Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ezgigillerden

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen ezgigillerden » Çrş Ara 14, 2022 1:58 pm

Selman45 yazdı: Çrş Ara 14, 2022 1:42 pm Merhabalar ben de 44F vizesine başvuru yapacağım fakat öğrenci yurtları üniversite öğrencisi olma şartı ile kayıt yapıyorlar.Siz yurt başvurusunu nasıl yapabildiniz?Selamalar
Merhaba ben özel yurtlara başvurmuştum, Akafö üniversite kaydı istiyor siz Akafö yurtlarına bakmış olabilir misiniz?

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Ara 14, 2022 4:20 pm

Gamzee yazdı: Çrş Ara 14, 2022 1:04 pm Merhaba, öncelikle ben henüz ev bulamadım fakat airbnb konusunu internetten araştırmıştım. Airbnb evlerinin bir çoğu kiracı üzerinden olduğu için yasal değilmiş bu sebeple şu tavsiyeleri vermişler:

“Check before, if your host are willing to do this.
1. The "host" is the owner of the apartment (not only tenant). Then he/she can sign the Anmeldung as a landlord.
2. The "host" is only tenant of the apartment.
Then the landlord has to approve the sublease (e.g. by terms in host's lease contract). The Anmeldung can be signed by the landlord, or by the host/tenant on behalf, if he/she is authorized by the…”

ve

“As long as the landlord signs the
wohnungsgeber bestätigung then it does not matter whether its airbnb, temp or anything else, its fine.“

Belki ev sahibi ile iletişime geçip bu belgeyi imzalamasını rica edebilirsiniz. Eğer evin gerçek sahibi ise belki yardımcı olabilir. Ben de bir süredir ev bakmaya başladım ve gerçekten hiçbir ilerleme kaydedemedim, eşim ile gideceğimiz için kontrat isteyeceklerine eminim.
Cok tesekkur ederim, ev sahiplerine mesaj atiyorum umarim verebilecekler cikar. Kesinlikle bende hep bakiyordum evlere ama hep airbnb bakiyordum gelen mail sok etti 🙈

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Ara 14, 2022 4:22 pm

ezgigillerden yazdı: Çrş Ara 14, 2022 1:00 pm Merhaba WG lere baktınız mı acaba? Belki bir şansınız olabilir.
Merhaba,tesekkur ederim cevabiniz icin. wglere bakmadim ama ben esimle basvuru yaptim oda kiralamam sayilmiyor diye dusunuyorum. Wg den kasit oda sanirim. O yuzden wg lere degilde tamami bos dairelerw bakiyordum.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Ara 14, 2022 4:23 pm

Ceydak yazdı: Çrş Ara 14, 2022 12:56 pm Merhaba 14 kasimda esimle dusiburga 36f icin basvuru yaptik. Yabancilar dairesi kira sozlesmesi istemis fakat airbnb nin gecerli olmadigi yazilmis mailde. Daha once boyle bir soeun yasayan vardi forumda ama bulamadim. Baska bu yanitla karsilasan var mi nasil cozduler acaba? Airbnb disinda bulabilecegimiz yer yok malum ev bulmak cok zor. Acaba airbnb nin verdigi rezervasyon kagidi disinda ev sahibinden konaklamak icin baska bir belge alsak kabul edilebilir mi ?

Yardimci olabilecek varsq cok sevinirim, kolay gelsin 🙏
Merhaba bu sorumun uzerine birsey eklemek istiyorum. Benim dil kursum Duisburg’da dolayisiyla yabancilar daireside orasi. Ben dusseldorf, essen, bochum gibi yerlerden kira sozlesmesi sunsam kabul edilir mi ? Surec nasil isliyor yabancilqr dairesi mi degisiyor? Bu konuda bilgisi olan varsa yanitlarsa cok sevinirim 🙏 Error vermis durumdayim 🫠

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Çrş Ara 14, 2022 5:31 pm

Eşiyle gidenlerden, tuttukları evin metrekaresini sormuşlar daha önce. Ayrıca okula uzak bir yerde ev tutan bir çifte, eviniz uzak, yakın bir yerde kalacak yer gösterin demişler. Gideceğiniz şehrin Türk gruplarından yardım isteyebilirsiniz.

ereen92

Mesaj gönderen ereen92 » Prş Ara 15, 2022 2:18 am

Merhabalar herkese. Yakın zamanda 44F dil kursu vizesi randevu veya vize alan var mı? A1 sertifikasını alıp A2 den başlayarak kayıt yaptırmak istiyorum. Randevu atama-vize görüşmesi-sonuçlanması derken ortalama ne kadar sonra başlayan kursa kayıt yaptırmalıyım? İşlemlerin süreleri hakkında bilgiye ihtiyacım var.

ereen92

Mesaj gönderen ereen92 » Prş Ara 15, 2022 2:26 am

ezgigillerden yazdı: Sal Ara 13, 2022 6:17 pm Merhaba arkadaşlar bugün 44f vizesi için Ankara Büyükelçiliğinden arandım. (Telefonla görüştüğüm memur çok pozitif ve yardımcıydı) Almanya'ya gittiğimde kalacağım yeri sordu. Yurt kaydımın olduğunu söyledim ve benden buna dair evrak getirmemi istedi. Halbuki vize görüşmemde memura yurt kayıt makbuzumu görmek ister misiniz diye sormuştum fakat kendisi hayır demişti. Eğer sizin görüşmenizde de istemezlerse bence siz ısrarla teklif edin. :) Bu talep bile beni biraz olsun rahatlattı diyebilirim. Darısı tüm haber bekleyenlere..
Merhaba, bende 44f için başvuruda bulunacağım. Motivasyon mektubunda geri döneceğinize dair ibarede bulundunuz mu? Bulunduysanız eğer bunu nasıl belirttiniz? Belgelemek gerekiyor mu ben herhangi bir işte çalışmadığım için şirketten geri döneceğime dair belge alamıyorum ne yazıkki.

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Prş Ara 15, 2022 10:58 am

ereen92 yazdı: Prş Ara 15, 2022 2:18 am Merhabalar herkese. Yakın zamanda 44F dil kursu vizesi randevu veya vize alan var mı? A1 sertifikasını alıp A2 den başlayarak kayıt yaptırmak istiyorum. Randevu atama-vize görüşmesi-sonuçlanması derken ortalama ne kadar sonra başlayan kursa kayıt yaptırmalıyım? İşlemlerin süreleri hakkında bilgiye ihtiyacım var.
Merhabalar,

Öncelikle randevu alma bira sıkıntılı, izmir istanbul ankara değişikilik gösteriyor. Ben istanbuldan 2 ay 20 gün sonrasına alabildim randevuyu. 2 ayda önce alanda çok görmedim açıkçası .Yani ortalama 2 ay sonra randevu atansa, zaten 1 ay sonraya gün veriliyor. yani ortalama 3 ay gibi düşünün derim. umarım daha kısa olur. Tavsiyem hemen başvurun bekleme süresi uzun sürüyor.

benim randevuya başvurduğum ve beklediğim dönem üniversite kayıt dönemleriydi. yoğundu heryer. Belki şu anda daha bir rahatlamıştır diye tahmin ediyorum.

Ayrıca A2 belgesi tavsiye ederim.Bir an önce almanya başlayın derim. Konsolosluk genel düşüncesi zaten A1,A2 türkiyede rahatça öğrenilir. B1 hatta B2 sonrası almanya da öğrenim verimlidir, şeklinde bir düşünce varmış. Ama bunun tersi bir sürü örnek de okudum. A1 belgesi, hatta sınavdan da geçememiş ama sınav sonucuyla başvurup vize alan gördüm. bir çaba-gayret görmek isteniyor sanırım.

Almanyada ki kursla ilgilide , kesinlikle vize almadığınız takdirde para iadesi yapan ve dilediğiniz kadar erteleme yapabilecek bir kurs seçin, bu süreci zaten randevunuz atandığında hallederseniz, kursla anlaşma olayı 2-3 günlük iş. şimdiden yapıp strese girmeyin derim.

Motivasyon mektubu; bence en iyisi durumunuz neyse bundan bahsedin. geri dönme konusunda bir ispat için kasmayın. Almanca ne için gerekli, almanca öğrenip ne yapacaksınız bunu yazın.

Yapacağınız llk 2 iş, hemen randevuya başvurmak ve almanca çalışmak...sonrasında Almanca sertifikası için sınavları takip etmek, sınavlar belli tarihlerde ve sonuçlar biraz geç açıklanıyor. Bu arada konsoloslukta en geçerli kurs ve sertifaka Geothe diye duydum. Bütçe sıkıntı değilse, mutlaka artı yazar...

gönlünüzce olsun...

insanboromirbaggins

Mesaj gönderen insanboromirbaggins » Prş Ara 15, 2022 12:12 pm

Merhabalar. Bende çeşitli sitelerden ev aradım ancak dönüş alamadım ev sahiplerinden. Sonunda booking veya airbnb rezervasyonu ile giderim diye planladım. Bookingte rezervasyonu iptal etme şansı olduğu için tercihim olacak gibi. Anmeldung olamdan booking veya airbnb rezervasyonu ile mülakata girenlerden anmeldung istenmiş mi?

Gamzee yazdı: Çrş Ara 14, 2022 1:04 pm Merhaba, öncelikle ben henüz ev bulamadım fakat airbnb konusunu internetten araştırmıştım. Airbnb evlerinin bir çoğu kiracı üzerinden olduğu için yasal değilmiş bu sebeple şu tavsiyeleri vermişler:

“Check before, if your host are willing to do this.
1. The "host" is the owner of the apartment (not only tenant). Then he/she can sign the Anmeldung as a landlord.
2. The "host" is only tenant of the apartment.
Then the landlord has to approve the sublease (e.g. by terms in host's lease contract). The Anmeldung can be signed by the landlord, or by the host/tenant on behalf, if he/she is authorized by the…”

ve

“As long as the landlord signs the
wohnungsgeber bestätigung then it does not matter whether its airbnb, temp or anything else, its fine.“

Belki ev sahibi ile iletişime geçip bu belgeyi imzalamasını rica edebilirsiniz. Eğer evin gerçek sahibi ise belki yardımcı olabilir. Ben de bir süredir ev bakmaya başladım ve gerçekten hiçbir ilerleme kaydedemedim, eşim ile gideceğimiz için kontrat isteyeceklerine eminim.

insanboromirbaggins

Mesaj gönderen insanboromirbaggins » Prş Ara 15, 2022 12:14 pm

Bu arada randevu atamanız geldiğinde yazabilirseniz çok sevinirim.
Gamzee yazdı: Pzt Ara 12, 2022 11:10 pm Merhaba ben de 18 kasımda İstanbul idatadan eşimle birlikte 41f başvurusu yaptım. Henüz atama gelmedi. Normal olduğunu düşünüyorum.

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Prş Ara 15, 2022 3:26 pm

ereen92 yazdı: Prş Ara 15, 2022 2:26 am Merhaba, bende 44f için başvuruda bulunacağım. Motivasyon mektubunda geri döneceğinize dair ibarede bulundunuz mu? Bulunduysanız eğer bunu nasıl belirttiniz? Belgelemek gerekiyor mu ben herhangi bir işte çalışmadığım için şirketten geri döneceğime dair belge alamıyorum ne yazıkki.
Merhaba, Türkiye'ye geri döneceğimi yazdım tabii ki. Ben Sivil Havacılık mezunuyum İngilizce dışında Almanca öğrenmem ve akıcı bir şekilde Almancayı konuşmam gerektiğini belirttim. Türkiye'ye geri döndüğümde Alman Havacılık şirketlerine başvuru yapacağımı da yazdım. Ben de şu anda herhangi bir yerde çalışmıyorum ama Almanca öğrenmek için sağlam, geçerli sebepleriniz olursa bir problem olmaz ve size tavsiyem randevu için hemen başvurun. (Ankara'da randevu ataması ortalama 1 ayda yapılıyor.) Başarılar diliyorum.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Prş Ara 15, 2022 5:14 pm

insanboromirbaggins yazdı: Prş Ara 15, 2022 12:14 pm Bu arada randevu atamanız geldiğinde yazabilirseniz çok sevinirim.
Yazarım tabii fakat hala atama gelmedi. Ne zaman gelecek hiçbir fikrim yok.

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Prş Ara 15, 2022 5:38 pm

ezgigillerden yazdı: Çrş Ara 14, 2022 1:58 pm Merhaba ben özel yurtlara başvurmuştum, Akafö üniversite kaydı istiyor siz Akafö yurtlarına bakmış olabilir misiniz?
Özel yurt bulamadım ben tavsiyeniz olursa çok sevinirim
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Prş Ara 15, 2022 6:13 pm

Selman45 yazdı: Prş Ara 15, 2022 5:38 pm Özel yurt bulamadım ben tavsiyeniz olursa çok sevinirim
Gideceğiniz şehrin adını yazıp studentenwohnheim diye ararsanız bütün yurtlar çıkar akafö olanlar hariç özellere mail atın, ben öyle ayarladım.

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Prş Ara 15, 2022 9:14 pm

bennett24 yazdı: Çrş Kas 02, 2022 11:17 pm 35f
19.08 - Randevu talep
22.09- Randevu ataması
4.10 - Randevu tarihi
Mail yoluyla iletişime geçtim konsoloslukla, evrakların Almanya’da olduğunu yazdılar.
merhabalar hayırlı olsun hangi ile başvurmuştunuz?

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Cum Ara 16, 2022 1:07 am

ezgigillerden yazdı: Prş Ara 15, 2022 6:13 pm Gideceğiniz şehrin adını yazıp studentenwohnheim diye ararsanız bütün yurtlar çıkar akafö olanlar hariç özellere mail atın, ben öyle ayarladım.
Merhaba, yurtlara ön ödeme yaptınız mı acaba kayıt olurken?

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Cum Ara 16, 2022 1:09 am

snnszgn yazdı: Cum Ara 16, 2022 1:07 am Merhaba, yurtlara ön ödeme yaptınız mı acaba kayıt olurken?
Evet kapora istiyorlar

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Cum Ara 16, 2022 12:51 pm

ezgigillerden yazdı: Prş Ara 15, 2022 6:13 pm Gideceğiniz şehrin adını yazıp studentenwohnheim diye ararsanız bütün yurtlar çıkar akafö olanlar hariç özellere mail atın, ben öyle ayarladım.
Teşekkür ederim
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Cum Ara 16, 2022 7:16 pm

Gamzee yazdı: Prş Ara 15, 2022 5:14 pm Yazarım tabii fakat hala atama gelmedi. Ne zaman gelecek hiçbir fikrim yok.
Merhaba ben de sizden 2 hafta sonra istanbul için başvurmuştum ve atamam bugün yapıldı. Mail falan gelmesi.Siteden pnr girerek öğrendim. Bir bakın isterseniz.

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Cum Ara 16, 2022 8:40 pm

beyaz23 yazdı: Cum Ara 16, 2022 7:16 pm Merhaba ben de sizden 2 hafta sonra istanbul için başvurmuştum ve atamam bugün yapıldı. Mail falan gelmesi.Siteden pnr girerek öğrendim. Bir bakın isterseniz.
Kaç haftada atama gerçekleşti acaba?

Kilitli