Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mevcut vizenin iptali ve yeni vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erenozbek

Mevcut vizenin iptali ve yeni vize

Mesaj gönderen erenozbek » Pzt Ara 19, 2022 6:04 pm

Arkadaşlar merhaba,Bonn Üniversitesi'nden Hukuk Yüksek Lisansı için kabul almıştım ve ulusal vizem de 22 ekimde bana teslim edildi.Fakat avukatlık stajıma devam etmek istediğim için bu dönem türkiyede kalmaya karar verdim,önümüzdeki Sommersemester başka bir üniversiteye başvuru yapıp gitmeyi düşünüyorum.Durumu 1 Kasım'da konsolosluğa mail atarak belirttim,cevap olarak vizemin iptalini istiyorsam posta yoluyla göndermemi söylediler.Vizemin iptali için pasaportumu Ankara Alman konsolosluğuna gönderdim ve 2 Aralıkta konsolosluğa teslim edildi.Bu nedenle birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim:
1-Pasaportumu iptal için biraz geç gönderdim bu sorun oluşturur mu?
2-Bonndaki yabancılar şubeye mail atıp gelmeyeceğimi bildirmeli miyim?
3-Tekrar vize başvurusunda bulunacağım yaz dönemi için,ancak verilen vizemi kullanmamam yeniden vize almamı engeller veya zorlaştırır mı?

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Secil

Re: Mevcut vizenin iptali ve yeni vize

Mesaj gönderen Secil » Sal Eyl 12, 2023 2:42 pm

Merhabalar, konu hakkında son durumunuz nedir? Tekrar vize alırken sorun yaşadınız mı?