Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenciyken Çalışan Vizesi ve Mavi Kart

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Muhendis

Öğrenciyken Çalışan Vizesi ve Mavi Kart

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Ara 24, 2022 3:44 pm

Arkadaşlar merhaba. Almanya'da master öğrencisiyim ve bir iş yerinden tam zamanlı teklif aldım. Okulu bırakıp işe başlayacağım. Ama sundukları maaş mavi kart maaş sınırının altında. Öğrenci oturumundan çalışan oturumuna hiç Türkiye'ye gitmeden geçebilir miyim? Ausländerbehörde ye gitmem gerekiyor diye biliyorum. Hangi belgeleri almam gerekiyor giderken? Ve maaşın mavi kart maaşının altında olması bir sıkıntı yaratır mı?

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Re: Öğrenciyken Çalışan Vizesi ve Mavi Kart

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Pzr Ara 25, 2022 11:46 pm

forumda ögrenci vizesinden isci vizesine gecis diye bir baslik var orda aradigin cevaplari bulacagindan eminim. Kesin emin olmamakla birlikte ögrenci vizesinden isci vizesinde geciste Türkiye'ye gitmek gerekmiyor diye biliyorum, mavi kart konusunda ise fikrim yok.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"