Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

öğrenci olarak çalışırken 20 saat sınırını geçmek

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
kailaj

öğrenci olarak çalışırken 20 saat sınırını geçmek

Mesaj gönderen kailaj » Cum Eki 14, 2022 11:42 pm

Herkese merhaba arkadaşlar, ben 1.5 senedir almanyada okuyorum ve son 3 aydır da kurumsal bir firmada haftada 20 saatlik olacak şekilde bir sözleşmeye sahibim. Aylık 80 saat çalışıyorum yani 240 yarım gün iznini geçmiyorum normalde. Ama maalesef müdürüm olacak kişi beni geçen ay 85-86 saat civarı çalıştırdı ve kasım için de yine 85 saat yani 1 gün fazla olarak planlamış (bunlar için ek ödeme almıyorum) ve bu sorunu geçen ay söylediğimde bi ay az bi ay çok çalışırsın dengelenir maaşın zaten hep sabit dedi ama işe girdiğimden beri bildiğiniz sömürülüyorum ve 20 saati geçtiğim için oturumum tehlikeye girer diye korkuyorum, sözleşmem 20 saat olmasına rağmen. Bu mağduriyetimi müdüre söylediğimde ise beğenmeyene kapı orda gibi söylemlerde bulunuyor. Bu noktada ne yapmalıyım, işimi seviyorum kurumsal bir firma, insan kaynaklarına mı taşımalıyım olayı? nasıl bir yol izlemeliyim, müdürün beni fazla planlaması yüzünden sınırdışı edilme gibi bi durum söz konusu olur mu? yani mağdur edilen konumda olmama ve elimden bir şey gelmemesine rağmen. Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim teşekkür ederim yeniden.
Sevgiler

karlmarx

Re: öğrenci olarak çalışırken 20 saat sınırını geçmek

Mesaj gönderen karlmarx » Cmt Eki 15, 2022 5:26 pm

Öğrenciler için belirlenen süreler yıl bazında değerlendirilir. İsterseniz ayda 160 saat çalışın ancak yılın tamamında ayda 80 saate tekabül ediyor olması gerekiyor.

okdedective

Mesaj gönderen okdedective » Cum Oca 13, 2023 2:01 am

karlmarx yazdı: Cmt Eki 15, 2022 5:26 pm Öğrenciler için belirlenen süreler yıl bazında değerlendirilir. İsterseniz ayda 160 saat çalışın ancak yılın tamamında ayda 80 saate tekabül ediyor olması gerekiyor.
ben de bir sey sormak istiyorum, üç aydır bir mağazada teilzeit olarak haftada yirmi saat çalışıyorum. Dört gün boyunca beş saat çalışmış oluyorum yani, bazı sitelerde beş saatin tam gün olarak geçtiği yazıyor bu sebeple ben de şefime ve müdürüme sordum ancak ikisi de beş saatin tam değil yarım gün olduğunu söylediler, ne diyorsunuz sizce bir sıkıntı çıkar mı?

millie

Mesaj gönderen millie » Pzr Oca 15, 2023 3:37 pm

okdedective yazdı: Cum Oca 13, 2023 2:01 am ben de bir sey sormak istiyorum, üç aydır bir mağazada teilzeit olarak haftada yirmi saat çalışıyorum. Dört gün boyunca beş saat çalışmış oluyorum yani, bazı sitelerde beş saatin tam gün olarak geçtiği yazıyor bu sebeple ben de şefime ve müdürüme sordum ancak ikisi de beş saatin tam değil yarım gün olduğunu söylediler, ne diyorsunuz sizce bir sıkıntı çıkar mı?
Merhabalar, arkadaşım 2,5 gün çalışıyordu ve iki günü tam gündü. Saat olarak yıllık total hesaplanıyor olmalı. İsterseniz 3 ay full günde 8 saat de çalışabilirsiniz. Yıl sonunda total hakkınızı geçmmeniz önemli. aylık veya haftalık bir sınır yok. Benim bilgim bu şekilde.
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 16, 2023 3:04 pm

Sürece göre aylik ve haftalik calisma sinirlamalari var. Tam bilmeden kesinmis gibi bilgi vermeyelim lütfen. Asagidaki videoda kanun maddelerini kaynak göstererek bütün bilgiler anlatiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=sn0_zgtos30&t=5s
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com