Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Eki 07, 2010 6:55 pm

Berrak,git gozunu seveyim elden al su vizeni yaa:)Artik ben panik olmaya basladim kargocunun basina goktasi falan dusecek diye...:D Ve eline gecer gecmez pasaportun yaz lutfen buraya.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Eki 07, 2010 6:58 pm

Ayrica sunu surekli yaziyorum suraya.Iyi niyet mektubunu yazin arkadaslar.Istiyolar iste.B) tanzim de yazmis ; ama vermekten vaz gecmis:zoh

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Prş Eki 07, 2010 7:00 pm

Bende artik kadersiz oldugumu dusunuyordum,bana tel acmislar sigortani neden yaptirmiyosun diye aslan kesiliyorlar,bende kendi elimle 1 numarali odaya verdim degince kedi gibi oldular:) pasaportumu elime alinca yazarim.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Prş Eki 07, 2010 7:02 pm

Evet bende ole,surekli yaziyorum soyluyorum sanki kotu birsey yazmak.Almanlar bu tur yazilara cok onem veriyorlarmis birde kendi el yazisi ile yazinca.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Prş Eki 07, 2010 7:45 pm

[quote]berrak tutkum tarafindan yazilan metin:
Evet bende ole,surekli yaziyorum soyluyorum sanki kotu birsey yazmak.Almanlar bu tur yazilara cok onem veriyorlarmis birde kendi el yazisi ile yazinca.[/quote]

ustume gelmeyiin tamam basliyorm yazmaya :D
yazin arkadaslar hepiniz yazin. ben ingilizce olarak goturmustum cok fazla bisey olmadigi icin vazgectim vermeye(3 paragrafti :D) ters etki yapar belki dedim. kendini ifade edemiyormus gibi.
pasa pasa yazicam simdi.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Eki 08, 2010 3:04 am

hayir basvuramiyorsun izmirden basvuruyor antalyadakiler.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cum Eki 08, 2010 11:09 am

merhaba, benden ek evrak olarak motivasyon mektubu istemislerdi turkce ve almanca olarak. yazdim tercuma da gonderdim. ama onlar bana maille gonderecekler yani ben orjinalini gidip almayacagim uzak oldugu icin. konsolosluk illaki tercume edildi madem hani bunun orjinali demezler degil mi? sonucta resmi evrak degil.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eki 08, 2010 11:54 am

Hayir,tercuman onayi falan gerekmiyor.

Frid

Mesaj gönderen Frid » Cum Eki 08, 2010 4:35 pm

Arkadaslar,siz nasil ulasiyorsunuz telefonla konsolosluga?Hep mesgul caliyor.Surekli ariyorum ama dusuremedim.Imkansiz gibi ulasmak.Bir de eger konsolosluk telefonla sizi ararsa sabit numaranizi mi ariyorlar yoksa gsm numaranizi mi?Iyi niyet mektubunu sizden kacinci gun istediler?Cok soru soruyorum ama napayim olucem beklemekten.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cum Eki 08, 2010 6:47 pm

[quote]Frid tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar,siz nasil ulasiyorsunuz telefonla konsolosluga?Hep mesgul caliyor.Surekli ariyorum ama dusuremedim.Imkansiz gibi ulasmak.Bir de eger konsolosluk telefonla sizi ararsa sabit numaranizi mi ariyorlar yoksa gsm numaranizi mi?Iyi niyet mektubunu sizden kacinci gun istediler?Cok soru soruyorum ama napayim olucem beklemekten.[/quote]

ben bugun aradim konsoloslugu pespese mesguldu, ama ara vermeden arayinca 2kez dustu ama bu kez de acan olmadi :)
benim vize gorusmem carsamba gunuydu, persembe gunu oylesine ups\'in sitesine girip sorgulama yaptigimda gordumki pasaport yolda aradim evet dogru, size geliyor dedi. 1 gunde red yedim sandim ama gelince anladimki eksik evrak. yani hemen ertesi gun istediler belgeyi. emin ol stresini bu sitedeki herkes anlayabiliyordur, sen aramaya devam et elbet sonuca ulasirsin pesini birakma. ama sakin de olmaya calis.

theatergal34

Mesaj gönderen theatergal34 » Cum Eki 08, 2010 6:56 pm

[center]Arkadaslar benim soyle bir derdim var.Ben Cumhuriyet Uniiversitesi ogrencisiyim 2. sinifi Polonyada okudum (Erasmus)Hazir Schengenimde varken Polonyadayken Duisburg\'a gittim ve universiteye basvurdum neyse kabul edildim benim ikametgah adresim Soma-Manisa bu yuzden telefonla randevu alirken Izmire gittim ilk gittigimde benim garantorum fotokopisini gondermis garantor belgemin o yuzden sorun oldu ve bana o asil belgeyi getirmemi soylediler bir hafta sonra tekrar 23 Tl verip bir randevu daha alip gittim bu kezde oradaki memur 2 dakika belgelerime bakip universitem Sivas\'ta oldugu icin Ankara\'ya gitmemi soyledi biliyorsunuz Izmir ve Ankara farkli belgeler istiyor yani demek istedigim pasaport suresi Izmir Alman Konsoloslugu en az 6 aylik isterken Ankara 1 yillik istiyor lutfen bana Ankara Alman Baskonsoloslugu neler istiyor tek tek yazar misiniz?Onerilerinizide dikkatle okuyacagim dil kursum 1 ocak 2011 de baslayacak Simdiden tesekkur eder[/center]im

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eki 08, 2010 6:56 pm

Bana gsm den ulastilar.2 numarayi da verdiysen problem etme.

Frid

Mesaj gönderen Frid » Cum Eki 08, 2010 11:03 pm

Cevaplardan biraz olsun rahatladim.Sagolun arkadaslar.

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Cmt Eki 09, 2010 5:46 pm

ya ben sartli kabul belgesi alcam bunun icindemi noter onayi ve apostili gerek ve hangi belgeleri oyle yapsam yeder gecici mevsuniyet belgemle transgrip yeterli olurmu yoksa lise diplomasini oss yerlestirme belgesinidemi yapiyim ben 2 yilik mevsunum yartim lutfen
hmmm

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cmt Eki 09, 2010 7:34 pm

Arkadaslar pasaportumu aldim,calisma izni vermemisler sadece,yakin zamanda gidiyorum ben,bana burada yardimci olan arkadaslara cok tesekkur ediyorum,bu site iyi ki kurulmus,vize bekleme sirasinda cok ise yariyor,vize bekleyen arkadaslarda vizelerini almasini diliyorum kisa zaman icinde.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eki 09, 2010 7:44 pm

[quote]berrak tutkum tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar pasaportumu aldim,calisma izni vermemisler sadece,yakin zamanda gidiyorum ben,bana burada yardimci olan arkadaslara cok tesekkur ediyorum,bu site iyi ki kurulmus,vize bekleme sirasinda cok ise yariyor,vize bekleyen arkadaslarda vizelerini almasini diliyorum kisa zaman icinde.[/quote]

iyi yolculuklar umarim hersey istedigin gibi olur
sesiz sedasiz calisirsin sen de canim:D

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Eki 09, 2010 8:20 pm

Konsolosluklarin sitesinde yaziyor, eger nereye kayitliysan yani hangi ildeysen belirlenen konsolosluga basvuru yapmalisin Antalyadaysan izmir konsoloslugudur...

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cmt Eki 09, 2010 8:21 pm

[quote]tsc0716 tarafindan yazilan metin:
[quote]Gurhan tarafindan yazilan metin:
hayir basvuramiyorsun izmirden basvuruyor antalyadakiler.[/quote]

Izmir yerine Istanbuldan basvursak oluyormu ?[/quote]

http://www.istanbul.diplo.de/Vertretung ... eiten.html
illa ist.dan basvuru yapmak istiyorsan verdigim linkten konsoloslugun gorev alanlarina bakabilirsin. bu illerden birinde ikamet etmen gerekir.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cmt Eki 09, 2010 8:26 pm

ikâmetinin oldugu sehir hangisine bagliysa artik.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eki 09, 2010 8:32 pm

[quote]tsc0716 tarafindan yazilan metin:
[quote]tanzim tarafindan yazilan metin:
ikâmetinin oldugu sehir hangisine bagliysa artik.[/quote]

Ikametin oldugu sehir nasil anliyacagz. Kimligin verildigi yer antalya diyor. Baba Istanbullu. ben kocaeli anne Bursa

Kusura bakma sacma sapan sorular soruyorum ama... :)[/quote]
:D ner de oturuyorsun yani senin muhtarin kim:D

Kilitli