Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

36f vize görüşmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
selcukc123

36f vize görüşmesi

Mesaj gönderen selcukc123 » Sal Oca 03, 2023 8:16 pm

Merhabalar,27 Aralık 2022 tarihinde ankara konsolosluğunda vize görüşmem vardı.İstenen bütün belgeleri eksiksiz hazılarladım , vize görüşmesini olduğu sabah hakkında aklıma takılan birkaç bir şey var size sormak istiyorum.Sıram geldi görüşmeye girdim istenen belgeleri karşımdaki hanımefendiye uzattım kendisi belgeleri incelerken bana 8 soruluk bir kağıt verdi doldurmamı istedi.Ben kağıdı doldururken vize başvuru formunda eksik bi bölüm olduğunu söyledi.Ne zaman gelmek istediğim ve ne zamana kadar kalacağımı belirtmem gereken bir bölüm vardı ben orayı boş bırakmıştım doldururken.O an o kısmı doldurmamı istedi hanımefendi , üni kabul belgesinde kursumun nisan 2023te başlayacağını belirtti ben ise belirtilen tarihten daha önce gidip özel bir kursta dil seviyemi ilerletmek istediğimi belirttim ve gitmek istediğim tarihi 1 şubat 2023 dönüş tarihini ise 1 haziran 2023 olarak yazdım. Bu tarihte gitmen çok zor dedi ve kağıdı aldı.Benden kabul aldığım üniversitenin dil kursunun ders saatleri hakkında bilgileri e mail olarak atmamı istedi fakat zten verdiğim belgede bu bilgiler yazılıydı o yüzden herhangi bi e mail atmadım.Ayrıca bu konuşmalar sırasında hanımefendi gayet ciddiydi yani gergin bi ortam vardı.Daha sonra bana almanca olarak kendimi tanıtmamı istedi ve soru sordu eksiksiz olarak yanıtladım hepsini güleryüzlü bi şekilde teşekkür etti.Benim şu anki korkum bir sıkıntı çıkabilir mi bu anlattıklarımdan dolayı ? Bu arada dil seviyem a1 , yaklaşık iki buçuk ay almanyadaydım yeşil pasaport ile.

Özgür123

Re: 36f vize görüşmesi

Mesaj gönderen Özgür123 » Çrş Oca 04, 2023 3:19 am

selcukc123 yazdı: Sal Oca 03, 2023 8:16 pm Merhabalar,27 Aralık 2022 tarihinde ankara konsolosluğunda vize görüşmem vardı.İstenen bütün belgeleri eksiksiz hazılarladım , vize görüşmesini olduğu sabah hakkında aklıma takılan birkaç bir şey var size sormak istiyorum.Sıram geldi görüşmeye girdim istenen belgeleri karşımdaki hanımefendiye uzattım kendisi belgeleri incelerken bana 8 soruluk bir kağıt verdi doldurmamı istedi.Ben kağıdı doldururken vize başvuru formunda eksik bi bölüm olduğunu söyledi.Ne zaman gelmek istediğim ve ne zamana kadar kalacağımı belirtmem gereken bir bölüm vardı ben orayı boş bırakmıştım doldururken.O an o kısmı doldurmamı istedi hanımefendi , üni kabul belgesinde kursumun nisan 2023te başlayacağını belirtti ben ise belirtilen tarihten daha önce gidip özel bir kursta dil seviyemi ilerletmek istediğimi belirttim ve gitmek istediğim tarihi 1 şubat 2023 dönüş tarihini ise 1 haziran 2023 olarak yazdım. Bu tarihte gitmen çok zor dedi ve kağıdı aldı.Benden kabul aldığım üniversitenin dil kursunun ders saatleri hakkında bilgileri e mail olarak atmamı istedi fakat zten verdiğim belgede bu bilgiler yazılıydı o yüzden herhangi bi e mail atmadım.Ayrıca bu konuşmalar sırasında hanımefendi gayet ciddiydi yani gergin bi ortam vardı.Daha sonra bana almanca olarak kendimi tanıtmamı istedi ve soru sordu eksiksiz olarak yanıtladım hepsini güleryüzlü bi şekilde teşekkür etti.Benim şu anki korkum bir sıkıntı çıkabilir mi bu anlattıklarımdan dolayı ? Bu arada dil seviyem a1 , yaklaşık iki buçuk ay almanyadaydım yeşil pasaport ile.
Durumunuz benimkiyle benzer .Bence Martin sonuna kadar beklemeyi göze alın .Ben 20 Ekim'de vize görüşmesine girdim .Kursum 6 Mart'ta başlıyor.Vizeyi 25 Kasima'a istediğimi yazmıştım ama vize memuru kurs tarihine göre pasaportunuz gönderilecegini daha erken gönderilmesinin mümkün olmadığını söyledi.Vize anı defterinden bir kaç gün önce birinin yazısını okudum ve keşke bende öyle yapsaydim dedim .Kursu Şubat'ta başladığı için vizesini şubata istemişti ve vizesi tam bir ay sonra 29 Aralık'ta gelmişti ve başlangıç tarihi de istediği tarihti.Yani demek istediğim geç başlasa da en azından vizenizin elinizde olmasından dolayı o süreyi stressiz pasaport beklemeden gecirirdiniz.Vizenizi kurs başlangıcina 8-10 gün kala gönderirler.

yusufinho

Re: 36f vize görüşmesi

Mesaj gönderen yusufinho » Prş Oca 05, 2023 3:22 am

A2 Belgemi henüz almadan 26 ocakta randevuya gideceğim. Gelişmeleri yazarim.