Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mimarlik Lisans(Bachelor Architektur)

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
badum03

Mimarlik Lisans(Bachelor Architektur)

Mesaj gönderen badum03 » Çrş Mar 02, 2022 1:12 pm

Merhaba! Ben mimarlik bölümü Itü‘yü kazandim ve Almanya‘da okumak istiyorum. Kendim ünilerin sitesine baktim ve acikcasi biraz zorlandim. Bu yüzden bir kac danismanlik sirketiyle konustum ve bana mimarligin cok zor oldugunu söylediler. Burda da mimarlik hakkinda baslik aradigimda da bulamadim. Bu yüzden mimarlik (lisans) hakkinda bilgisi olanlar yardimci olabilirse sevinirim.

-RWTH Aachen mimarlik istiyorum ama sartli kabulunun olmadigini soylediler. Bunun hakkinda bilgisi olan var mi? Winter semester icin en fazla almancami B2ye getirebilirim. Bir de TestAS a girmeliymisim. Mimarlik icin hangi kisma girmem gerekiyor?

- Danismanliklar bana Wuppertal üniversitesini söyledi. Ordan sartli kabul almami ve bir yil hazirlik okumami söylediler. Sizin fikriniz ne?

-Weimara da basvuru icin uni assist actim ama ordan mimarliga basvurulamiyor. Cogu universite icin de böle oldugunu fark ettim. Sebebini bilen var mi?

- Son olarak deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim. Her türlü tavsiye ve yoruma acigim.

Bumm

Re: Mimarlik Lisans(Bachelor Architektur)

Mesaj gönderen Bumm » Çrş Mar 02, 2022 1:38 pm

badum03 yazdı: Çrş Mar 02, 2022 1:12 pm Merhaba! Ben mimarlik bölümü Itü‘yü kazandim ve Almanya‘da okumak istiyorum. Kendim ünilerin sitesine baktim ve acikcasi biraz zorlandim. Bu yüzden bir kac danismanlik sirketiyle konustum ve bana mimarligin cok zor oldugunu söylediler. Burda da mimarlik hakkinda baslik aradigimda da bulamadim. Bu yüzden mimarlik (lisans) hakkinda bilgisi olanlar yardimci olabilirse sevinirim.

-RWTH Aachen mimarlik istiyorum ama sartli kabulunun olmadigini soylediler. Bunun hakkinda bilgisi olan var mi? Winter semester icin en fazla almancami B2ye getirebilirim. Bir de TestAS a girmeliymisim. Mimarlik icin hangi kisma girmem gerekiyor?

- Danismanliklar bana Wuppertal üniversitesini söyledi. Ordan sartli kabul almami ve bir yil hazirlik okumami söylediler. Sizin fikriniz ne?

-Weimara da basvuru icin uni assist actim ama ordan mimarliga basvurulamiyor. Cogu universite icin de böle oldugunu fark ettim. Sebebini bilen var mi?

- Son olarak deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim. Her türlü tavsiye ve yoruma acigim.
Selamlar itüdaşım, öncelikle ÖSYM puanını NC puan sistemine çevir.
*TestAS sınavı zorunlu bir sınav değil NC puanını yükseltmek için uygulayabileceğin bir sınav.
*RWTH Aachen'ın hazırlığı yok. Dil için şu an genelde özel dil kursuna gidiyorlar çünkü yaz dönemi için Üniversitelerin bünyesindeki dil kurslarının başvuruları bitti. Kış dönemi için ise Mayıs ayından itibaren başvurabilirsin.
== Sana önerim;
1) Kış dönemi başvuralarına kadar almanca pompala.(Çoğu üniversite için mayısta)
2) RWTH Aachen'a alternatif olarak diğer TU9 üniversitelerine bak. Bazılarının B1'den itibaren şartlı kabul imkanı var.( Dil kursu eğitimi de veriyorlar)
3) Dil kursları için diğer üniversitelere de başvur. Önemli olan şu süreçte dil!
Bonus: İTÜ'nün öğrenci işleri rezalet, şimdiden belgeleri toplamaya başla... Başarılar:)

badum03

Mesaj gönderen badum03 » Çrş Mar 02, 2022 1:54 pm

Bumm yazdı: Çrş Mar 02, 2022 1:38 pm Selamlar itüdaşım, öncelikle ÖSYM puanını NC puan sistemine çevir.
*TestAS sınavı zorunlu bir sınav değil NC puanını yükseltmek için uygulayabileceğin bir sınav.
*RWTH Aachen'ın hazırlığı yok. Dil için şu an genelde özel dil kursuna gidiyorlar çünkü yaz dönemi için Üniversitelerin bünyesindeki dil kurslarının başvuruları bitti. Kış dönemi için ise Mayıs ayından itibaren başvurabilirsin.
== Sana önerim;
1) Kış dönemi başvuralarına kadar almanca pompala.(Çoğu üniversite için mayısta)
2) RWTH Aachen'a alternatif olarak diğer TU9 üniversitelerine bak. Bazılarının B1'den itibaren şartlı kabul imkanı var.( Dil kursu eğitimi de veriyorlar)
3) Dil kursları için diğer üniversitelere de başvur. Önemli olan şu süreçte dil!
Bonus: İTÜ'nün öğrenci işleri rezalet, şimdiden belgeleri toplamaya başla... Başarılar:)
Öncelikle teşekkür ederim cevabın için. Dil kurslarına başvurma nasıl oluyor? Önerebileceğin site veya video var mı? Su anda B2 seviyesine yeni başladım. Bu seviye ile simdi gidebileceğim dil kursu var mıdır Almanya‘da? Dil kursuna giderken ne tür vize veriyorlar?

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Çrş Mar 02, 2022 2:17 pm

badum03 yazdı: Çrş Mar 02, 2022 1:54 pm Öncelikle teşekkür ederim cevabın için. Dil kurslarına başvurma nasıl oluyor? Önerebileceğin site veya video var mı? Su anda B2 seviyesine yeni başladım. Bu seviye ile simdi gidebileceğim dil kursu var mıdır Almanya‘da? Dil kursuna giderken ne tür vize veriyorlar?
Sorduğun sorulara bakacak olursak tam araştırma yapmadın galiba. Başvuru ünilerin online portalı veya Uni-assist uzerinden yapılır. Her seviye ile gidebileceğin dil kursu var. Ama vize için B1 belgesi neredeyse zorunlu hal aldı. Direkt dil kursuna gidersen 36f, şartlı kabulün var ise 39f ile vizeye başvurursun. Elinde dil belgen var mı? Yoksa onu edinmeye bak..

fyasarova

Mesaj gönderen fyasarova » Cum Ara 16, 2022 9:01 pm

Merhabalar mimarlık alanında B2 ile kabul eden okullar var bunlara bakabilirsiniz Frankfurt ve FHWS gibi

Ayrıca bende mimarlık lisans kabulu aldım fakat iç mimarlık lisans mezunuyum böyle bir durum yaşayan var mı vize konusunda filan fikirlerini ve deneyimlerini paylaşırsa sevinirim
36f İstanbul / İstanbul, Beyoğlu
Başvuru tarihi : 30.05.2023
Atama tarihi: 24 ağustos
Randevu tarihi : 21 eylül
Vize geliş: 25 Ekim 2023
Ders başlangıcı : 25.10.2023