi sahsim olarak sitedeki omrum geride biraktigimiz zaman kadar uzun olmayacak ( sanirim subat - mart gibi birakacagim ) ama Deutschstudent, Almanya da Egitim konusunda hep marka olarak kalacaktir.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Çrş Eki 06, 2010 1:45 am

[quote]Kendi sahsim olarak sitedeki omrum geride biraktigimiz zaman kadar uzun olmayacak ( sanirim subat - mart gibi birakacagim ) ama Deutschstudent, Almanya da Egitim konusunda hep marka olarak kalacaktir.[/quote]

ne ne ne ne ne ne ne ????? nasil yani...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 06, 2010 3:55 am

Saka gibi " 2 yil " oldu demek...Gercekten hayatimda su ana kadar yaptigim en guzel islerden biri oldu bu siteyi kurmak,ona emek vermek,buyumesini gormek ve guzel dostluklar edinmek.
Tabi bende tekrardan sitenin yapi tasi olan Maniaturk ve Physiker arkadaslarima tekrar tesekkur etmek istiyorum,boyle guzel bir dusunceyi gerceklestirdikleri icin..Sanirim dusunceleri kadar icleride guzel bu arkadaslarin..:)
Yolunda emin adimlarla ileriyor site ,eksiklerimiz yok degil cok! Ama duse kalka,hata yapa yapa ogrenir buyurmus cocuklar..
Buyuyoruz bizde..
Mutlu yillar Deutschstudent..!! Mutlu yillar !!

[img]http://img299.imageshack.us/img299/226/dogumgunu13.jpg[/img]
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

sezen

Mesaj gönderen sezen » Çrş Eki 06, 2010 10:56 am

Tebrik ederim,daha da buyumesini temenni ederim..
sezen asilturk

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 06, 2010 1:49 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Saka gibi " 2 yil " oldu demek...Gercekten hayatimda su ana kadar yaptigim en guzel islerden biri oldu bu siteyi kurmak,ona emek vermek,buyumesini gormek ve guzel dostluklar edinmek.
Tabi bende tekrardan sitenin yapi tasi olan Maniaturk ve Physiker arkadaslarima tekrar tesekkur etmek istiyorum,boyle guzel bir dusunceyi gerceklestirdikleri icin..Sanirim dusunceleri kadar icleride guzel bu arkadaslarin..:)
Yolunda emin adimlarla ileriyor site ,eksiklerimiz yok degil cok! Ama duse kalka,hata yapa yapa ogrenir buyurmus cocuklar..
Buyuyoruz bizde..
Mutlu yillar Deutschstudent..!! Mutlu yillar !!

[img]http://img299.imageshack.us/img299/226/dogumgunu13.jpg[/img][/quote]

Bu sitenin gelismesinde maniaturk ve benim kadar en az senin de payini unutmamak gerekiyor TikIn.. Dedigim gibi bu site sayesinde cok iyi insanlar tanidim. Seni tanimasam hayatim bu kadar renkli olmazdi herhalde :P

Mericc

Mesaj gönderen Mericc » Çrş Eki 06, 2010 2:26 pm

O zaman birde basliktan yazalim :) Iyiki dogdun deutschstudent.. Bu donemde herkese bol okul ve vize kabulu diliyorum, umarim hepimiz icin hayirli bir donem olur.. Sitede emegi gecen herkese ayri ayri cok tesekkur ediyorum cunku bu site hepimize cok fazLa sey katti iyiki varsiniz :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 06, 2010 3:28 pm

Eee hadi donatalim o zaman masalari! DeutschStudent\'in serefine! :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eki 06, 2010 4:41 pm

seviyorum seniDeutschStudenttt. emegin odenemez. bazen sorularimizla sikinti versekte bikmadan ilgilenen basta yonetici ve uyelere cokk tesekkur ediyorum.
benzemez kimse sana:blu biliyorsun degil mi :alkis

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Çrş Eki 06, 2010 6:15 pm

nice senelere DS.

Alles Gute
allahini seven defansa gelsin

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Eki 06, 2010 11:34 pm

nice senelere bu site olmasa belki suan almanyada bile olamazdim. basta gurkan abi olmak uzere FuNdeRSchatteN , maniaturk , Serhan ilk uye oldugum zamanlar cok yardimci olmuslardi hersey icin tesekkur ederim. iyiki varsin DS !

ozbil

Mesaj gönderen ozbil » Prş Eki 07, 2010 5:49 am

mutlu yillar deutschstudent:):lol

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Eki 07, 2010 9:41 pm

Gecen gun TUM\'a Turkiye\'den arastirma icin gelmis bir Docent ile tanistim. Biraz muhabbet ettik. Dedim nereden bilgileri aldiniz filan. Kendisi bizim siteyi soyledi. Siteyi bizim kurdugumuzu soyleyince de cok sasirdi.

DS kurulus amacini belirli olcude yerine getirmeyi basarmis bir sitedir. Benzeri bir kaynak daha yoktur internette.

Bizimle yuruyen herkese tesekkurler...

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Prş Eki 07, 2010 10:12 pm

nice basarili seneler DS (bu arada Deniz abi hosgeldin)
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...